Dobrý ročník (2006)

Ridley Scott se rozhodl natočit něco jiného než akční velkofilm a vznikl z toho velmi dobrý Dobrý ročník. Film ze kterého ta krása Provence jen sálá, a nejen tato krása ale pro mě především krása Marionky Cotillardový. Tahle francouzská kočička totiž umí zatraceně dobře hrát a tak je Russellovi velmi dobrou partnerkou. Samotnej Russell jakožto tvrďák si taky dal voraz od svých drsných rolí a zahrál tady hezky civilně a vtipně. Tak abych to shrnul, prosluněná oblast Provence, víno a Marion nějak takhle bych si předstvavoval dokonalej relax.

Nesvatbovi (2005)

Příjemná komedie která ke své škodě začala v až příliš vysokém tempu, napěchovaná srandou aby se v polovině změnila na poměrně nezáživnou romantickou frašku kterých je všude kolem přehršel. Já se ale neunáhlil a zhruba v půlce jsem to začal sledovat srdcem a vítězně dokoukal až do konce. Dvojice Vaughn/Wilson v pohodě šlape a nebýt té změny žánru tak by komedii hravě utáhli, Rachelka McAdamsová, Christopher Walken a hlavně blbeček Bradley Cooper zdařile doplňují toto perfektní herecké obsazení.

Demolition Man (1993)

Pětihvězdičková akční masáž s nahláškovaným Stelounem, psychoušským ultramagorem Snipesem a koukatelnou Bullockovou. Já rozhodně víc nepotřebuju.

Krátký film o zabíjení (1987)

Po krátkým filmu o lásce jsem se dal do kraťasu o zabíjení a musím uznat že poláci točit umějí a ne že ne. Ze začátku je to docela nudný s naprosto odpornou kamerou kterou snad sebrali na smeťáku, naštěstí režie byla vynikající. Jestliže úvod byl jen takový seznámení s postavami a vcelku o ničem, přišel v polovině mord, pěkně sugestivně a syrově natočenej. A nakonec část v krimu krátce před popravou, ta byla úplně nejsilnější. Když se tam totiž ten divnej vrah rozpovídal s obhájcem, kterej z těch tří mi byl asi nejbližší, bylo mi ho v tý psychologický palbě dokonce líto. Za zmínku stojí také podrobná příprava popravy, z toho mi šla až husina.

Krátký film o lásce (1988)

Snímků o lásce bylo natočeno mnoho ale tento krátký film z Polska je z trochu jiného soudku. Předkládá nám příběh mladého kluka kterej hezky po voyeursku šmíruje ženskou co bydlí naproti. Ona je sice tak trochu kurva ale on ji i přes to miluje. Jednou ji to vše řekne, a když je ochotna mu dát, chlapec je štěstím bez sebe, ovšem v kritickou chvíli mládenec neunese tíhu situace a selže, tak se rozhodne skoncovat se životem. Žádnej romantickej film, čistokrevný drama je to, hlavně v závěru kdy bylo hezké sledovat jak se role obrátili a pro změnu ona sleduje jeho. Herecky naprosto v pořádku, hlavně mladej Olaf Lubaszenko, známej ze Sekala, zde předvedl perfektní výkon.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tohle jsou Expendables, akční jízda stylu let osmdesátých, správná koncentrace akčních borců a hromada akce. Ono se není čemu divit když na režisérské křeslo usedl Simon West, no ten co natočil tu boží akčňárnu Con Air. JCVD je ze všech asi jedinej kdo má zkušenosti s rolema hajzlů a tak se s hlasem Pomejáka chopil hlavního bastarda, kterému je třeba nakopat prdel a projít se mu po xichtě. Bruce a Arnie si zas krásně vyměňují hlášky a dokonce mě rozesmál i ten rezatej parchant Čak Norys, kterej sám samopalem zruší celou armádu a zničí tank, ta jeho krátká účast byla nejzábavnější v celým filmu.

Expendables: Postradatelní (2010)

Na to jak o tom všichni básnili tak to zas takovej nářez nebyl a tolik akčních hvězd jsem tam taky nenapočítal. Na druhou stranu zas nemůžu říct že by se mi to nelíbilo, akce byla slušná, Sly je furt ve formě ale druhej díl je jinačí kafe.

Drákuloviny (1995)

Kam se poděl všechen humor? jsem se sotva zasmál. Normálně to nemám rád ale co bych v tomhle případě dal za trochu trapnosti. Chudák Leslie, zřejmě se vyřádil v Bláznivý střele a šetřil síly na Utopence na útěku jinak si to nedovedu vysvětlit.

Nájemní vrazi (1995)

Velmi dobrý duel Stallone vs. Banderas. Filmy o nájemných vrazích mám rád, zde navíc pod taktovkou smrtonosnýho Richarda Donnera a hlavně s naprosto mrdlým desperádem, kterej sým pošukaným chováním dodával do celé akce příjemnou dávku humoru.

D-Tox (2002)

Sly se po tom co mu brutální zabiják zavraždil holku jede léčit do hor, bohužel pro něj se tam přijel "léčit" i dotyčný vrah. Místy jsem si vzpomněl na Carpenterovu Věc která se taky odehrávala na malém prostoru a všude kolem byl sníh, ovšem atmosféry se nám zde jaksi moc nedostávalo. Víceméně rutinní záležitost, ale s podivem že v tom hraje právě Stallone, od toho bych čekal že si spíš půjde trochu víc zaakčnit, nebo zaboxovat než aby zkoušel svý charakterní herectví o kterém dost lidí tvrdí že mu moc nejde, v tomhle filmu byl rozhodně nejpřesvědčivější.