Z (1969)

Strhující, řekl bych skoro až dokumentární rekonstrukce atentátu na řeckého opozičního politika. Vynikající herecké obsazení jemuž bezkonkurenčně vévodí Jean Louis Trintignant jako vyšetřující soudce, který je hlavně v závěru přímo lahůdkový. Plus k tomu všemu podmanivá Theodorakisova hudba. Za mě 100%

Zajatec 2. avenue (1975)

Ta Slyova minirole byla vážně komická, nikdy bych nevěřil že by ho mohl přeprat Jack Lemmon, který zde ztvárnil neurotickýho chlapíka co přišel o práci a navíc mu vykradli byt. Za to může ten nahromaděnej stres, to když na to přijde tak člověk sundá i Ramba. Jinak filmu se nic moc vytknout nedá ústřední dvojice Lemmon s Bancroftovou ze sebe chrlí jeden údernej dialog za druhým, kterej ještě umocňují kvalitním hereckým výkonem.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacinova fetem zjizvená tvář mě sice vybízela abych se seznámil s jeho kámošem, já se ale radši pomalu seznamoval s celým jeho příběhem. Když se z přiblblýho kubánskýho emigranta a následně mafiánskýho poskoka stane obávaný boss a distributor drog v Miami. Alík podal opravdu heroický výkon a prožíval svýho kmotra Tony Montanu natolik, že i přesto že to byl prvotřídní zkurvysyn jsem mu fandil do samotnýho konce. On tyhle role měl vždycky v malíku. No nemůžu samozřejmě zapomenout na Míšu Pfeifferovic, ta tu věčně sjetou kurvu zvládla taky výborně a navíc se na ni dobře koukalo. Jednoduše prvotřídní bijásek s mistrnou režií Briana De Palmy.

Zkrocení zlé ženy (1967)

Před Richardem Burtonem smekám, protože dokázal zhola nemožné - zkrotil ženskou.

Zodiac (2007)

Nejlepší je si dopředu o případu Zodiac něco zjistit tak jako jsem to udělal já, protože pak teprve si budete moci vychutnat jak brilantně to David Fincher natočil a své dílo tak k dokonalosti přiblížil. Vše od rekonstrukce vyšetřování, přes herecké výkony hlavně pánů Ruffala, Gyllenhaala a Downey jr. až po nejmenší detaily sedí naprosto přesně a i když film trvá hodně přes dvě hodiny tak nenudí a jednoduše vás vtáhne do děje že sami prostě musíte vědět kdo je Zodiac. Prvotřídní filmařina potvrzující že Fincher podobnou látku prostě zvládá na výbornou.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Neuvěřitelně stupidní film, který sráží až na dno absence vtipu a všudypřítomná trapnost. Občas si říkám jak je možný že tohle je někdo schopnej natočit potažmo zaplatit.

Zpátky do ringu (2013)

Zuřící býk a Italský hřebec dostali v domě důchodců vycházky a šli si hezky pěkně postaru rozbít držky. A že to stálo za to. Stallone hraje pořád Rockyho a De Niro si zase vzal něco z Le Motty takže každej zůstal u svýho a tak to má bejt. Jinak co se filmu týče je to dost masivní útok na bránici a tý kupě hlášek co ze sebe všichni zúčastnění sypou se prostě nejde nesmát. Hlavním komediantem je tady De Niro jelikož má vděčnější "zápornější" roli narozdíl od naprostýho klaďase Slye.

Zpívající detektiv (2003)

Americká variace na Muže z Acapulca která zůstala na půl cesty jelikož se snaží zplichtit několik žánrů do kupy ale dělá vše jen tak povrchně, na muzikál je tu málo zpívání, na krimi málo detektivky a na komedii to není zas tak vtipný jak bych čekal. Ale když se přes to všechno přenesu tak je potřeba zmínit klady. Tak trumfem a prakticky jediným důvodem ke shlédnutí je Robert Downey jr. kterej v roli lidský pizzy alias spisovatele trpícího lupenkou neustále držkuje a pro ostrý výraz nejde daleko, další herecký klad je Mel Gibson jakožto psychodoktor kterej zjevem spíš připomíná pedofilního strýčka a je rovněž brilantní a na zhruba asi 4 sekundy se zde mihne i Eva Jeníčková. Celkově průměr s dobrými herci, solidními hláškami a jednou velice vtipnou scénou s Katie Holmes.

Zrůdy (1932)

Škoda jen toho závěru kde by ta závěrečná pomsta mohla být o pár minut delší protože v tom nejlepším přijde střih a pak už jen vidíme to co chceme vidět od začátku čili co "zrůdy" provedli největší zrůdě Cleopatře. Každopádně je to dějinný film se vším všudy, jehož největší devizou je fakt že to bizarní obsazení ztvárnili skutečně handicapovaný lidi. Nejlepší scéna je pak ta v níž si maník bez končetin zručně vytáhne sirku z krabičky a zapálí si cigáro, na to jsem fakt koukal jak blázen!

Zuřící býk (1980)

K Zuřícímu býkovi mám jen tři věci. 1) Ty boxerský scény byly naprosto geniální, takhle krásný záběry z ringu žádnej jinej film nemá. 2) Scorseseho režijní vytříbenost mi neuvěřitelně padla do noty a jsem velice nasrán že nedostal toho malýho zlatýho plešouna. 3) Robert De Niro má na svým kontě mnoho výbornejch rolí ale Jake LaMotta je mezi nimi král.