Strážci - Watchmen (2009)

Sice mnohovrstevnatý film, avšak ani jedna z mnoha vrstev u Františka nezavrstvila. Hodnotit nebudu. Viděno 82 minut SE verze.

Strom života (2011)

Terrence Malick umí! Fantazie. Symfonie. Láska. Rodina. Poetika. Pohlazení. Srdcovka. Hvězdička. Pět hvězdiček.

Šarlatový a černý (1983) (TV film)

Někteří lidé mají nelidskou odvahu! Příběh až k neuvěření. Je krásné, co se všechno stalo, ač by bylo ještě krásnější, kdyby se to stát vůbec nemuselo...

Šelest na srdci (1971)

Roztomilá, jemná, rošťácká sonda do života dospívajícího mládence rozbrazující veškeré radosti (a žádné strasti, když se to tak vezme) pubertálních a adolescentních dnů. Neurvalost hlavního představitele mě přibíjela do křesla až jsem se domníval, že se nedívám na film, ale na život sám. Velezručná záležist, pane Malle. Potlesk :o)

Štvanice (1966)

Život je pestrý. Někteří lidé jsou svině, někteří jsou dobří. Někteří zdánlivě dobří jsou svině, někteří zdánlivě svině jsou dobří. A když tyhle čtyři skupiny vypustíte do arény, máte Štvanici jako vymalovanou. Senzační film!

Tatra kolem světa 2 - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Nesnesitelně repetitivní, plné patetických komentářů a hluchých míst... opravdická nuda. Hezký vodopád a živější obrázky z venkovské rodiny to nemají šanci zachránit. Škoda.

Taxi, maringotka a korida (1958)

3,5. Prostě taková velice nadsázková simple sranda o tom, jak dvě rodinky povedených Pařížanů vyjedou na dovolenou do Andalusie a cestou se potkají se zlodějkou (...) diamantů či spíš diamantu. Ten po decentní peripetii končí v kabátě pana Pařížana, aniž by o tom věděl a začíná bláznivá jízda, kterak ho dostat zpět. Film odsejpá a místy je to skutečně legrace!