Poltergeist (2015)

Technicky OK, ale jinak orgie marnosti. Kouzlo originálu se zopakovat opravdu nepodařilo.

Temný případ (2014) (seriál)

1. série je fajn, ale v podobném ranku mě v poslední době sebralo víc třeba Fargo nebo Better Call Saul. Tady jsem bohužel navzdory skvělým hercům a suverénní režii měl občas pocit, že i těch osm dílů je zbytečně moc. 80%

Žhavé výstřely (1991)

Tak nevím, řekl bych, že Top Gun samotný je mnohem větší legrace. A co se parodií týče, mám zase rozhodně radši Přísně tajné!, Připoutejte se, prosím! nebo Bláznivou střelu.

Nebezpečná rychlost (1994)

Annie: What is that smell? Jack: It's gas. Annie: We're leaking gas? Jack: We are now. Annie: What, you thought you needed another challenge or something? Nebezpečná rychlost je i po dvaceti letech děsná pecka a jeden z těch zásadních akčňáků, kterým roky neubírají na kráse. A navíc, jak by řekl Raj z Big Bangu, my girl Sandy B. always brings it.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Mad Max prakticky ukazuje, jak děsně sterilní jsou ostatní dnešní blockbustery. A že takové být určitě nemusejí. Film roku.

Mlčení jehňátek (1991)

Mlčení jehňátek funguje znamenitě i po skoro pětadvaceti letech od svého vzniku. Snad proto, že tu opravdu všechno dokonale ladí - famózními hereckými výkony počínaje přes perfektní práci scénáristy při adaptaci Harrisova románu až po sugestivní kameru a režii (nikdy dřív jsem si asi neuvědomil, jak moc se Demme zaměřoval na detailní záběry obličejů) a zmínit musím i Shoreoův pěkně depresivní soundtrack.

Daredevil (2015) (seriál)

Pilot vypadá velmi slibně. Jak jsem chtěl nad Marvelem po návštěvě druhých Avengers lámat hůl, ještě s tím počkám...

Avengers: Age of Ultron (2015)

Syndrom Transformers - akce, která nebaví, postavy, které nikoho nezajímají. Nuda jako Brno.

Neutečeš (2014)

Carpenterovka bez Carpentera boduje carpenterovskou atmosférou, kamerou i synťáky. Na dobrý horor opravdu není potřeba moc peněz.