Hotel Hansson (1995) (seriál) odpad!

Německá telenovela? Ano, to opravdu existuje. Stačí si trochu přispat, nejít do školy nebo do práce a zapnout Novu. Jak tohle ohodnotit slušně, no to asi nejde. Nebo to zkusím, je to víc než o ničem a jestli ta hnusná stará německá herečka je hlavní hrdinka, tak to je vrchol nechutnosti. Zlatej Lensen a spol nebo jak se to jmenuje. Moje hodnocení: Odpad a nejde jinak !!!

Bílá masajka (2005)

Keňa je mým oblíbeným místem, kam bych se chtěl jednou podívat, tak jsem musel shlédnout tento film. Příběh je moc hezký, ale ta dívka je opravdu hloupoučká. Knihu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat. Jsem rád, že jsem film viděl, ale co se prostředí týče, je lepší se podívat na pořádný dokument, ale to nebyl důvod proč jsem se díval. Jinak chovaní dívky mě docela vytáčelo, vím že to byla láska a tak, ale jestli si myslela, že změní masaje atd. No trošku naivní a hloupé chování, ale to jsem už říkal. I když ty dvě hodiny utekly docela rychle, tak příběh mohl být kratší nebo se v něm mohlo objevit více. Na druhou stranu je to příběh zajímavý, když už nic. Moje hodnocení: 65%

Black Books (2000) (seriál)

Výborný seriál obsahující skvělý britský humor. IT crowd od Linehana se mi líbil o trochu víc, proto nemůžu dát plný počet. Ale jsou to slušné 4*, Bernard a Manny jsou prostě borci, kvalita humoru s dalšími díly neklesá, ale občas kolísá. Moje hodnocení: 80%

Šťovík, pečené brambory (2007) (divadelní záznam)

Tuhle divadelní hru jsem si nahrál z televize a když jsem viděl vysoké hodnocení, tak jsem se na ni těšil. Fotbal mám rád, ale byl jsem zklamán. Svižné tempo to mělo, ale moc jsem se nenasmál a pointa mi taky nepřišla kdo ví jaká. Mám rád, když si ve filmu nebo v divadelní hře vystačí minimum herců, ale tady mi děj i ta hra přišla jaksi prázdná. Už jsem viděl lepší hry nebo filmy s takovým malým počtem herců a divadelní hra vysílána v tv minulej týden se mě líbila daleko víc, proto musím možná proti vůli některých dát pouze 3*. Moje hodnocení: 70%

Řád saténových mašlí (2000) (TV film)

Zajímavá pohádka, která se mi nelíbila. Je pojata velmi netradičně, až bláznivě a pod pohádkou si představuju něco jinýho. Když je pohádka netradiční jako tahle, tak nejsem proti, ale tuhle už nechci nikdy znova vidět.

Horečka sobotní noci (1977)

K Pomádě Travolta prostě patří. Tohle bylo slabší než Pomáda, i když hudbu bych ani tak nezatracoval, ale Pomáda je jen jedna, alespoň pro mě.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Formou dokumentu natočené sexuální praktiky pozemšťanů. Nápad velmi originální a navíc i příjemně zábavně zpracované. Velkým plusem je komentář Vladimíra Čecha, no a Carmen je nádherná, to je bez diskuse. Moje hodnocení: 75%

Jen vážně (2002) (TV film)

Ze začátku to vypadalo na německou romantickou klasiku, neboli kravinu. Ale po chvilce sledování jsem i zapochyboval, zda je film opravdu z německé produkce, jelikož se z toho nakonec vyklubala klasická romantická komedie spíše amerického rázu. Nebylo to kdo ví co, ale dívat se na to dalo. Ne, že bych žral tyhle německý nebo americký romantický filmy, ale chválím a zároveň jsem i překvapen, že v Německu se točí i jiné romanitky než od Pilcherové. Moje hodnocení: 55%

Billy Elliot (2000)

Krásný film o drsném životě v Irsku v době sociálních problémů. A Billymu snad každý odpustí, že trochu citově vydíral, protože Billy Elliot je krásný snímek plný emocí.

Kafe a cigára (2003)

Přišlo mi to takové prázdné, bezduché. Vlastně několikrát to stejné v bleděmodrém. Jarmusch je mistr ve svém oboru, v jeho typickém humoru a rozhovorech. Tenhle film může mít různá hodnocení, které mohou tvořit velký kontrast a já patřím k té skupině, které Jarmusch nepřilnul úplně k srdci. Nesmím zapomenout zmínit, že se mi velmi líbil Steve Buscemi, nezklamal a pobavil, ostatně jako vždy. Jinak pro mě průměr, který může nadchnout pouhé fanoušky Jima Jarmusche. Moje hodnocení: 65%