Svatá čtveřice (2012)

Dva páry si mezi sebou prohodí partnery, toť vše a za celých 75 minut se vlastně nic podstatného nestane. Film se hlavně snaží těžit z obrovského množství záběrů z exotického prostředí kdesi z Karibiku, které spíš vypadají jako videa z dovolený celýho štábu. A také z nahoty ústřední čtveřice. Cožpak o to na ty ženský bych se dívat mohl ale na nahatýho Langoše a Čermáka ne. Jinak z herců byl nejlepší Luděk Munzar kterej si toho dědka střihnul skvěle. Hřebejk má svý nejlepší roky už asi za sebou a Viewegha jsem jako spisovatele nikdy neuznával. Nemůžu ovšem říct že bych se u filmu nezasmál, prdel to celkem byla, tak proto a za ty nahatý ženský tomu ty tři hvězdy napařím. Nejlépe to na konci zhodnotil Langmajer "NĚKDE JSME UDĚLALI CHYBU, TO JE JASNÝ"

Nezapomeň na mě (2010)

Já se snažím, ať nikdo netvrdí že ne. Dal jsem Patynzonoj šanci napravit si reputaci za Twajlajt. On se se svým vzezřením pražského bezdomovce do role docela hodil, ale tak blbej výkon jsem od něj nečekal. Přitom by to byl tak dobrej film. Obsahuje vše tragiku, romanci i vynikajícího Pierce Brosnana, ale Bobby Patyzon a kýčovitej konec ala 11. září film posouvá do průměru.

Muž a žena (1966)

Muž a žena nám ukazuje jak má vypadat pravá romantika. Žádný ty dnešní změkčilý americký slaďárny většinou ještě s velkým množstvím rádoby vtipnýho ale trapnýho humoru, které na konec pokaždé dopadnou dobře, valící se na nás ze všech stran. Psychologický drama jako základ romantickýho filmu, to jest syrová realita. Anouk Aimée a Jean-Louis Trintignant hrají dvojici která svou lásku chce prožívat naplno, ale jejich minulost jim v tom brání. Originální romantický film a zároveň jeden z těch nejlepších. Zajímavá je Lelouchova režie a velice podmanivá Laiova hudba. Za nejsilnější považuji konec kdy se i přes odmítnutí Trintignant nevzdává a vydává se za svým srdcem.

Nahota na prodej (1993)

Pět hvězd filmu co by si zasloužil odpad, ale já nemůžu jinak, když jsem se tak královsky bavil. Vít Olmer a spol. se evidentně snažili natočit výmluvný polodokument ukazující polistopadové období reálně s příměsí divácky přitažlivější akcí. Jejich zarytost ovšem způsobila, že se z filmu stala sebeparodická akční komedie. Geniální plakát filmu mluví za vše. Co na mě vylítlo z filmu jsem ale nečekal. Vagabund Lukáš Vaculík si našel novýho kamaráda do deště a to nahláškovanýho, zdrsnělýho Krampiče v životní roli, kterej mlátí cigoše s vervou člena dělnické strany a dělá kopačky ve stylu Chucka Norrise. Mladá Třísková zas kecá ty rádoby intelektuální žvásty z Ameriky. No co tu máme dál, je toho ještě spousta. Cigoš Fuko šukající výfuky u aut a řezající neposlušný šlapky, J.X. Doležal hulící trávu s Josefem Klímou, bitka skinů s cikánama, Ivan Jonák jako nějakej "kontroverzní podnikatel", Skamene makající v bordelu a jeho vzpomínka na vekslácký časy, cigoši co točej BDSM porno, Pomeják stílící z bazuky a na záver mohutná přestřelka cigošů a mafiánů. To vše za doprovodu vysoce kvalitní hudby Ondry Soukupa a řevu Lucie Bílé. Můj guilty pleasure na který nedám dopustit. "CO JE GÁDŽO?" - "NIC GÁDŽO!"

Nespoutaný Django (2012)

To je blaho. Christoph Waltz těžce vládne a přehrává i takového borce jakým je Leo DiCaprio v roli prašivýho otrokáře v tomto brilantním westernu mistra všech mistrů Quentina Tarantina. Taranťák totiž na nás poslední dobou hrne jednu žánrovku za druhou a je si v kramflecích jistej jak žádnej druhej. Biják vyšperkovanej až na půdu - úvodní stylový červený titulky podmázlý songem z původního Djanga, Ku-klux-klan, Franco Nero, kterej ví že "D" je neznělé a Smuel L. Jackson v kreaci polopice. Mrzelo mě jen že v závěru Djagouš nepoužil místo dynamitu klasicky těžkej kulomet, mohla to bejt větší řežba, ale to Quentíkovi pro tentokrát odpustím. Možná druhej nejlepší film již zmíněného QT, takovej Django fiction.

Stalo se v Turíně (1963)

Soudruzi v Itálii se rozhodli stávkovat a vznikla z toho velmi dobrá komedie sice místy dramatická ale vtipná. Marcello jako profesor co vede dělníky ve stávce byl perfektní a Salvatori v roli drsoně taktéž.

Tady hlídám já (2012)

Mluvící pes mě zrovna dvakrát nebere, ale dětem se bude líbit stopro. Zato Jitka Ježková to je něco pro mě, tý odpad nedám nikdy a ten její hlas... no dvě rudý hvězdy si prostě zaslouží.

Je nám osmnáct (2008)

Já se taky cejtim na osmnáct, asi proto se mě tenhle film tak líbí. Lucasovi jsem hrozně fandil aby svou Clémanse našel, což se mu pochopitelně povedlo. Její fotr, stírající učitel, kterýho Lucas na začátku vyfakuje je dost zábavnej. A ono vůbec se tam sešla taková příjemná partička na kterou se dalo koukat. Fantíci mě opět nezklamali a myslím že teenage filmy zvládají lépe jak američani.

Gottwald (1986) (seriál) odpad!

Seriál zřejmě s nejhorším názvem na světě. Co se obsahu týče, škoda slov.

Doznání (1970)

Francouzi velmi dobře a realisticky natočili film o děsivým komoušským procesu v Československu. Ještě teď se mi dělá zle když si vzpomenu na ty scény z vyslýchání. A Yves Montand byl v hlavní roli naprosto bezchybný.