Kick-Ass 2 (2013)

V podstatě totéž co jednička ovšem chybí tu její lehkost s jakou je podávána. Nářez nám kapánek dospěl a trochu se navazbil, Mindy už taky není malá holka a je z ní už trochu větší holka a místo Cageho tu je Jim Carrey jako vůdce tý superhrdinský partičky, z jejichž členů byla rozhodně nejlepší Noční rajda, od který bych se klidně nechal zmlátit. Proti nim je tu konečně první superpadouch v latexovým oblečku po mamince a s naprosto vražedným jménem - Vyjebávač. Jejich střet je tedy opravdu velkolepý a opět krásně brutální a zábavný.

Kick-Ass (2010)

Jelikož nejsem nikterak velkej fanda filmů o superhrdinech, přistupoval jsem k Nářezovi velmi opatrně, vlastně jsem se na to ani nechtěl koukat ale stačila minuta a já cítil neskutečný blaho. Školní outsider se rozhodne stát prvním superhrdinou, tak si koupí zelenej neopren a vyráží do ulic potírat zločin. Je jedno že nemá superschopnosti stejně se brzo stane miláčkem obyvatel a dostane největší kost na škole. To jen tak ve zkratce, je to totiž nehorázná zábava a totálně násilnickej film. Taťulda Nicolas Cage v batmanovským obleku nemá chybu!

Šílenec (1981)

Jak by asi vypadal starej Brůna v Americe, no nějak jako Madman Marz. Vzhledově připomínající vožralýho Mrazíka a zasazenej do klasickýho kempu. Což o to nebylo by to zlé kdyby to nebyla nuda a ty postavy se nechovaly tak imbecilně. No jeden po druhým naběhnou tomu obrovskýmu, santusáckýmu hovadu se sekerou přímo do rány a pochopitelně končej bradou vzhůru. Všechnu originalitu táborovejch vyvražďovaček si vybral Pátek třináctýho takže vše co vzniklo potom je už jen kopie. Jedinej menší závan originality přichází na konci kdy hlavní hrdinka se rozhodne zabijáka sejmout jenže se na nic nezmůže a kočí stejně jako její kamarádi a náš bodrý vrah jede dál.

100 000 $ na slunci (1964)

Nikdo na světě mě nedonutí abych o sto tisíci dolarech napsal něco špatnýho! Protože 100 000 dolarů na slunci je můj zamilovanej film už mých jinošských let kdy jsem ho poprvé viděl v bedně. Můj oblíbenec Belmondo si se svou kočičkou jen tak vypůjčí novej kamion s nákladem právě za sto cihel s cílem nevrátit ho a vyinkasovat z toho ty keše. Jenže má v těsným závisu za sebou mýho druhýho oblíbence Lino Venturu, kterej má za úkol dopravit neposlušného kamaráda zpět. Z jejich situace vznikne suprózní dobrodružství které na konci dokazuje že opravdové kamarádství mezi chlapama jen tak něco nerozhází, ani vypočítavá ženská.

Pot a krev (2013)

Hodně svalů, málo myšlenek. Nějak takhle bych definoval chování našich antihrdinů. Tři debilové nehoráznýho kalibru se rozhodnou okrást a zabít zbohatlíka pana Monka. Potíž je v tom že všichni mají IQ zmrzlý makrely a proto svůj už tak idiotskej plán neustále mrvěj. Samotnej únos se jim povede až napotřetí a navíc unesenej je i přes důkladný maskování pozná na první dobrou. Jednoznačně největší hvězdou je Dwayne Johnson, kterýho jinak moc nemusím,ale zde předvádí že je i docela dobrý komik. Jeho hluboce nábožensky žaloženej namakaneček Doyle co rád šňupe a je neustále mimo mě řádně rozesmál. Wahlberg tak nějak furt stejnej a Tonyho Shalhouba bylo taky dobrý vidět jinde než v televizním seriálu. Michal Bay mě zatím vyloženě nezklamal tak doufám že mu to vydrží i nadále.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Komisař Juve, Fandor a Helena se vydávají do Skotska protože tam nyní působí zlotřilej modrák. Poslední díl drží stále vysokou úroveň, dočkáme se zde opět klasických fantomasovských vychytávek a hlavně velké dávky humoru.

Fantomas se zlobí (1965)

Modrá hlava volume 2. Řekl bych dokonce že větší sranda než jednička. Funés zase řádí jak smyslů zbavenej a jeho vychytávky jako třeba třetí ruka, nebo pirátskej kostým byly fakt skvělý.

Fantomas (1964)

Modrá hlava ve svém prvním dobrodružství. Jean Marais si odskočil od historických filmů a zahrál životní roli. A Louis de Funés mi zase roztřásl bránici tak jak to umí jen on.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdéňa Pohlreich kope do prdele prasata v českejch hospodách a restauracích. Názorná ukázka úrovně gastronomie v Česku, v některejch dílech to bylo fakt děsný a s Pohlreichovým neortodoxním přístupem naprosto souhlasím. To že mluví sprostě mi nevadí, vulgárně mluví kde kdo tak proč to vyčítat zrovna jemu, na druhou stranu zas zcela nekompromisně hláškuje a těžce uzemňuje jednoho výrobce hnusu za druhým. Gastro pořadů je u nás mnoho, ale pouze tento si drží kvalitu hodně vysoko.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacinova fetem zjizvená tvář mě sice vybízela abych se seznámil s jeho kámošem, já se ale radši pomalu seznamoval s celým jeho příběhem. Když se z přiblblýho kubánskýho emigranta a následně mafiánskýho poskoka stane obávaný boss a distributor drog v Miami. Alík podal opravdu heroický výkon a prožíval svýho kmotra Tony Montanu natolik, že i přesto že to byl prvotřídní zkurvysyn jsem mu fandil do samotnýho konce. On tyhle role měl vždycky v malíku. No nemůžu samozřejmě zapomenout na Míšu Pfeifferovic, ta tu věčně sjetou kurvu zvládla taky výborně a navíc se na ni dobře koukalo. Jednoduše prvotřídní bijásek s mistrnou režií Briana De Palmy.

Časové pásmo bylo změněno