San Andreas (2015)

Napětí 85%, hra na city 0% (boring parts), actors 40%, děj 70%

Arrow (2012) (seriál)

Po shlédnutí třetí série-všech dílů, co zatím vyšly-se mi na okamžik zastavil dech. Neříkám, že první a druhá byly katastrofa, naopak, ale poslední je prostě nářez. Jsem ráda, že Arrow se dostal z opakujících se dílů do napínavých rozuzlení a rozhodujících momentů v životě Olivera Queena.

Pátý element (1997)

V devadesátých letech filmy získávají nový rozměr v grafice, příbězích. Jen další důkaz nové éry.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Skvělé zpracování s překvapivým koncem (překvapivě dobře udělaným koncem). Rozhodně bych ale neřekla, že je lepší než první díl.

Kung Fu Panda (2008)

Zajisté jeden z nejlepších nových nápadů poslední doby, co se týče animovaných filmů. Jedinečné dílo s chytlavou hudbou Hanse Zimmera a povedenou spoluprací geniálních tvůrců. Nemůžu nesouhlasit s Oscarovou nominací na Nejlepší animovaný film.

Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny (2009) odpad!

Tento film by v klidu mohl dostat titul Nejhorší pokračovaní prvního dílu v dějinách lidstva... vlastně ani ne tak pokračování. Kdyby to bylo pokračování, tři kamarádi z dětství by nejspíše zažívali nějaké další společné dobrodružství, ale vzhledem k jinému obsazení herců do filmu a velmi podobného scénáře je to spíše hodně nepovedený remake a určitě největší zklamání roku 2009. Kvalita filmu 0%.

Maska (1994)

Neméně oblíbený, stále sledovaný a sledovatelný film devadesátých let ( stejně jako Matrix, Forrest Gump, Jurský park, Pretty woman a Titanic). Vyniká ve všech ohledech, především ale ve skvělé práci s vizuálními efekty- na tuto dobu. Jinak velmi dobré herecké obsazení- jako by byli Jim Carrey a Cameorn Diaz narozeni pro tuto roli. Jedna z nejlepších komedií vůbec.

Avatar (2009)

Jeden z nejznámějších filmů "nové" doby. Cameronův druhý nejlepší a největší úspěch za jeho život. Příběh je neobvyklý, bylo to něco nového. Všechna práce byla skvělá, včetně zvuku, i když bohužel nakonec a později při zjištění, že James Horner v podstatě vzal hudbu z ne moc známého, ale přesto velmi dobrého filmu Stroj času a trochu ji upravil, docela zklamal.

Interstellar (2014)

Christopher Nolan se zase jednou hodně zviditelnil. Bezpochyby perfektní scénář, nápad- originální, i když poněkud jinak vzatý, ale přesto geniální, z hudby Hanse Zimmera běhal mráz po zádech, zvlášt ve zdlouhavějších, ale tím více napínavějších scénách. Kameraman odvedl skvělou práci, o hereckém obsazení ani nemluvě, bez chyby, rozhodně byl vynikající nápad zvolení herců, kteří nepochází z nejvyšších vrstev Hollywoodu; je důležité objevovat nové talentované lidi pro budoucnost filmu. Zážitek na celý život, jeden z nejlepších filmů vůbec.