• Životopisný

Tunel (2001)

Vyborny film! Ze preco som ho tak dlho nevedel najst? V CSFD vyhladavani je potrebne dat "Povod: NIE USA", aby sa v rebricku okrem americkych sraciek ukazali aj taketo skvosty! Napinave, historicke, vyborne zahrane, drama, thriller a aj romantika - tak to ma byt! 4*

Země (1996)

Asi som to nepochopil.. hodne divne cele: vztahy, dej, postavy.. davam 1* ale nepodarilo sa mi to dopozerat

Kavkazský zajatec (1996)

Film sme pozreli po otrasne biednom zazitku trilogie "Tri barvy", takze vzhladom na to bolo totok pozeratelne. Ziadna slava, ale tak 3.5* urcite ano. V podstate pribeh o 2 zajatcoch, smutnom priebehu a este smutnejsom konci. Netreba vidiet 2x.

Tři barvy: Bílá (1994)

Z tercie "Tri barvy" mal tento pribeh najviac k polskej dusi: clovek sa od srdca nasmeje na tom polskom cloveku Makovi; no ale zial koniec je velmi svajciarsko-francuzsky, hnusny, oplzly, uchylny. Takto nerozmysla Slovan ale degradovany obcan zapadnej Europy. Cize za poslednych 10 minut mi znicili zo 4*-ckoveho nadsenia dojem na max. 2* a to tiez len zato, ze som sa hodinku bavil. Dost nanervy ide, ze ak clovek rozprava 5timi jazykmi a FR nie, tak proste dialogy medzi manzelmi rozumiet ani nahodou nebude. Skoda, aj toho chybajuceho otitulkovania, aj toho srackoveho konca. Svajciarikovia nepopreli svoje uchylne zamiesane prsty ani v tomto pripade.

Tři barvy: Červená (1994) odpad!

Nepozeratelne psycho. Zasnem, ake vysoke hodnotenie taketo sracky inkasuju v nasich zemepisnych sirkach? Tak ano, citit z toho hlavne ten svajciarsko-francuzsky styl, proste bezvychodiskove balamutenie seba aj okolia, radoby romnatika, radoby psychologia, radoby laska.. - ze odpocuvanie telefonu sa deje uchylnemu homosovi, to uz som bol na hranici vypnutia, ale tie dialogy stareho oplzlika a vypaplanej chutnej mladej babenky boli fakt moc. Nepozeratelny ODPAD

Tři barvy: Modrá (1993)

Presne takto vypada bezduchy film, ktory ma ambiciu sa presadit ako hlboko ludsky pocin; no a vravim si pred tym: ked sa na tom podielaju Svickovia, bude to eis-zwoo-drüü-schiisdreck a presne take to aj bolo. Dej: hnusny tipek pri nehode umrie a s nim aj jeho mala dcerka, ktoru vobec neukazali, takze mi jej nestihlo byt luto. Zato toho podareneho manzelika mi vedome luto nebolo. Cele je to zle, od temnej minulosti sexualneho akrobata, cez to, ako sa k veci postavi novy ctitel pani vdovy, az po vnesenie pornografickych scen do inak radoby-citliveho filmu. Velice schwiizrisch mini Herre, oni pod Alpami za to v podstate nemozu: staci jeden taky vo filmovom stabe a je z toho Öppis zu' Kotze. Davam 1* za snahu Binoche, ktora to podla tych vsivavych not inak zahrat velmi lepsie nemohla. Tazko sa mi pisu skutocne dojmy bez totalneho spoilera, ale je zmrdanina z pohanskej dielne.

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda) odpad!

Akoze vytocili ma.. Boli sme s rodinou stvrt storocia v zahranici a MUSELI sme sa PRISPOSOBIT, t.j. drzat hubu ked sa to od nas ziadalo a posluchat, ako to chcel po nas system. Kazdy rok pekne-krasne na miestny urad a dokazovat, ze este stale nemame trestny zapis a este stale nemame AIDS a podobne. No pretoze v roku 1999 si o nas Zapad myslel, ze tu nemame ani teplu vodu v kupelni. Takze nemam nijake pochopenie pre rozmaznanu nesympaticku obtlstnutu arogantnu pubertiacku s handrou na kotrbe, ktora si tam tu handru navyse da nie kvoli pevnej svojej viere, kedze veri len na materiu a zranicu, ale ako provokaciu a skusanie trpezlivosti hostovskeho statu, no ze ved je to len kus handry, tak kde je problem. Nie je to len kus handry; rovnako si clovek predsa nemoze dat tricko s Hackenkreuz-om, i o tom sa da predsa rozumcekovat, ze ved o co ide, je to len handra so znakom, ktory tu uz bol davno pred Alfim. Takze by som podobnym individuam predpisal okamzity navrat do prdele, z ktorej vysli, nech sa zasa trocha rozpamataju na dovod a povod svojho utekania. Vrele odporucam "The Stoning of Soraya M." (2008), aby nasinec dokazal trocha informovanejsie rozlisovat. ODPAD

Ochránce (2021) (seriál)

Serial fajn, aj ked niektore diely ma vytacali, najviac asi ten "Hidzab", vid moj comment tam.. Zacalo to lepsie, posledne diely boli take volake slabe.

Le Monde de demain (2022) (seriál)

Hladal som, o com to je, tak ak by niekto tiez hladal, tuna z FR-deepl ;-).. Svet zajtrajška rozpráva príbeh zrodu francúzskeho hip-hopového hnutia v 80. rokoch 20. storočia prostredníctvom zrodu mýtickej skupiny NTM a tanečnice a graffiti umelkyne Lady V, cesty priekopníckeho DJ Dee Nastyho a jeho mladej rebelantskej a nepoddajnej parížskej priateľky Béatrice. Réžia: Katell Quillévéré a Hélier Cisterne, radostná, rebelantská a výbušná sága s príťažlivými postavami, ktorá zahŕňa kultúrnu revolúciu mládeže hľadajúcej uznanie.

Jozef Mak (2021) (TV film)

Som nadseny: nemozem uverit, ze Slovaci natocia skutocne dobry a kvalitny film, s nasimi hercami, v nasich podmienkach!!! Od cias komunizmu sa to totiz zial nestava, nakolko ti socialisticki reziseri, komunizmom donuteni tocit kvalitne filmy, akoby sa padom sociku komplet pominuli na rozume a okrem nadavok a sexualnych hrubosti nedokazu vyprodukovat uz ani to makke f. Takze z duse fandim tejto reziserskej generacii, co pomaly vytlaca rekvizity zaslych cias. 4* v pohode, by som dal 4.5* ak by to slo.