Strážci Galaxie (2014)

Komixový adaptace mě nechávají naprosto chladným a za jediný pořádný filmový komixák považuju Iron mana a to jen kvůli Downeymu, ale tohle byla prostě pecka jelikož se přesně trefila do mýho vkusu. Takže skupina totálních idiotů tvořená člověkem, zelenou holkou, horou svalů, mývalem a stromem zachraňuje svět, nebo spíš vesmír. Jelikož je to grupa kterou jen tak po kupě nelze vidět rozhodl jsem se dát jim šanci. A nelitoval jsem. Výhoda je v tom že to není tak vážný jak ostatní filmy o amerických superhrdinech a dělá si to prdel ze sebe sama. Navíc a to moc často nezmiňuju to má perfektní nahláškovanej českej dabing.

Superbad (2007)

Tohle teda fakt ne, bojím se že začínám být alergický na Rogena protože si nedokážu vysvětlit že film tak krásně začal a po půl hodině to bylo všechno jen né vtipné a snesitelné. Hill i Cera si to dávají dobře, hlavně Hill to je tady solidní magor, no Emma Stone je krásná ale má zoufale málo prostoru takže ani kvůli ní nemůžu jít s hodnocením výš. Film je hlavně hrozně natahovanej, ta prostřední část by potřebovala razantně pokrátit a vyškrtnout rovnou ty dvě debilní benga. Na film jsem se docela těšil což byl možná kámen úrazu protože tohle byl průser.

Super náhradník (2006)

Channing Tatum byl celkem v pohodě ale ONA, jejíž jméno nedokážu ani vyslovit byla na zabití.

Suprhrdina (2008)

Ještě že je to parodie, pokud by to byla ukázka jak budou vypadat budoucí superhrdinové tak by asi vážně nastal konec světa. Ovšem Pamela je jako superhrdinka ideální.

Svatá čtveřice (2012)

Dva páry si mezi sebou prohodí partnery, toť vše a za celých 75 minut se vlastně nic podstatného nestane. Film se hlavně snaží těžit z obrovského množství záběrů z exotického prostředí kdesi z Karibiku, které spíš vypadají jako videa z dovolený celýho štábu. A také z nahoty ústřední čtveřice. Cožpak o to na ty ženský bych se dívat mohl ale na nahatýho Langoše a Čermáka ne. Jinak z herců byl nejlepší Luděk Munzar kterej si toho dědka střihnul skvěle. Hřebejk má svý nejlepší roky už asi za sebou a Viewegha jsem jako spisovatele nikdy neuznával. Nemůžu ovšem říct že bych se u filmu nezasmál, prdel to celkem byla, tak proto a za ty nahatý ženský tomu ty tři hvězdy napařím. Nejlépe to na konci zhodnotil Langmajer "NĚKDE JSME UDĚLALI CHYBU, TO JE JASNÝ"

Svědek (1981)

Výborná francouzská práce dokazující že kvalitní scénář a dobré dialogy jsou zkrátka základ. Já se o tom přesvědčil sám protože děj v tomto komorním filmu mě ani na minutu nenudil. Ze začátku situace vypadá jednoznačně ale postupně se vše začne měnit a já jen zíral jak to Ventura a Serrault dokázali uhrát, no co by nedokázali však to byly Páni herci.

Šílenec (1981)

Jak by asi vypadal starej Brůna v Americe, no nějak jako Madman Marz. Vzhledově připomínající vožralýho Mrazíka a zasazenej do klasickýho kempu. Což o to nebylo by to zlé kdyby to nebyla nuda a ty postavy se nechovaly tak imbecilně. No jeden po druhým naběhnou tomu obrovskýmu, santusáckýmu hovadu se sekerou přímo do rány a pochopitelně končej bradou vzhůru. Všechnu originalitu táborovejch vyvražďovaček si vybral Pátek třináctýho takže vše co vzniklo potom je už jen kopie. Jedinej menší závan originality přichází na konci kdy hlavní hrdinka se rozhodne zabijáka sejmout jenže se na nic nezmůže a kočí stejně jako její kamarádi a náš bodrý vrah jede dál.

Šíleně smutná princezna (1968)

Jedna z těch nejlepších pohádek co u nás kdy vznikla. Může za to modernější pojetí (například sledování Chaplinových grotesek nebo když se králové fotografují), velmi dobrá hudba a písničky hlavních představitelů Venci Neckáře a Helči Vondráčkový. Ostatní herci taky vynikající, dvojice Vostřel -Kemr jsou ukázkový šmejdi, Záhorský a Marvan se do rolí králů hodní naprosto skvěle no a Dibarborova francouzská kreace kata byla úplně best, samozřejmě nesmím zapomenout na Kokošku to byl taky machr.

Šílený Max (1979)

Tak tady nám Mel poprvé zešílel, nemá to sice ještě ty grády druhýho dílu, ale jako rozjezd série to bylo skvělý.