Alice in Wonderland: An X-Rated Musical Fantasy (1976)

Čekal jsem teda ještě trochu zábavnější a ulítlejší film, ale pokud jste ještě neviděli žádný pohádkový porno muzikál, nezbývá než doporučit. Hravost tvůrcům rozhodně nechyběla.

Elvíra - Vládkyně noci (1988)

Příjemná osmdesátková podivně komediální kravinka s nepřehlédnutelnou Elvirou alias Cassandrou Peterson. Její podobnost s Vampirou, známou mimo jiné z filmů Eda Wooda, je čistě nenáhodná.

Čistá práce (2008)

Pořádně napínavá, poctivě drsná a pěkně stylová zlodějská retrojízda si kupodivu bankovní loupež odbude hned v první polovině a poté sledujeme její následky pro všechny zúčastněné. Kdyby místo elektronického /byť velice dobrého/ soundtracku sedmdesátkové obrázky doprovázela i nějaká pořádně našláplá dobová hudba, od pětky by mě neodradilo nic. Statham je samozřejmě boží.

Intimní tajemství (2007)

Poněkud JINÝ příběh o sexuálním probouzení. Nečekejte hororově komediální exploataci, jde opravdu spíš o hyperbolický pohled na dívčí dospívání. Nezávislárna cronenbergovského střihu jak má být!

Kouzelná romance (2007)

Dost lidí tenhle disneyovský vtip zjevně nepochopilo, ale já se velice dobře bavil, protože Kouzelná romance má hravosti, lehkosti a humoru na rozdávání. Drak na konec byl zbytečný, ale jinak není prakticky co vyčítat. Amy Adams mi místy silně připomínala mladou Jane Fondovou a James Marsden byl tupý fakt roztomile.

Smrt on-line (2008)

Vůbec ne špatné! Solidní nápad si sice zasloužil nápaditější zpracování jak po scénáristické, tak režijní stránce (víc zatlačit na pilu), ale na Dianu je spoleh (ano, pořád mi přijde dost přitažlivá) a mladej Hanks je taky sympaťák. Do kina bych na tenhle film zrovna nevyrážel, ale doma vám s ním může být docela fajn.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Řemeslně průměrná, směšně přepálená dobrodružná podívaná, která sice je totálně blbá, ale nejspíš nenaštve a vlastně i baví. Snad nás budoucí generace nebudou posuzovat podle hlouposti našich nejúspěšnějších filmů. :o)

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Petr Brukner jako Zlatovláska je jedinečný, ale ani Jaroslav Vozáb nebyl špatný ve verzi, co běžela kdysi v televizi a kterou se mi teď podařilo sehnat. Ta má vročení 1991, ale vzhledem k tomu, že Vozáb umřel v roce 1988, musí být starší...

Karamazovi (2008)

Hravá i emocionálně silná adaptace, vyloženě lákající k seznámení se s předlohou. Slibuju, že tak brzy učiním. Herecky mě nejvíc dostal určitě Ivan Trojan - přímo smrdí peklem. :o)