Dějiny násilí (2005)

Cronenberg má za sebou lepší kousky ale když porovnám to s Cosmopolisem tak je to nebe a dudy. Klasickej thriller o tom že někdo není tím kým se zdá být. Viggo Mortensen to zahrál dobře ale Ed Harris byl mnohem lepší. No násilí tam sice je, ale že by to byly hotový dějiny to se zas říct nedá.

S čerty nejsou žerty (1984)

Absolutně nejlepší česká pohádka, existuje mnoho pohádkovějších ale tahle je prostě best. Může za to hlavně vynikající herecký ansámbl který vytvořil nezapomenutelné postavy. Dlouhý s Vetchým jsou jsou sympaťáci jak řemen, Heřmánek jako lucifer je prďáckej, Nárožného nařvanej kaprál s kultovní hláškou JE TO REBEL a správce Preiss zase dokonalý svině stejně jako Dorota Máchalová v podání Kretschmerové, když k nim ještě připočtu knížete Pepu Kemra a Václava Vydru s druhou kultovní hláškou TATÍNEK VÁM VYHLÁSÍ VÁLKU, tak nemohu prostě jinak.

Iron Man 3 (2013)

Jon Favreau opustil režisérské křeslo a příběh trochu přitvrdil, zůstal ale pořád dostatečně zábavný protože ho vystřídal zkušený tvůrce nahláškovaných scénářů Shane Black. Robert Downey Jr. zase bez chyby, tahle role mu prostě sedne a nedokážu si v ní představit nikoho jinýho, Gwyneth Paltrow taky nemůžu nic vytknout, možná jen to že se u mě ještě nestavila, Guy Pearce je ve svý zmrdský roli dokonale slizký a Ben Kingsley ten mě naprosto dostal. Výborná akční zábava, kterou můžu jen doporučit.

Zvětšenina (1966)

Koukal jsem na to s asi 12 babama který tomu ani za mák nerozuměli a svými připomínkami k filmu mě nehorázně srali. Jestli někdo čeká klasickej whodunit tak spláče nad vejdělkem, protože chtít detektivku od Antonioniho je totiž blbost. On totiž maestro ukazuje Londýn v 60tkách v reálu, tudíž hlavní hrdina je nevyrovnanej, všude samí pastelový barvy, marijánka, nahotinky atd. Pak teprve přichází na řadu ta drobná krimi zápletička podobná Blow-outu kde zvukař Travolťák zachytil vraždu na magneťák zde v Blow-upu zas fotograf Hemmings vraždu zvěčnil foťákem. Od tud pochází i nejlepší část filmu, a to když fotku zvětšuje a při tom na ni objeví vraha i mrtvolu. O fotky a negativy nakonec přijde a tak film vyplyne do konce bez nějakého vyřešení. Antonioniho dobrá práce já od něj mám ale radši Zatmění.

Iron Man 2 (2010)

Favreau udělal krok zpět a natočil typickou dvojku. Je to vlastně jen pokračování které nic nového krom herců nepřináší. Downey opět oplývá šarmem, Gwyneth krásou, navíc se krása rozšířila ještě o Scarlett takže mé srdce zase buší jak smyslů zbavené. Hlavním záporákem je zde grandiozní, ruský Mickey Rourke s elektrickýma bičema, kterej to tam všechno zpráská na jednu hromadu. Jako pokračování postačující, ale jako samostatný film to už je horši.

Iron Man (2008)

Jak moc nemám v lásce adaptace komixových superhrdinů tak Železnej Maník se mi líbil a to hodně. Robert Downey Jr. je jako Tony Stark neskutečně zábavný a nad ostatními superhrdiny těžce vládne. Gwyneth Paltrow ta je taková moje osobní hrdinka, jí jako sekretářku bych chtěl taky. A po technický stránce je taky vše v pořádku, akce má švih a efekty jsou dobrý. K tomu netřeba více dodávat.

Pěsti ve tmě (1986)

Marek "Rocky" Vašut v životní roli a v překvapivém, vrcholném díle mistra disco béček Jaroslava Soukupa. Inspirace Rockym je patrná na první pohled, Vašut stejně jako Sly žije v malým bytě se zvířetem, stejný ranní běhání, trénink i zápas je podobný. To ale filmu na kvalitě neubírá spíš naopak. Atmosféra 30. let dýchá z každýho záběru a film nenudí a hezky plyne ke konci. Dobrá herecká sestava se solidní Bartákovou hudbou už jenom dotváří zřejmě nejlepší český film ze sportovního prostředí.

Wrestler (2008)

Nááádhernej film, po všech stránkách opravdu kvalitní řemeslo. Hollywoodský odpadlík Mickey Rourke nám ještě neřekl poslední slovo a stvořil citově a emocionálně nabitou postavu wrestlerskýho barda kterak se protlouká svými životními chybami, špatným zdravotním stavem a láskou k wrestlingovému publiku. Akademie opět neocenila tohoto borce, protože Mickey by si oscara zasloužil už jen pro tu krásnou scénu z lahůdek. Marisa Tomei vyzrála do krásy a dokáže se kroutit u tyče líp než kdejaká dvacítka, její výkon je také hoden ocenění. Darren Aronofsky je Pan režisér, film dokázal pěkně ukočírovat až do konce, a naštěstí mě nenechal koukat na umírajícího Mickeyho, za což jsem mu velice vděčný.

Nejkrásnější věk (1968)

Československou novou vlnou mám rád, Formanovy a Papouškovy komedie tý doby taky, ale tohle jsem jaksi nepobral. Prvních asi 45 minut jsem s obtížema přežil jsem díky Křesadlový, příběh tam tak nějak scházel a pořádně řízný dialog jaký v takových filmech bývá tam zazněl asi ve třetí minutě a tím bylo vystaráno. Když to ze mě vyždímalo poslední zbytky síly a chtěl jsem to přepnout nastoupil "bojovník" Šebánek a rozjel svůj další neherecký koncert. Ty jeho kecy byly naprosto dokonalý a řezal jsem se u nich jak blázen. Samotný film to bohužel nezachránilo, ale kdyby tam Šebánek vlítnul hned od začátku tak bych řval HURÁ.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Herecký koncert Jima Carreyho, který obvykle hraje potřeštěný pošuky v ulítlejch komediích. Jeho výkon zde je krásně civilní a jen on jakožto pravý komik dokázal své nádherné dramatické postavě vtisknout tu kapku dojemnosti kterou mě naprosto uchvátil. Scény kdy se během mazání paměti vzpírá a chce si vzpomínky na Kate Winslet uchovat v hlavě jsou naprosto boží a samotný závěr absolutně zničující.