• Životopisný

Frances (1982)

Treba pozerat filmu z 90-tych rokov, uplne staci na TV LCD a netreba ani kino, kedze namiesto rozlisenia je tu hlavne daky pozeratelny obsah. Frances je buric, dusa nespokojna a nepokojna - a zial nepride na to, co uz konstatoval stary sexualny maniac, svaty Augustin: nespokojne je nase srdce, Pane, kym nespocinie v Tebe (ak sa niekomu nepacia sladke 'agitky', nech sa paci, jeden z najvacsich rozkosnikov v historii zmeny cloveka!) Zacina to velikanskym objavom, ze Pan Boh neexistuje, pokracuje komunizmom, karierou, sexovanim, slopanim.. - a vzdy zasa nadavanim na autority, Boha, cirkev, lasku.. - a zasa chlastom, sexom a nasilim a zasa psychiatriou.. az clovek nevie, ci jej vlastne sibe alebo ci sibe vsetkym dookola a ci ju treba prepustit alebo nasadit inu liecbu. Chudak zenska, i ked ju v tomto pocine vykreslili dost biedne, v realite (vid: dokumenty na YT) to moc lepsie nebolo, ibaze skoncila inaksie, ako sa ukazuje tuna. Ale ako dalsi dokaz do zbierky, kade vsade cesta nevedie, je to celkom pozeratelne 😁; 4* v poho

La Bamba (1987)

90-te roky, to sa este tocili hetero filmy a tag 'romantika' neznamenal 'gynekologia'. Zaujimavost: Donna je treti raz vydata, ale pri pozreti tohto filmu sa este stale rozplace a uteka z kina. A nebyt jej, tak z Ritchieho tu spravia sexualneho divocha, coz ale podla jej slov rozhodne nebol - vraj bol vzdy velmi slusny, cisty a vonal, co vo svojich 15tich rokoch hodne evidovala; Donna je dodnes presvedcena, ze zomrel ako panic, hoci sa na jeho pohrebe objavila vraj jeho tajna ina snubenica z New York. Takze proti povodnemu scenaru bola pripravena nasadit pravnika, nastastie, lebo vdaka tomu vznikol Ritchie s povodnym sarmom. 4* v pohode

Velryba (2022) odpad!

Nedopozerane; ze chlap opusti rodinu: no dobre, podme dalej. No ale zerie tak, ze ma tri metraky.. Hm, ok, tak to je sila - ved skusme.. ale tento neverny prezraty prefarbeny otec je homosexual a rodinu zradil pre ineho pupusa: tak to je moc! ODPAD! PS: Kedze je toto piaty ODPAD v poradi, vo vybornom rozliseni/farbach/kvalite obrazu, ale SRACKA, tak sme dospeli v rodine k nazoru, ze investovat do home-cinema nema zmysel: kaufnem si 4k projektor, tri a pol metrove platno, proste investicia okolo 5kEUR za slusny setup - nato, aby sme mohli sledovat vyzrateho prefarbeneho homosexuala, ako sa gula do sebevrazdy: dakujem, neprosime si! Odporucam dalsim kandidatom zvazujucim domace kino zahrnut do uvah tento aspekt, pretoze 3 oriesky pre Popelku a Nemocnica na kraji mesta, niekdajsi top kinematografie, ma dnes rozlisenie ani nie HD ready, cize uplne staci bezny LCD TV za par sto oiro - vsetko navyse je uplna strata, proste NETOCIA sa uz pozeratelne filmy, cest vynimkam, skrz ktore sa domaca premietacka s platnom proste nevyplatia!

Nabarvené ptáče (2019) odpad!

Zaujímavosť na úvod: poľský autor sa pokúšal predať túto odpornú sračku ako autobiografiu, ibaže bolo neskôr dokázané, že vojnové roky prežil v pokoji a kľude katolíckej rodiny, ktorá ho prichýlila pod svoje ochranné krídla. Potom emigroval do USA, získal ich občianstvo, čiže mu Boh skutočne hodne žehnal. Že prečo napokon spáchal sebevraždu? Pretože to mal proste v hlave parádne zasvinené. Odpornému filmu absolútne nepomôže, že je dobre natočený: hrubozrnné násilie od samého začiatku, až sme to po hodine museli napoly pogrcaní vypnúť. Podľa takýchto filmov by mohli spokojne ordinovať lieky, lebo toto nevymyslí, nenatočí a ani nezahrá aspoň spoly normálny človek - mučenie ľudí, mučenie zvierat, kliatby, čary, hrubý sex, zhorené telá, popol, smrť, nešťastie.... Jakživ som nevidel vydlabávanie očí lyžicou, ani upálenie kričiaceho malého zvieratka, zakopávanie fľaše revúcej žene do rozkroku.... To čo je s ľuďmi kua, komplet už drbe toľkým?! Keď sa natočí výborný film o Dobre a o Bohu, satanáši ťažko vzdychajú, že aká to agitka! Keď sa ovšem natočí satanský kurvizmus totho zrna, nejeden dement si spokojne chrochce. Nepozerať: dokonalý  O D P A D ! ! ! PS: Čítam si spokojné české komentáre nižšie a zvažujem koreláciu medzi celoeurópsky víťaziacim českým ateizmom a stupňom hován, ktorý sa v zemi bratov Čechov za posledné roky daria vyklíčiť. Tento týždeň už tretia úplne nepozerateľná špinavosť z dieľne českých ručiček: fuj, hanba, sračky!

Betlémské světlo (2022) odpad!

Úplne odporný počin; chápem, že kinematika upadá pre životnú temnotu scenáristu, režiséra i hercov a že z toho občas nutne vyjde sračka, ale toto je už za čiarou slušnosti. Svěrák ml. týmto pádom u nás doma padá do šuplíku záchodová tvorba. Ono nestačí hviezdne obsadenie ani krásna prdel Rambina, keď pán režisér nič iné nezohľadnil. Rozumiem, že snivé zábery nahej Terezy by vystačili na soft-porno aj v zahraničí, ale v našich zemepisných šírkach by mal byť divák predsa len o dačo náročnejší. A ten názov, že "Betlehemské svetlo".. zaručený podpis rohatého.. - obrazy kľačiacich komediantov, Kristus na kríži v pozadí, skloňovanie mena Božieho v bizarných zvratkoch.. veď práve o to šlo, o to "svetlo", len žiaľ to zdola a nie to zhora, pán režisér má už pravdepodobne pekne zakúrené pod kotlom, vo svojom veku si starosti nerobí, ale ako sa píše, neviete dňa ani hodiny. Koncept filmu je tak sprostučko priezračný, až sa človek musí pozastaviť: starý manželský pár = komediálna nuda, snivý svet mladosti a soft-porna = únik, obraz Krista, Boha, modlitby o zázrak uzdravenia = nefunkčný posmech. Challenge, a to spoločensky prospešný, by bol vziať týchto skvelých hercov a natočiť zo života o živote a nie o únikoch: ukázať, že stále máme v našej spoločnosti šťastné manželstvá aj na penzii, chlapov s guľami na mieste, veriace kvalitné životom vyformované zrelé ženy a aj tie zázraky uzdravenie, keďže ľudia nestratili vieru a nádej a Pán na nás napriek všetkému nezabúda. Ale takto je to len ďalší ODPAD jak sviňa

Golet v údolí (1995) odpad!

Nepozeratelne - bez deja, bez dynamiky, bez fantazie. Clovek vaha, ci je to posmech pre Zidov, alebo holoprdna vystava dua Bocanova/Hrubesova: zrejme jedina "kvalita" filmu su ich nahe tela na podmaze slabomyselnych melodii. ODPAD

Zapomenutá země (2022)

Hodne hnusná záležitosť; mohlo sa to volať: Ako recyklovaný brat do pekla zašiel. Ťažko povedať, ako sa tento hnoj dostal na zoznam kresťanských filmov - asi že tam behal ten pastorovitý šašek. Do polovice by to mohli podávať ako premedikáciu pred operáciou a od polovice ako reklamu, že prečo evanjelizácia pomocou odpadlíckeho recykláka bude niesť pečať prekliatia. Siahodlhé zábery krajiny mne nesympatického Islandu bez stromov, bez ľudí, upršaného, polievaného lávou a obývanom sprotestantmi. Nič pozitívne, ešte aj ten štátny bankrot spred nedávna.. Absurdnosť šírenia Evanjelia padlým pošukom začne byť zjavná dosť skoro, ale človek len-tak neodhadne, až do akého pekla sa ten dopletený nezrelý slaboch za tie dva a pol hodiny preserie. Kresťanský film: pche! To si kuknite frajerov jak Páter Pio, Don Bosco, Páter Damián de Veuster, Popieluško, Jan Vianney, Ján Pavol II. etc. - a nie zmrvených diletantov tohto klalibru s ich rádoby misijnými akciami. Veriacemu katolíkovi musí prísť až zle, keď po bruchu sa plaziaci hriešnik hľadá odpustenie, skúša veriaceho na pravosť lásky a schopnosť odpustiť a pomodliť sa za nepriateľa - a že tento namiesto láskavého objatia a ohromných slov uľahčenia "a ja ťa rozhrešujem v mene Otca i Syna i Ducha svätého" sa vrhá na hriešnika s jediným hrozným úmyslom.. Čo povedať, keď v rámci misijného nadšenia nezosobáši o manželstvo prosiaci snúbencov, no lebo ešte nepostavil svoju búdu z úzkoprofilového dreva na Boho-rúhania svojimi zopičenými obradmi. Odkiaľ-že vzali kríž a Otče náš? Keby hľadal pravdu, začne od seba. A keď už sa definitívne potľapkáva s diablom v bratskom objatí, stihne ešte pretiahnuť aj dcéru svojho domáceho. Neviem, čo to malo byť za film, mne z toho vyšlo: 1. Vďaka Bohu za dobrých katolíckych kňazov (klídek, ešte sú aj takí, istí to našťastie Ježiš), 2. Na Island naďalej nepôjdem: nechýba mi ani dážď, ani láva, ani bezstromie, ani pohanskí pseudo-kresťania, 3. Keď neznaboh zaradí film do "kresťanské filmy", môže to byť kíbel lajna. Dávam 1* za to, že náš pes sa do polovice filmu vôbec nenudil: pomalé scény koníkov, psíkov, vtáčikov a kvetiniek, to je presne to, čo má naša vlčica rada - sedela s ňufákom prilepeným na obrazovke, uši našpicované, napínavosť animálnych záberov jej nedali spať dobrú hodinu; až keď to začalo byť o ľudskom prekliatí začatom expertami ako Luther/Hus/Kalvin.., začalo sa jej logicky zívať, unavene si odfúkla a zaliezla ku gauču. Mali sme to spraviť v polovici rovnako a ísť spať s pocitom, že aj recyklovaný brat môže šíriť lásku Kristovu v nehostinnom kraji. Zjavne ale nemôže, zbabre to aj sviatosťami posilovaný katolícky misionár, stačí trocha pýchy, potreby seba-realizácie a či zbytočného majetku v zbytočnej pohodičke - no ale bez sviatostí vážení.. - to je ešte oveľa inší level!

Zoja (2020)

Veľmi dobrý film; človek to tuná na ČSFD nájde v rebríčkoch tak, že si explicitne nepovolí "USA" retard-tvorbu.. O dievčati, ktoré stratí milého na fronte, a tak sa sama vrhá do boja proti náckom, aby dala svojmu životu zmysel. Žiaľ ani nepodpáli tank, ani nezničí letisko, ani nehrdúsi holými rukami tie nacistické svine, ale zato v tichom plači vydrží bičovanie, skupinové znásilňovanie a mučenie bez toho, aby prijala spásnu rolu kolaborantky. Zoja je civil; 18-ročné dievča, čo chcela milovať a založiť si rodinku. Namiesto toho ju do bezvedomia bičujú, hromadne znásilnia, s posmechom vyfotia a nakoniec obesia. Aby retardi na tomto fóre mohli unudene odfajnúť, že vlastne nuda o ničom. 4* v pohode, Zoja mi zostane dlho v pamäti..

Krásný kluk (2018)

Dobre natočené, dobre zahrané, dobre zrežírované; téma ťažká, spracovanie hodne americké - na hĺbku pekla typu "My deti ze stanice ZOO" si to nesiahlo. Ale žeby to "nudilo"  a "citovo vydieralo"? Ok, nepadlo UFO, ani sa necukrovali ružoví pupuši, takže už toto samotné je odvážne rozhodnutie produkovať niečo iné pre nablblú spoločnosť. Nižšie kritizované flashback-y a hnusná hudba tu podľa mňa fungovali výborne. Poznal som hodne blízko narkomanku tohto typu a veku - a z toho pohľadu je film viac-menej romantická pohodička v porovnaní s realitou. Výborne zachytený vzťah otec-syn, trýzeň sebaobviňovania za feťácke decko, bláhové odhodlanie pomáhať a zachraňovať až na pokraj sebazničenia, kde rodič potrebuje nakoniec odbornú pomoc sám. Ako toto môže nudiť?!.... no môže.... A ako niekto môže zostávať ateista, keď vidí dopad chýbajúceho Svetla, Poznania Boha?!.... no môže.... Vidím tmu a neverím na svetlo, ktorého nedostatok je definíciou tmy... Máme slobodnú vôľu a môžeme byť úmyselne sprostí a zotrvávať na sprostej ceste - v tom je práve dar Boží, rozmer človeka i prekliatie Adamove. Poznanie Dobra a Zla, okúsiť to rajské zakázané ovocie, hrať sa na bohov - a potom rypákom ryť zem ako tá červená myš. Manželka nebola schopná dopozerať, zarezávalo sa príliš do duše a bolelo. Mne zasa pomáha utvrdzovať sa na Ceste za Svetlom. Boh nás vytvoril na SVOJ obraz a nie na náš obraz - a duša hĺbavá skončí bez Pôvodcu na drogách, či už chemických, telesných, finančných, mocenských alebo hocijakých iných - ale vzorec zostáva ten istý: objavenie nevyplnenej prázdnoty, kam patrí len Boh, siahnutie po zakázanom ovocí, na pohľad krásnom a vábivom, podávanom hadom, sľubujúcim šťastie a božskosť - a vo finále vytriezvenie nad hajzlovou misou, v samote, vlastných zvratkoch, na dlážke, v kaluži krvi, medzi hovnami, masáži srdca v aute s húkačkou. Kto pochopí, pochopí a kto nepochopí, hádam prežije sprosté skúšanie. 4* v pohodičke

Piargy (2022) odpad!

Nepozeratelne. Velmi sme sa tesili na Piargy, no lebo jednak slovensky film, jednak Judita, jednak pozitivne recenzie. Desim sa, kam sa dostalo Slovensko. Ked sa udeloval dar rozlisovat, nejeden asi spal. Totaaaalne temny, domotany, hnusny, tazky, depresivny, zvrateny film. Necistota, tmarstvo, diabol, nasilie, utrpenie.. PRECO??? Ked niekto vezme hromadu EURi a vybornych hercov, stacil by predsa dobry scenar, ci? Tak preco z toho vyjde kakyto kaliber sracek? Mohol sa natocit zivotopisny, historicky, vojensky ci iny skvost: ovsem nie, musime si siahnut na dno serbla a namazat sa tym. ODPAD. Jedine pozitivum: dalsia skuska spravnosti, ze ked to scenarista a reziser maju v dusi zahovnene, vypadnu len hovna. Mimochodom: s knihou Piargy to ma spolocny snad len ten nazov. Je mi smutno, nepozerajte to, bude Vam tiez tazko, najma z toho, ze sa to vysralo na Slovensku.