Bílá masajka (2005)

Keňa je mým oblíbeným místem, kam bych se chtěl jednou podívat, tak jsem musel shlédnout tento film. Příběh je moc hezký, ale ta dívka je opravdu hloupoučká. Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat. Jsem rád, že jsem film viděl, ale co se prostředí týče, je lepší se podívat na pořádný dokument, ale to nebyl důvod proč jsem se díval. Jinak chovaní dívky mě docela vytáčelo, vím že to byla láska a tak, ale jestli si myslela, že změní masaje atd. No trošku naivní a hloupé chování, ale to jsem už říkal. I když ty dvě hodiny utekly docela rychle, tak příběh mohl být kratší nebo se v něm mohlo objevit více. Na druhou stranu je to příběh zajímavý, když už nic. Moje hodnocení: 65%

Billy Elliot (2000)

Krásný film o drsném životě v Irsku v době sociálních problémů. A Billymu snad každý odpustí, že trochu citově vydíral, protože Billy Elliot je krásný snímek plný emocí.

Black Books (2000) (seriál)

Výborný seriál obsahující skvělý britský humor. IT crowd od Linehana se mi líbil o trochu víc, proto nemůžu dát plný počet. Ale jsou to slušné 4*, Bernard a Manny jsou prostě borci, kvalita humoru s dalšími díly neklesá, ale občas kolísá. Moje hodnocení: 80%

Blafuj jako Beckham (2002)

Tahle romantická komedie s britským nádechem se mi líbila. Komedie, která řeší problémy kultur a střet generací. A komedie, která je o tom, že bychom měli jít za tím, po čem toužíme. Bylo to svižné, zábavné a vtipné. A vůbec poprvé mě v tomhle filmu okouzlila, tehdy 17letá, Keira Knightley. Beckhama vůbec nemusím, a tak mě potěšilo, že název je zavádějící a Beckham se ve filmu objeví pouze na pár vteřin. Moje hodnocení: 70%

Blíženci (1999)

Ze začátku filmu to vypadalo, že to bude zajímavý snímek, ale postupem času jsem zjistil, že jsem se mýlil. Tenhle snímek mě nějak vůbec nechytil scénáristicky ani kamerou. V Asii jsou lepší mistři filmu než Tsukamoto, uvidíme u jeho dalšího snímku. Moje hodnocení: 60%

Bohouš (1968) (TV film)

Tři herci, jeden pes, 25 minut a je z toho výborná podívaná. Když se sejde Jiří Sovák a Vladimír Menšík, tak to stojí opravdu za to. Přitom to začíná takovou nevinnou hláškou, "Já mám hlad jako bernardýn". Pokud by chtěl někdo shlédnout tuhle skvělou mikrokomedii, tak má možnost každý silvestr. Moje hodnocení: 80%

Bota jménem Melichar (1983)

Pěkný film pro mládež nebo spíše pro děti, který jsem jako mladší žral. A film, jenž ve mně zanechal krásné vzpomínky, a proto to vysoké hodnocení. Tenkrát jako malej jsem ani nevěděl, co že to ten Troška je, ale dneska už to vím a můžu říct, že ačkoliv to byla jeho prvotina, tak to bylo asi to nejlepší co kdy natočil, od tý doby už jsem nic normálního od pana Trošky nezaregistroval. Moje hodnocení: 80%

Brácha za všechny peníze (1978)

Josef Bláha a Vladimír Menšík jsou v rolích otců těžko překonatelní, hlavně nikdy nezapomenu na scénu, kdy Bláha hraje žárlivého manžela, to je bomba. Tady mě příjěmně překvapuje, že pokračování je sice o tom stejném jako první díl, ale ve stejně kvalitním provedení, na rozdíl od pokračování u jiných filmů, kde kvalita druhých a dalších pokračování klesá. Jedna z těch lepších komedii tehdejší doby. Moje hodnocení: 70%