Zeitgeist: The Movie (2007) odpad!

True or fiction? O tomhle ať si udělá obrázek každej sám. Ale tohle někdo dokoukal celý? Ja teda skoro jo, ale říkám skoro, takže bych se nedivil kdyby to někdo po 5-ti minutách vypnul, ale zajímalo mě, co se bude dít dál. Nebudu popisovat jednotlivé části filmu a krátce to shrnu. Jsou to všechno jen domněnky bez důkazů, který mě občas přišli až vtipný, takže pro mě je to fikce. Co člověk to názor a obrázek o tomhle ať si tedy udělá každej sám, ale ja mám svoji hlavu a svůj názor na tyhle věci. Jedná se o vymývání mozků a pokud těmhle věcem někdo věří a nebo jim propadl, tak jste splnili autorův cíl, jelikož o tohle autorům šlo. U mě se jim to nepodařilo. Moje hodnocení: Odpad!!

Deset kánoí (2006)

Je zde vyprávěn příběh, ve kterém je vyprávěn příběh. Dobrý příběh, alespoň tak láká vypravěč. Vše probíhá v klidu a pomalu, takže pochopí každý, což je to hlavní co mě vadilo. Strašně se to táhlo a u uspávajícího hlasu vypravěče se muselo dobře usínat. Alespoň, že těch posledních 30 minut za něco stálo a něco se dělo. Nebo se spíše ten nudný příběh chýlil ke konci a nějak dopadl. Jinak je to jedna velká nuda. Hraný dokument, jak je označován tento film, je sice zajímavá věc, ale tady se to buď nepovedlo nebo nevím. O dokument se podle mě v žádném případě nejedná. Takže pokud se chcete něco nejen o těchto kmenech dozvědět, tak si pusťte klasický dokument(například doporučuji cokoliv od Pavola Barabáše) a ne tento zbytečně roztahaný a utrápený hraný příběh, který není ani komedie, ani drama, ani dobrodružství, jak je v popisu. Moje hodnocení: 35%

Hvězdný prach (2007)

Pro mě velké a hlavně nečekané překvapení, o to více jsem byl potěšen. Velmi povedené fantasy, které se opravdu podařilo. Gratuluji a tleskám. Moje hodnocení: 80%

Cass (2008)

Další zfilmovaný příběh o fotbalu a násilí, nyní jsou to kladiváři a legenda Cass Pennant. Je vidět, že se režisér s celým štábem a samotným Cassem snažili, ale podle mě to nestačilo. Příběh to poutavý je, ale podle mě špatně zpracovaný. Ano, není to špatný, ale není to první film o hooligans. A kdo viděl ty ostatní, tak asi bude souhlasit, že toto je málo. Toto na ostatní nemá, i na Frodo Pytlíka(Elijah Wood) v Green street hooligans, zabývající se také WHU. Ale každýmu, kdo má tyhle filmy rád nebo jako já se na ně rád ze zvědavosti podívá, tak doporučuji Cass shlédnout, ale předem upozorňuji na mírný pocit sklamání na konci filmu, že z toho mohlo být víc. Hlubší pocit to ve mě nezanechalo. Moje hodnocení: 70%

Sesterstvo putovních kalhot 2 (2008)

Tak na druhý díl jsem si řekl, že se podívám, abych doznal změn oproti prvnímu dílu, ať už k lepšímu či horšímu. Ani to nebylo to stejné v bledě modrém, ale dá se říct, že to bylo naprosto totožné s prvním dílem. Opět čtyři přiběhy a téměř o tom stejném, v některých případech o tom stejném. Ale zase to končilo jako každý americký film sladce, takže svůj účel to splnilo. No a samozřejmě hlavní roli opět hráli obyčejné kalhoty, které stále putovaly, nečekaně. Takže když to shrnu, tak horší jak první díl to nebylo, takže zase průměr 3*, snad nebude další díl. Dva bohatě stačí a potřetí na to stejný už bych se asi nedíval. Moje hodnocení: 55%

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

No to byla ale blbost nebo to vlastně bylo sladké a hezké? Záleží co od toho očekáváte a jak se nad tím člověk zamyslí. Já to beru z té méně světlé stránky. Co jsem čekal, to se dostavilo. Je až neuvěřitelné, že středem pozornosti můžou být obyčejné kalhoty, nemluvě o tom, že se dá natočit i druhý díl. Vlastně se tedy jedná o čtyři krátké příběhy, které se "protínají" díky zmíněným kalhotám. Dejme tomu, že to není můj šálek kávy. Což pravda je, ale nakonec to sladké bylo a spousta lidí tyto filmy přímo vyhledávají. Nesmím zapomenout, že kladem byla krásná Alexis Bledel, takže hodnotím průměrně, 3*. Moje hodnocení: 55%

Nejlepší je pěnivá (2005) (studentský film)

Profesionálně to zrovna moc nepůsobí, spíš naopak, ale svoje kouzlo to má. A Polášek působí komicky už od pohledu, to myslím v dobrým. Mělo to dobrou atmosféru a kameru, mě se to líbilo.

Životopisy: Ohlédnutí s Přáteli (2004) (TV film)

Po shlédnutí celého seriálu, který se mě samozřejmě moc líbil a bavil mě (jinak bych se na něj na celej nekoukal), jsem si řekl, že shlédnu i dokument Ohlédnutí s Přáteli. No je to opravdu dokument a opravdu ohlédnutí, takže nebudu nic vymýšlet a ohodnotím stejně jako celý seriál, takže 4*.

Santa kdo? (2000) (TV film)

Další nudnej vánoční film. Zkoukl jsem to v naději, že by se mohlo jednat o výjimku, ale žádné překvapení se nekonalo. Není co bych tu hodnotil nebo obkecával, takže abych to zkrátil, podprůměrné a nudné. Moje hodnocení: 40%

Go (1999)

Trochu to možná připomíná Pulp Fiction, ale o remake se nejedná. Natočené ve svižném tempu, spád to taky mělo, takže proč ne. Žádná složitá provázanost dějů se nekonala, ale to nebylo potřeba. Bylo by to akorát na škodu, v jednoduchosti je síla. U mě tenhle film obstál. V konečném hodnocení příjemná, teenagerská a místy i vtipná podívaná, nejvíc psal tantrický sex ;-). Moje hodnocení: 75%