San Andreas (2015)

Klasickej americkej katastrofák jak vystřiženej ze skript pro prvák režiSERskýho lycea. Je to vlastně film 2012, kterej udělali znovu v roce 2015 a budou dělat stále dokola a dokola. Sic mě to začíná štvát a už znám geologii líp než kdejakej profesor z hnojárny, musím se snažit hodnotit film objektivně, nikoliv že jsem podobnou kravinu viděl už 100x. A mohl by už prosím, někdo, naučit amíky jak co nejlíp zamaskovat ty greenscreeny a PC animace, nebo ať je radši nedělaj? Dwayne 'šutr' Johnson&Johnson (dětský olejíček) projevil zájem hrát i romantickou notu a moc jsem mu to nevěřil. Za to Alexandře Daddario jsem věřil každý její krok, vlnila se jako LA při otřesech... 56%

Nestyda (2008)

Tak dalších 82 minut uletělo jako voda. Nebylo to nepříjemný, nebylo to nudný, ani bezduchý. Zároveň to nikam neustřelovalo a pár vtipů se tam našlo (miluju čínskou polívku v půllitru zamíchanou nůžkama) a korytnačka je prostě legendární hláška. Macháček zase hraje pitomce, zase je tam s nim Vica Kerekes (asi fakt spolu něco maj)... Nicméně soundtrack fakt dobrej, bavila mě každý slovo ze songu. Něco tam bylo ale zase na víc. Asi jako v tomhle komentáři. 52%

Román pro muže (2010)

Pro mě opět pozbývá žánr komedie svůj název. Beze vtipu. Film, který je jak ušitý na jednu nejmenovanou komerční televizi, aby bavil sedláky nebo co... Nudný, předvídatelný. Nemám slov. Donutil hraje dobře. Nemůžu si pomoci, ale pro mě se Vladyka prostě stále usmívá. Hybnerová se mi jako herečka líbí, dokáže zahrát pořádnou naštvanost. mnoo, už jsem se zas nachytal že hodnotím výkony, jenže tady fakt nic jinýho hodnotit nejde. A multimilionář a jede do Tater? Rádoby kulervoucí konec to nezachrání. Slabota. 20%

Znamení (2002)

Po opravdu dlouhé době jsem viděl něco z lekacího žánru a musím říct, že jsem rád, že jsem začal právě u Signs. Kdo nevěří na eMZáky i tak by měl vidět. Tichá atmosféra filmu dodává velkou měrou na creepyvosti a Mel Gibson svým pološepotem taktéž, podbarvující hudba byla místy až moc výrazná, ale nijak nevadila. Celková hravost režiséra se světly a osvětlením scény je boží. Flešbeky bych absolutně vypustil. Jsem nadšen, pro mě další kultovní film. A jdu kouknout konečně na Válku světů. 88%

Muži v naději (2011)

Zase označení komedie, ale vtipe vylez. Ano, možná pár úsměvných scén, ale to spíš je způsobeno příběhem nežli vtipem jako takovým. Neočekával jsem od filmu hodně, takže mne neurazil, ale ani nenadchl. V něčem je (na poměry ČR) nadprůměrný, například kamerou a režií, jenže to nezastře fakt, že je to stále jen česká produkce. Trochu mi vadila degradace nežného pohlaví a bagatelizace nevěry v manželství, ale to jsem možná jen zapřísáhlý věrník. Ze čtveřice filmů "Román pro ženy" a "muže" a "Ženy v pokušení" stavím na pomyslný druhý stupínek. Na večer s vínem dobrá volba. 62%

Sedm životů (2008)

SPOJLUR Alurt! Plačky opět zaplesaj. Průměrný romanťák, který vyzdvihuje Will (scéna se čtyřhrankou? já ho žeru!) a nevšední náměť o sebeobětování. Místama jsem málem i usnul, evidentně bych o nic nepřišel. Jsou důležitý jenom flashbacky a ne s kým a proč mluví. Závěrečná scéna je to, co mě na filmu nehorázně se*e, nemuseli jí tam vůbec dávat nebo jinak zpracovat, existuje totiž i transplantace sítnice nebo rohovky, ale černý oči? Musim se zasmát... No a to je asi tak všechno, co je na filmu jiný. Ostatní je totiž silně průměrný. 68%

Hvězdy nám nepřály (2014)

Kdo čeká film o rakovině, který se obejde beze slz, je naivka. Poutavý příběh, který se trochu zvrtne a otočí děj naruby, konec filmu je pak samozřejmě jasný. Žádnou hlubokou myšlenku nehledat, od umírajících je postoj k životu jasný - buď bejt v depresi nebo si užívat každý den. To vlastně film popisuje, naštěstí se oba kensuristi obrátí k tomu správnému. 72%

Děda je lotr (2016)

Vulgární komedie s de Nirem? Snad nikdy jsem ho neslyšel použít sprostý slovo... za tenhle film jich bylo stovky. Dost jsem se nasmál, hodně na styl American Pie. Bohužel ten vtip se nelíbí každému a zpracování námětu není příliš výstižný. A Efrona nemusim, i když výkon docela ušel... 50%

Život brouka (1998)

Rozhodně nejde o animák i pro rodiče, tohle je čistě dětská věc, prostě pohádka. Pamatuju, byl to první VHS animák co jsem měl půjčený jako prcek. Postupem věku ale ztrácí kouzlo. Je mi stále záhadou, jak v roce 98 mohli odvést tak dobrou práci s animací. A Flikovi bych plesknul, z mravence da Vinci nikdy nebude. 64%

Kolonie (2015)

Kolonie ... sekta ... magor v čele ... takových už tady bylo. #truestory mě už nějak neohromí. Vidět Emmu v něčem jinym než v Harrym je docela nezvyk, ale hraje suprově a Daniel Brühl dobře sekunduje. Dost mi to připomíná Lost, ale to jen podobenstvím s odřízlým světem. Dějová linka se občas trochu vleče, někomu to může vadit, ve mně to evokuje ten dlouhej čas, co v táboře prožili. Bez klišé už se dneska asi filmy netočí, stejně jako bez chyb (bába měla v mozku spínač alarmu?). Přimělo mě to se poohlédnout po více německých filmech. 85%