Hledám Amy (1997)

Velmi zábavný film o velmi důležitých věcech. Dle mého skromného názoru nejlepší film Kevina Smithe.

xXx (2002)

Nevím, co kdo při pohledu na plakát a ukázky čekal, ale já chtěl vidět nenáročný popcornový biják, kde se bude hodně střílet, bude to efektně natočené, proložené hláškami a šikovnými obnaženými babami. Já jsem úplně spokojen! České reálie a z nich vyplývající legrace je jako třešnička na povedeném dortu. Mňam. P.S. Po jedenácti letech je to spíš guilt než pleasure. Nevadí mi, že je to tupé a Asia Argento už není můj typ, ale to, že se to vleče víc než dvě hodiny a režie je přinejlepší průměrná, to už p(r)ominout nemůžu.

Vše o mé matce (1999)

Vzhledem k tomu, že šlo o mé první setkání s Almodóvarem, tak si netroufám dát rovnou pět hvězdiček. Ale jeho pohrávání si s modelem melodramatu je kouzelné i lehce odpudivé, chladné i hřejivé, sladké i kyselé a rozhodně doporučuji vyzkoušet!

Trhák pana Bowfingera (1999)

Výtečná inteligentní komedie, založená na originálním nápadu a dělající si legraci z Hollywoodu. Rozhodně jeden z nejlepších filmů Eddie Murphyho vůbec. Spíš čtyři a půl hvězdičky.

Sekta (1991)

Docela inteligentní a hlavně velice působivý horor, který mě zaujal svou tajemností a překvapivě dobře odvedeným řemeslem. Po takové zkušenosti mám chuť na další italské horory.

Barbarella (1968)

Neskutečná blbost, která se naprosto vymkla kontrole. Jediná povedená scéna je ta úvodní - striptýz ve stavu beztíže. A co se vnad Jane Fondové týče, můžu se jen přidat k reakcím kolegů. Díky tomu jsou taky ty hvězdičky dvě.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Velice elegantní psychologicko-kriminální drama outsidera, s jehož pocity se dokážeme překvapivě lehce ztotožnit. Obsazení je opravdu neskutečné, zvlášť pánové Damon s Lawem předvádějí své snad nejlepší výkony. Trošku mi vadí ke konci určité natahování příběhu, které mělo pootevřít vrátka pro další díl. Ten ale nejspíš díky nepříliš vysokým tržbám nepříjde, takže je dvojnásob zbytečné.

Příšerky s.r.o. (2001)

Vtipný animák, který má švih a humoru na rozdávání.

Majestic (2001)

Nový film Franka Darabonta pro mě není rozhodně žádným zklamáním. On totiž chtěl natočit poctu filmům Franka Capry, což se mu rozhodně podařilo. Nerealističnost, nostalgie, vítězství dobra nad zlem, dojetí, absence jakékoliv hlubší psychologie - to není chyba, nýbrž umělecký záměr. Každému milovníkovi starých dobrých amerických filmů musí tenhle biják udělat radost. Jedinou výtku bych měl stran délky. Tady by opravdu dvě hodinky bohatě stačily. Herecké výkony jsou adekvátní - Carrey je zde tak tlumený, že skoro zapomenete, jak agresivní to bývá(l) komik. Opravdu pěkná podívaná (když víte, co čekat).

Můj život jako pes (1985)

Ačkoliv mám většinu Hallströmových hollywoodských filmů moc rád, tak považuji za jeho nejlepší tenhle, natočený ještě v rodném Švédsku. Takhle působivý, silnými emocemi "nacpaný" snímek se mu za Velkou louží jednoduše (ještě) natočit nepodařilo.