• Životopisný

Onoda (2021) odpad!

Toto mi fakt nesadlo: vydrzali sme to dobru hodinu, ale nemalo to ani hlavu ani patu; japonske "kokoniny", aby som to vyjadril slusne slovami mojej manzelky 😁; akoze kukat na ryzove polia a potom na mocariny a potom na komare - a potom pocuvat, ako sa v "tajnej skole" ucia rakosnici tajne pesnicky na tajne misie, s tajnym nasadenim a este tajnejsim koncom, ako je kazdy serzant sam sebe a dobrych tajnych vojakov je malo a preto su tajne akcie take tajne.. No hrozne utrpenie, viac-menej pre rakosnicke gusto; po hodine dokonca vystrelili asi 3x z pusky a dokonca si jeden tajny musel tajne zabalit svoj tajny prst do tajneho facu. Ja chapem, ze existuju aj vacsie hovadziny na CSFD ako tento preslap, ale fakt nemozem inak, pre mna cisty odpad; ale pisem to malymi pismenami, nie velkymi, lebo su rozne stupne odpadovosti a toto je proste len nenormalna zlatanina, kde som napriek vsetkym protiargumentom typu - ved to uz mame doma, ved iny film uz teraz nerozpozerame, ved sa to uz vlecie hodinu a urcite sa to uz vylepsi etc. - to proste uz zastavil a zmazal a ideme si citat Slovenske hrady a zamky. Manzelka skontatovala, ze chvala Bohu, strata casu a ja sa pridavam.

Klan Gucci (2021)

Celkom fajna zalezitost. "Lady Gaga" nesympaticka ako vzdy, takze sa jej rola hodila; ale je mi natolko nesympaticka, ze neviem dat viac nez 3*

Rudý přízrak (2020)

Mohol som si usetrit hodinu a pol zivota. Slabe jak 100x vyvareny caj, akcna sekanica ala ruske vajce. Pribeh (s)prostucky, par zartikov a mrtvol, ale uz na druhy den neviete, co ste to vlastne vecer pozerali. 2* za par akcii

Elvis (2022)

Jemne zmiesane pocity mam; podnadpis 'Elvis, kral z cernorchov, pre cernochov a o cernochoch', podobne podanie o Elvisovi som este fakt nevidel - a to som cital+videl viacero knih+filmov. Zatial vedie Elvis a já (TV film) (1988), kedze za nim stoji jeho hodne posliapana manzelka Priscila: vrele odporucam, ak o Elvisove ego dakto blizsie stoji. Toto tuna je sice ultra-moderne a na efekty bohate, no hodne ujete - akoze rapovanie v 60-tych rokoch a tie cernoske vyjavy jak z Bronxu: zlate retaze, cerne brile, rap, tlste pupky.. to sa sem fakt celkom dost nehodilo. Ak ovsem toto clovek prehryzne, povedzme, tak celkom urcite neprehryzne zosensteleho mladicka, ktory sa na Elvisovu charizmu nechytal ani z rychlika. Priscilu kde a jak do toho vyhrabali, tazke tiez pochopit - hercov asi vyberali rano na nadrazi a mali na to len polhodku. Zle spracovane, zla hudba, zli herci, zly scenar, zla atmosfera.. Davam 2*, kedze som sa o plukovnikovi dozvedel viac nez doteraz, aka svina to bola; aspon ze Tom Hanks nesklamal a v podstate to drzal nad vodou. Jedno z najhorsich spracovani, co som doteraz o Elvisovi videl/cital, skoda.

Margrete - královna severu (2021)

Dost uveritelne zahrane, kopu detailov z historie, aj ked v style 'ved je to len fikcia', aby sa nik neurazil, no ale kedze sa princ naozaj v dejepise stratil a nik nevie, preco sa s nim podeli prec i veskere dokumenty s nim suvisiace, tak toto vysvetlenie je sice dost desive, ale hodne pravdepodobne. 4*

L'Ascension (2017)

Fakt mile prekvapenie 😁! Sympaticka, romanticka, zivotopisna komedia, zivy inteligentny humor, fakt bravo, da sa kuknut s celou rodinou, super, za mna 4.5*

Máš ji! (2018) odpad!

Davam trocha s tazkym srdcom ODPAD, pretoze napad bol dobry, aj herci by sa hodili - ale presne, ako som sa obaval, sa uz dnes naisto v pripade komedie moze pocitat s primitivnym humorom, stupidnymi dialogmi, odpornou "hudbou" - a hlavne, hromadou zbytocnych perverznosti. Akoze napad znasilnenia plysoveho medvedika, kde ho este pred omrdanim natru mastou, toto vypoti len kompletne uchylne hovado. Hromada uplne zbytocnych srackovych kvazi-vtipov a radoby cool hlasok, typu mam plnu hlavu penisov, vytiahnite si vsetky tie pindure z hlavy atd... pre nas nepozeratelne a potazne ODPAD, hoci sme sa prvych 5 minut fakt tesili na napaditu komediu. Zial, uplna sracka.

Chiara Lubich - L'Amore vince tutto (2021) (TV film)

Podla ocakavania: velmi dobre :-)! Hodnotne posolstvo, kopa informacii zo zivota Klary i o Fokolaroch, ako to vlastne cele vzniklo. Jasne, ze netreba cakat specialne efekty, Hollywood etc. - kvalitu to ma niekde inde a ta je vyborna. Beriem si z toho osobne odovzdanost Bohu, doveru nad vieru a pokoru vediet naozaj odovzdat svoje dielo ukrizovanemu Kristovi do ruk. Cirekvni potentati, co su veriacemu skor prekazkou k Bohu nez pomocou, sa z toho urcite poucia tiez; nastastie nie su vsetci knazi a biskupi taki satanovi pomocnici, ale je fakt, ze ich zial nejeden krestan osobne par pozna - ale ved tych hodnych a dobrych je nastastie viac, takze stale plati Kristovo "a brany pekelne ju nepremozu". Boh je garantom cirkvi, nie ludia, inak by to davno cele padlo. Za mna 5*

Božena (2021) (seriál)

Fuj. Zila hnusne. To som netusil o Bozene Nemcovej, ale citajuc web, zila jak prasa. 3*, ale bolo mi z nej fakt zle. Velmi nestastne bolo menit hlavnu herecku - tej mladej to slo skvele, stara sa tam dako nehodila - preco to rezia tak chcela, je zahada velika, nakolko ostatni herci zostali ti isti. Geislerova je ok, ale sem sa proste nehodila; postava Bozeny bola este odpornejsia tak dako. Cele hnusne, ale informativne.

Benedetta (2021) odpad!

Nieze ODPAD, ale svinstvo, zial sa neda dat zaporny pocet hviezdiciek.