Pánská jízda (2004) odpad!

Další kousek, kterým je dlážděno dno české kinematografie.

Osamělý jezdec (2013)

Po Kovbojích a vetřelcích jsem od toho moc nečekal, ale dostal jsem grandiozní westernový dobrodružňák, přesně takový jaký mám rád, ovšem velmi podhodnocený. Gore Verbinski prostě takovýhle filmy zvládá na výbornou. Dobře vybraní herci - senzační Johnny Depp tak jak ho máme rádi opět "deppuje" stejně jako v Pirátech, Armie Hammer pro mě dříve neznámý herec zvládá svého frajera Divokého západu skvěle a Helena Bonham Carter s její střílející hnátou je taky nezapomenutelná. A k tomu všemu navíc parádní hudba Hanse Zimmera.

Kamarád taky rád (2011)

Po dlouhý době mi američani naservírovali opravdu vtipnou komedii. Na dvojku Kunis - Timberlake se dalo dívat, ovšem nejzábavnější byl Woody Harrelson, kterej si svoji roli teplouše opravdu užíval.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Sympaťák McMurphy bojující za svobodné myšlení proti brutální sestře Ratchedový. Úžasný Jack Nicholson ve své životní roli a Louise Fletcherová jako ztělesnění zla ve fenomenálním Formanově filmu, který je nutno vidět.

Jméno růže (1986)

Skutečně syrová a drsná atmosféra dokonale vystihnutého středověku. V hlavní roli bezvadný Sean Connery proti němu F. Murray Abraham a za nimi spousta dršek, z nichž je ta největší Ron Perlman. Annaud je skutečný mistr a dokazuje to každým svým filmem, a tento je jeho zřejmě nejlepší.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Pan M. se krom producírování před kamerou postavil i za ní a vytvořil tak (i když je to velmi sporné v tomto případě)nejhorší díl trilogie. Jediný plus bylo opět vidět Jana Třísku, u kterého doufám že mu alespoň zaplatili letenku do Ameriky když už sem přiletěl zabíjet čas.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Po prvním díle jsem si myslel že horší film už u nás vzniknout nemůže, bohužel může. Dokud tady bude tlustokožec Magnusek (dále už jen pan M.). On je buď kouzelník, nebo zloděj, jinak si nedokážu vysvětlit kde bere prachy na financování takových paskvilů. Během obsazování filmu zřejmě pan M. zúročil léta praxe ve školství a pod pohrůžkou tělesných trestů a důtek, do filmu násilně nahnal snad všechny natáčeníschopné osobnosti českého šoubyznisu. Herecky je to tedy ještě větší průser než jednička, která byla alespoň v něčem vtipná dokud tam cikáni fakovali, ale zde jich je poskrovnu. Jedinej kdo tu obstarává trochu nechtěného humoru je superzlej caporegime Krampol, kterej zřejmě dostal místo scénáře slovník sprostejch slov a v jednom kuse nadává všem a do všeho. Též nesmím zapomenout na další kvalitní, vysoce civilní výkon pana M. jenž při každé možné příležitosti sklápí hlavu a čumí do země, opravdu grandiozní výkon. Na závěr stačí jen říct, horší je jednině trojka!

Bastardi (2010)

Boha jeho, tak to byl opravdu silnej tabák. Špatnej film po všech stránkách, scénář na hovno, režie jakbysmet. Herci absolutně nevěrohodní možná až na ty cikány, ale to nejsou herci. V hlavní roli se nám představí sám velký Magnusek a v menší roli "drsňáka" Rytmus, no zkrátka samá hvězda. Líto mě bylo Broni Poloczka, kterej si svou poslední roli vybral právě v týhle kravině. Dvě hvězdy jen za ty krutý hlášky co ze sebe ti naši malí, snědí spoluobčané vypustili.

Good bye, Lenin! (2003)

Nemám moc zkušeností s německou kinematografií a musím říct že jsem byl příjemně překvapen. Vcelku originální námět, dobří herci a i ten režisér se pochlapil. Ale spíš než komedie mi to přišlo jako odlehčené drama.

Útok na Bílý dům (2013)

Útok na Bílý dům to je Amerika ve spreji! Je tu všechno, superklaďas americkej prezident, polda kterej sám odrovná mnohonásobnou přesilu s nejlepším vybavením, a taky jeho malá dcerka která je i přes svůj věk největší fanynkou hrdinného prezidenta a rozumí politice víc než kdo jiný. Když pominu všechny ty americký připitomělý, vlastenecký a mírumilovný kecy, je to dobrej a celkem i zábavnej akčňák, takovej skoro-remake Die Hard pro dnešní mládež.