Neprůstřelný mnich (2003)

Na tento film by som do kina nešiel. Má možno zaujímavú zápletku, ale celkový pojem z tohto filmu je všelijaký. Scott zahrál úlohu drobného zlodeja učiaceho sa kung fu, Chow ako preživší mních zo 40.rokoch počas vojny a King bohatá, no v kanáloch žijúca rebelka. Film síce neunudí k smrti, ale dal by sa teda vylepšiť. Ale kladná vec je samozrejme dej a efekty, ktoré sú niekde nad priemerom. 60%

Muži v černém (1997)

Dobrý začiatok série mužov v čiernom, ktorý sa starajú o mimozemšťanov na Zemi. Tommy L. Jones a W. Smith sú vo filme super partia, praktické protiklady - agent J. (Smith) je výrečný, zábavný, energický a rýchly, naopak agent K (Jones) je trajnostkársky, nudný no pritom zaujímavý. Pokračovania takisto skvelé, najmä tretia časť.90%!!!

Mlčení jehňátek (1991)

Tento film je skvele napísaný, no pre mňa je 16. najlepšie miesto v rebríčku nejaké vysoké. Je to dobrý film, ale 16.miesto v hodnotení a 70. v obľúbenosti je podľa mňa vysoké. Anthony Hopkins z ktorého ide hrôza pri tomto filme, sa vážne vžil do role psycho zabijaka alias kanibala alias čudného človeka. Príbeh ma nejak nenadchol, no snímku som si pozrel celú. 5 hviezdičkový fanúšikovia tohto filmu - neurazte sa ale tento film nie je nič, čo by bolo nejaké nadľudské dielo. 70%!!!

Žhavé výstřely (1991)

Výborná paródia na všetky možné filmy ktoré dovtedy vznikli, no hlavne na trhák v tých rokoch - Top Gun s Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. V tejto paródii sa v hlavnej úlohe pod menom Sean Harley ukáže mladý komediant Charlie Sheen. Ešte sa tam dokonca ukáže Jon Cryer, známy zo seriálu Dva a pol chlapa, kde tiež hrá po boku Charlieho. Pecka. 90%!!!

Uprchlík (1993)

Je to film na spôsob naháňačky medzi mačkou a myšou. Najlepšie je na tom to, že to je dosť autentické, čiže reálne. T.L. Jones ako Sam Gerhard bojujúci za spravodlivosť, chce dolapiť Richarda Kimbla (H. Ford) ako obvineného z vraždy jeho manželky. Celkom fajn príbeh, človek sa nenudí a možno ho film aj zaujme. V celku viac než nad-priemer. 75%!!!

Bláznivá střela (1988)

Kult komédie a paródie. Skvelý komik, ktorý vedel aj s kamennou tvárou rozosmiať ľudí. Film stavia na podklade známych i menej známych filmov, pokračovania jednotku len vylepšujú. Frank Drebin je skvelý policajt, ktorý má chaos všade. Od tohto filmu sa majú čo učiť tí, ktorý majú v pláne robiť komédie(najbližšie v popularite sú série Scary Movie a Horúce strely). Najlepšia komédia koncom 80.rokoch.90%

Turnaj zabijáků (2009)

Je to veľmi jednoduchá pointa - kto prežije, vyhráva. Film ponúka divákom veľa napätia a poctivo vypracované dielo. Herecké obsadenie mi nevadilo, Scott Mann ako amatérsky režisér začal svoju kariéru sľubne. Príbeh sa nikdy nezastaví, pokračuje dokonca a nepoľaví - to sa mi na tomto filme nesmierne páči. Nemá to síce nejaké svetoborné hodnotenia, ale pri tomto filme som sa ani raz nenudil, čiže skvelé dielo. Nemôžem režisérovi vyčítať nič, žiadne veľké faux-pas so scenárom som nezbadal. Podľa mňa dobrý film. 80%!!!

Nightmare Ends on Halloween II, The (2011)

Na to. že je to krátkometrážný film, je to selkom profesionálne zvládnuté. 5 hrororových postáv j jednej snímke (poviem vám, že najmenej sympatický je mi Pinhead), scenár neodflákly, rovnako ako celkový dojem. Hlavne Krugerovi dali na frak, ale tie ich bitky :D. Dávam 75% aj vdaka postavám Kruegera a Voorheesa!!!

Je to blázniva komédia, ktorá nemá hraníc. Takisto aj predstaviteľ Borata, Sacha Baron Cohen si vie z ľudí dosť dobre vystreliť. Ako som už spomínal, vtipy boli nadpriemerné, príbeh o cestovaní naprieč amerikou, sa dal a to ako si vystrelí z každého - na zabitie. Ten, kto má rád seriózne filmy, ten nech to ani nezapína. Ale ten kto sa chce uvoľniť večer pri dobrej komédií, spolu s kamarátmi, tomu to vrelo doporučujem. Paráda 80%!!!

Já, legenda (2007)

Film ktorý dostane každého. Super dráma, ktorá očarí dospelých aj mládež. Je to presne ten typ filmu ktorý nejak nemusím (sám vo veľkom priestore-Stroskotanec), ale tento ma fakt dostal. Kompozícia príbehu je založená na kvalite a prepracovanosti príbehu. Efekty super, koniec nie je zlý = skrátka, jeden z najlepších filmov 2004-2007.Zaslúži si 97.miesto v rebríčku najobľúbeňejších filmov. Super. 95%!!!