Mělčiny (2016)

Koncept prsatá blondýna versus žralok prostě nemohl zklamat.

Realita (2014)

Lynch light. 70%

We Are Still Here (2015)

Velmi stylový retro horor, vyvolávající vzpomínku na další zde velmi podhodnocenou žánrovou záležitost Dům ďábla. Má to atmosféru, slušné herce a umí překvapit a zaskočit - prostě parádní strašidelná jednohubka.

The Maltese Falcon (1931)

První adaptace Hammettova románu je zajímavá hlavně z důvodu srovnávání se svým slavnějším mladším bratříčkem: ukazuje, jak se dá ze stejné předlohy získat při zachování stejné zápletky i dialogů o hodně lepší film - "stačí" napsat lepší scénář (který bude důvěřovat silné stránce předlohy, totiž dlouhým dialogům), dát jej lepším hercům (kteří vám vytvoří jednu nezapomenutelnou postavu vedle druhé) a být kreativní při natáčení (použijte rafinované pohyby kamery i zajímavé kompozice postav). Tohle všechno prvnímu Matlézskému sokolovi chybí, ale už jen pro to porovnání s Hustonovým masterpiecem stojí za vidění.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Druhá série je určitě o něco zábavnější a o hodně temnější a násilnější než jednička. Na druhou stranu kdyby se tvůrci drželi stopáže každého dílu kolem 45 minut, měl by Daredevil lepší tah. Takhle se občas postavy zbytečně vykecávají. Mám trochu problém s linií kolem Elektry a Trhače, ehm chci říct Sticka, ale asi hlavně proto, že ani jeden z nich (natožpak množící se ninjové) nesahají Punisherovi po zakrvácené ponožky. Jinak samozřejmě pecka, po které se mi na Supermana s Batmanem chce do kina ještě míň než předtím.

Bosch (2014) (seriál)

První série se opravdu povedla. Titus Welliver je nejlepší možný Harry Bosch, míchání zápletek z několika románů funguje a i když seriál nedokáže tolik strhnout jako Connelyho knížky, bavil jsem se velmi dobře. Sympatická dávka temné old school kriminálky se zatraceně charismatickým hrdinou - co víc si přát? 80% P.S. Co nejdřív další sérii prosím! Druhá série zvyšuje laťku. A Sedmá z devíti je pořád kus! Chci trojku! 90%

Tygr a drak: Meč osudu (2016)

Béčkové pokračování legendárního Tygra a draka, kterému chybí prakticky všechno, co dělalo originál úchvatným. Pryč je poezie, dechberoucí souboje, silný milostný (dvoj)příběh, výborná hudba. Tohle se fakt nepovedlo.

Love (2016) (seriál)

Pilot mě teda moc nenavnadil k dalšímu sledování - nesympatické postavy, které byste nejradši zabili, humor nikde, celé se to divně táhne... zklamání.

Vinyl - Pilot (2016) (epizoda)

Lehká zklamání. Od Scorseseho jsem čekal prostě větší pecku, ne jen nadprůměrný pilot zajímavého seriálu.