• Mysteriózní

Dobrou noc, mami (2022)

Rakúsky originál z roku 2014 som si už vobec nepamätal a tak sa dá povedať, že som išiel trocha do neznáma. A aj keď som si ho nepamätal, tu na čsfd som mu dal 4* a tak si myslím, že ma baviť musel. Ale čo nie je celkom tento prípad. Všetko sa mi zdalo také známe či to bola veľká podobnosť s príbehom dvoch sestier alebo iných podobne ladených filmov a to vobec nenarážam na originál. Takže je tu veľmi veľká klišéovitosť a hlavne fádnosť a nuda. Myslel som si, že film ako pôjde do finále, aspoň troška pritvrdí a nič. Je tu asi jedna solídnejšia scéna, ale inak len vata. Herecky to bolo dobre zvládnuté a to najmä detské hviezdičky sa s tým popasovali zo cťou. Film vyložene nenasral, ale zas ani nepotešil, tak len za slabé 3*.

Grimm - Season 1 (2011) (série)

Po seriáli hrozba z temnoty som potreboval aspoň nachvíľu zaplniť prázdne miesto, po tom vynikajúcom seriály. Ale, nečakal som, že po prvej sérii budem chcieť vidieť i ďalšie, ale zatial ma seriál bavil a tak pôjdem určite ďalej. Je trocha iný, aký som čakal a aj dejovo je dosť odlišný od tých, ktoré som už videl. Je tu veľa originálnych zrudičiek i do cela prepracovaných zvratov. Seriál zatial parádne odsýpa a dúfam, že mu takéto tempo vydrží čo najdlhšie. Herci sú ukážkoví, či sa jedna o hlavné alebo len vedľajšie postavy. Zatial len za silne 4*, ale dúfam, že tú 1* ešte nejakej sérii pridám.

Temná strana dveří (2016)

Štandardná ducharina, ktorá neprekvapí ani príbehom a ani štýlom prevedenia. Hlavným problémom filmu je neustále sa opakujúce klišé a i to, že sa príbeh odohráva v Indii nebolo dobre zvolene, lebo podobných filmov už vzniklo veľmi veľa. A mna neohúril ani ten roztrasený prízrak, čo sa nápadne podobal na Samaru a jej podobne obludky. Cintorín domácich zvieratiek z Indického prostredia nedopadol celkom tragicky, ale ani nejaká sláva to tiež nebola.

Lovci duchů - Série 15 (2019) (série)

Posledná séria sľubovala najlepšieho záporka, aký v tomto seriáli bol. Aspoň posledná časť zo 14 serie tomu nasvedčovala, ale seriál to nedokázal naplniť. Práve naopak, zo serie sa stal len hon na všemohúceho a on tam veľa vody veru nenamútil. Je to ukecané, rozťahané a hlavne nezaujímavé. Bolo jasne, že tvorcom už došli nápady a aj chuť niečo nove vymyslieť. Jednoznačne najslabšia séria, ale aj tak mi bude za seriálom smutno.

Lovci duchů - Carry On (2020) (epizoda)

Škoda toho, že to neskončilo predošlou častou. Táto časť bola celkom zbytočná a hlavne neuveriteľná. Bolo vidieť, že to už tvorcovia chcú rýchlo zabaliť a mať to s krku. Bol to najhorší možný koniec jedného z bratov, za 15 sérii, keď pomohol toľkým ľudom a jedine, kto mu vzdal úctu bol len ďalší z bratov. Hlúpe, trápne či neuveriteľné, asi všetko do kopy. Len kvôli tomu, že už je koniec dávam tú 3*, inač by to bol odpad.

Lovci duchů - Inherit the Earth (2020) (epizoda)

Podľa mna, práve tato časť mala ukončiť tuto sériu. Bola naozaj vynikajúca. Veľa zvratov i akcie, ale najviac i tak potešil krátky zostrih toho najlepšieho, čo alebo koho sme v seriáli mohli vidieť. Len ma zamrzelo, že tam nebol scooby doo. Ale lepši finiš si seriál ani priať nemohol. I keď celkový dojem z tejto serie zachrániť už nedokázal.

610 metrů nad zemí (2022)

Vôbec nič som si o tomto filme nezisťoval a tak som nevedel do čoho idem. Začalo to podobne ako Vertical limit, ale potom si to išlo svojou cestou. Už sa mi dlho nestalo, že som z filmu mal zlé pocity a u tohto som mal teda až závrate. Hlavnou devízou filmu je to, že je neskutočne realisticky natočený. A kamerovo je fenomenálny, tie pohľady zo všetkých strán boli veru ukážkové. Príbeh je jednoduchý a da sa povedať, že aj predvídateľný, ale film útočí na diváka inými zbraňami a tie sú teda veľmi intenzívne až šialene. Je tu aj nejaký ten zvrat, ktorý mi dosť pripomenul 47 metrov, a bol celkom slušný. Veľmi som prekvapený, že takýto štýl filmu mi veľmi sadol. Herecky to bolo tiež ok, len škoda, že Jeffrey Dean Morgan tam nemal viac priestoru. Po záverečných titulkoch som bol viac upotený a vystresovaný, ako hlavne postavy filmu. Takže veľká spokojnosť, silne 4*.

Lovci duchů - Moriah (2019) (epizoda)

Čakal som všeličo. Ze sa vráti ešte horší Lucifer, Michael alebo smrtiaci Jack. Ale to co prišlo, ma naozaj odrovnalo. Tak epický záver som nečakal, práve táto koncová časť je podľa mňa najlepšou poslednou časťou zo všetkých sérii. Už sa teším na tu poslednú, myslím si, že to bude mäso. Táto séria bola len na silné 3*  a vyzerala, že bude prvá, ktorá odo mňa tie 3* dostane, keďže ostatné to dali na viac. Ale záver bol veľkolepý, preto i tejto sérii dám o 1* viac, už si to zaslúži.

Lovci duchů - Don't Call Me Shurley (2016) (epizoda)

Konečne sa ukázal i ten, na ktorého všetci čakali. Nie je to najlepšia časť, ale rozhodne jedna z najemotívnejších . Hlavne ten koniec bol bravúrny.