Poslední adresa (1970)

Jedna z nejlepších francouzských kriminálek ze sedmdesátek. Výborný Lino Ventura jako policajt, co má najít důležitýho svědka, po kterým pasou i zabijáci. Celé vyšetřování je navíc doprovázeno famozní hudbou Francoise de Roubaixe.

Kokain (2001)

Jednou za mnou přišel kámoš že prej viděl film Kokain kde Depp bere herák, no po tomhle jsem se na to musel kouknout taky a musím říct že sice nevím co všechno tam Depp bral, ale vím určitě že to zahrál opravdu skvěle.

Život je krásný (1997)

Roberto Benigni nikdy nepatřil mezi mé oblíbené tvůrce a tak aby to změnil, natočil tenhle film. Od té doby je Benigni mým oblíbencem.

Konečně neděle! (1983)

Místy dost zábavná detektivka od Truffauta. Je to stylově natočený a docela to odsýpá. Jean-Louis Trintignant jako podezřelý z vraždy a Fanny Ardant jako jeho "hustá" sekretářka.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Při pohledu na Michelle Preiffer mě napadaly spíš hříšné myšlenky.

Krvavá stopa (2002)

Vůbec ne špatná krimoška s Clintem Eastwoodem cobi vysloužilým federálem. Jediné co mi trochu kazilo dojem byl vysoce nepovedený konec. Ale pro tentokrát to Clintovi odpustím.

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Všechno dobrý je pryč a nastává čistokrevný peklo. A já se ptám: kde je ta děsivá atmosféra z předešlých částí? Co tam dělá Sam Neill? A proč tenhle díl vůbec vzniknul? Film se zřejmě točil na objednávku samotnýho satana jinak si takovouhle profanaci skvělýho filmu nedovedu vysvětlit.

Damien (1978)

O poznání slabší než předchozí díl, ale naštěstí zůstala výborná atmoška a majestátní Goldsmithova hudba. A místo Gregoryho je tady Wilda Holdenů, který je důstojným nástupcem zmíněného borce z prvního dílu.

Přichází Satan! (1976)

Musím říct že ten malej fakan mě teda slušně poděsil. Strašidelná atmosféra s perfektní hudbou Jerryho Goldsmithe mají za následek nejlepší satanský horor jaký jsem kdy viděl. Richard Donner, daleko před Smrtonosnou zbraní ukazuje že je režisérská extratřída a že horory zvládá stejně dobře jako akci. V hlavní úloze sám velký Gregory Peck s hlasem Jirky Bartošky nemá chybu a je zcela přesvědčivý, jako ostatně vždycky.

Telefonní budka (2002)

Colin Farrell je celej film zavřenej v telefonní budce a to bohatě stačí na to aby vznikl suprovej a napínavej thriller.