peter12

peter12

okres Topoľčany
Stupiť do pekla je ľahké, vyliezť z neho von je ťažšie

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 30.7.2018  10:30

Parádna gotika, temná, fantasticky prepracovaná s originálnym príbehom, ktorá sa mi z nejakých príčin dlho skrývala. Pripomenulo mi to príbehy o Draculovi, ale len v začiatkoch, potom si už ide svojou cestou. Cintorín, stredoveká mučiareň, temné prostredie hradu, koč predierajúci sa hmlou i nocou, všetko toto dôkladne poznám, ale i tak ma to tu potešilo. Slušne odvedená práca ako za kamerou, tak i na režisérskej stoličke ako i na tej hereckej (Oskar Homolka). Som uchvátený, troška viac zlomyseľnosti a išiel by som do plných, ale i tak silné 4* mu rozhodne dám. A ten alternatívny koniec bol fenomenálny.

• 18.5.2016  05:34
    Visitor Q (2001)

Už si niekedy dostal ranu do hlavy?Už si niekedy zmlátil svoju matku? Aj takéto otázky sa breberajú vo filme a film je tak dobrý, že si na ne aj odpovedá. Sonda do jednej Japonskej rodiny, kde je otec šialený dokumentarista, matka bitá pracháčom od syna, syn je šikanovaný od spolužiakov, dcéra je prostitútka, no viac sa to hádam zamotať nedalo, ale dalo, lebo na scéne sa objavil návštevník a ten tiež normálny nebol. Za celú dobu filmu ani len jedna normálna postava, čisté šialenstvo. Sú tu znázornené všelijaké možne úchylky, ale sú bráne s takým nadhľadom, iróniou a niekedy aj sebairóniou. Film má veľmi kludné tempo, hned začiatočná posteľná scéna má vyše desať minút, na všetko je tu čas. Tie vypučené bradavky a z nich striekajúce mlieko, no Miike nemôže byť normálny, normálneho človeka by toto nenapadlo. Nasmial som sa ako jeden bujak. Jedná extrémne šialená jazda, rodina z Texaského masakru má vážnu konkurenciu.

• 29.4.2016  20:50
    Drive Angry (2011)

Je jedno či je film prešpikovaný akciou, bola riadne tuctová a sršala klišéovitosťou. Celkový príbeh je tak fádny a neoriginálny až som sa troska hanbil za tvorcov. Dialógy boli tupé ako aj cele spracovanie. Ale po týchto negatívách, sú tu aj pozitíva za ktoré sa film oplatí pozrieť. Triky boli na dobrej úrovni a par scén bolo aj zábavných a vtipných. Tvorcovia sem vsadili citovú hlbku, ale nerozložila ma, hádam by sa tak stalo, keby za to film stal, no v tomto prípade nestal. Je to čisto na dve hviezdy, ale ja dávam tri, mám nato dôvod.

• 29.4.2016  20:43
    Válečná generace (TV film) (2013)

Je päť priateľov, je vojna a každý z nich ma v nej určite miesto i úlohu a dali si sľub, že do Vianoc sa všetci stretnú, ale ako to pri takýchto sľuboch býva, sú v rovine zázrakov a tu sa žiadny nekonal. Po tomto stretnutí už nič nebude také ako predtým,ani oni nebudú taký ako predtým. Práve pri takýchto filmoch som rad, že sa môžem zobudiť, lebo tu sa dá zivot ľahko stratiť. Par postáv, par príbehov, jedna z nich bude mesačná hviezdička a ostatný budú bojovať na fronte alebo vo vlaku do koncentračného tábora. Vidíme tu postavy plne ideálov, ale ako film pokračuje tak sa radikálne menia ich postoje a charaktery a to čo si predstavovali je nenávratne preč. Je tu všetko čo si predstavujem pod pojmom vojna ako beznádej,krutosť,nenávisť,strach a smútok. Tie chvíľkové upútavky z tej doby sem náramne pasovali. Len mi tu veľmi vadili dve veci, jedna je ta, keď bratia bojovali na fronte, vždy nejakým zázrakom prežili, zdalo sa mi to prehnané, neveril som tomu, že je to možné a za druhé nenávisť Poliakov k židom, je pravda, že k mi veľkú náklonnosť nechovali, ale bolo veľa Poliakov,ktorí stratili život práve kvôli záchrane života židov, tak nechápem prečo ich vykreslili ako nenávistne svine, naozaj všetci neboli taký, toto dosť zneuctili. Všetci piati mali strašne šťastie,vo vojne musí byt vždy, ale v takejto miere určite nie,to už hranici z naivitou.Tieto dve záležitosti pripravili film o jednu hviezdu, ale aj tak ako celok je impozantný.

• 24.4.2016  05:38

Ludia postupne prichádzajú o čuch i o chuť, najprv sú mierne zmetení, nie veľmi zmetení, ale po nejakej dobe si na to zvyknú a prispôsobia sa a práve o to ide, že sa vieme prispôsobiť. Ludia sa vedia prispôsobiť všetkému, len na to treba čas a postavy z tohoto filmu toho času majú veľa, určite viacej než ja a tak ma napáda otázka, či som ten čas nemal stráviť aj rozumnejšie. Hneď si aj odpoviem, nie nemal, lebo po strate čuchu aj chuti prišlo strata sluchu a to zapríčinilo, že ľudia boli zúrivejší a nenávistnejší. Film má veľmi zaujímavý koncept, len škoda, že film nenaplnil celkom potenciál, lebo tu bolo veľa priestoru pre romantiku a všakovaké nezáživné reči. Je tu veľmi starostlivo zachytená beznádej a to postupné vygradovanie malo niečo do seba a ku koncu ma film aj dosť bavil a nadej neprišla, prišla temnota a s ňou aj 1* na hor, lebo mal som po záverečných titulkoch v sebe prázdno a myslím si, že presne to som mal aj cítiť. Ked si niekedy dám zopakovanie tohoto filmu, môže sa stať, že dám aj najvyššie hodnotenie, môže sa stať.

• 24.4.2016  05:22
    Hafið (2002)

Na Islande si žijú svojim životom. Majú veľa práce a to hlavne s rybolovom, ktorý je ich hlavnou obživou a tak aj najčastejšou témou ich rozhovorov. Majú svoje veľké i menšie problémy, sú plný sarkazmu a to hlavne babina má plné ústa čistej irónie a ta to tam troška bavila. Je to strašne ponurá atmosféra, lebo je tu veľa smutných postáv a malo z nich sa aj po celú dobu filmu usmeje. Film o rodinných vzťahoch, ktoré sa každou scénou len vyostrujú a na povrch vypláva aj nejedno temné tajomstvo a do toho hrá smutná klavírna hudba. Jedine čo môžem tomuto filmu vytknúť, za celú dobu nič nevyriešil, zo všetkých strán sa len útočilo na starého pána, ale, že by niekto našiel riešenie, to nehrozilo. Tak bez riešenia, bez 1*.

• 22.4.2016  20:38
    Ďábel v Amityville (TV film) (1989)

Tak tvorcovia mi urobili radosť, po veľkej tragédii, ktorá bola natočená v tom istom roku ako tento film, som radšej nič nečakal, ale dopadlo to slušne. Príbeh o lampe, ktorú by som nekúpil ani za 1 cent a ešte ako bonus, je v nej démon, no paráda. Je tu viacero Vychytáviek a nápadov a od začiatku ma ťaživú atmosféru. Smrteľné nehody sú klasické, ale slušne spracované. Film naozaj nenudí, stále sa tu niečo deje a v niektorých prípadoch vie aj efektne vystrašiť. Ale herci mi pripadali ako mechom udretý, dávam silné 3*.

• 22.4.2016  16:23
    Očista (2012)

Estónsko je krajina krvi, násilia, štátnych prevratov a ťažkej driny i chudoby. Je tu spomenutý fašizmus i komunizmus a tak sú tu vypočúvania, skrývania a jasné, že aj popravy. Je tu silno vyobrazené, v akej ťažkej dobe sa nachádzal estónsky ľud. Film vie držať diváka v neistote, súcítil som s niektorými postavami a neboli mi ich osudy ľahostajné. Každý bojuje za to čo si myslí, že je správne a aj keď sa vás pokúsia zlomiť, vás to ešte viac ženie k odhodlaniu prežiť. Sú tu aj ideológie a vymývanie mozgov komunistického režimu. Film je dramatický, ma viaceré vypäté scény a je tu veľa neprávosti. Určite si 4* zaslúži.

• 8.4.2016  05:42
    Plán 9 (1959)

Dianie vo filme môžem nazvať jednoducho totálnym chaosom, nesúrodosťou a bordelom. Herci, niektorí už svoje filmové roky mali dávno za sebou, iný zas ani hercami neboli. Scenár, réžia, kamera, všetko veľmi pofiderné, tak toto nieje bečkový film, ale pri mojej zhovievavosti aspon déčkový. Vobec žiadny súvislý dej a prázdne reči o ničom. Triky, taký King Kong z roku 1930 disponuje úžasnou štruktúrou trikov, ale tu prakticky ani žiadne neboli a to je o 29 rokov mladší film a určite mi dá každý za pravdu, že sci-fi bez trikov, je zlé sci-fi, ako aj toto, tanieriky na nitke ma dostať určite nemôžu. Aspoň za snahu dávam 1*, lebo v niektorých častiach v tej špatnosti je aspoň zábavný.

• 8.4.2016  05:26
    Asmodexia (2014)

Strašne urevaný a uškriekaný film, ktorý tou svojou neprehľadnosťou ma ubíjal i znervózňoval, lebo sa sústreďuje na jednu postavu, potom bez nejakého varovania skočí na postavu inú a takto je to v celom filme, tak forma natočenia bola velmi primitívna, niečo podobné máva vo svojich filmoch Alejandro González Iñárritu, ale ten to to na rozdiel od Marca Carretého robí prehľadnejšie a dôvtipnejšie. Asi dve sceny boli strašidelnejšie a to je na 81 minút aj tak malo, a to aj keď ma príjemnú stopáž, výsledok, ale vobec príjemný nebol. A múdrosti čo odzneli vo filme mi pripadali trápne, film chcel moralizovať, no nevyšlo mu to.

• 6.4.2016  18:24

Tak prvotná scéna vlak a veľa študentiek bola pôsobivá a tá mi naznačila, že film bude mať silnú drsnú zložku a to naozaj mal. Velice prepracovaný príbeh a hlavne nepredvídateľný. Gore efekty boli slabé, hlavne tá krv bola jasná farba a keď skákali skokani zo striech a na oknách sa objavili krvavé škvrny, normálne ma to rozosmialo, lebo na logiku tento film rozhodne nehral. Atmosféra v niektorých prípadoch bola mrazivá, ale ta naivita, ktorá vo filme hrala prim, mi moc nevoňala. Film parádne začal, ale nevýrazne skončil a ta pointa bola na riadne zamyslenie.

• 6.4.2016  17:55

Príbeh je o štyroch ženách, ktoré čakajú na svojich mužov a pritom si spríjemňujú chvilku príbehmi zo svojho života. Každý príbeh je iný, majú v sebe vtip,iróniu, realistickosť i zmyselnosť. Je to ranný Bergman, ale tak nápaditý a s minimálne jednou pamätnou scénou, že ma to trocha aj prekvapilo. Už dlhšie som rozmýšľal či dám niekedy Bergmanovi 5* a za výtahovú scénu, po ktorej som plakal smiechom, tých 5* dám, keď nájdem ešte lepšieho Bergmana, svoje rozhodnutie prehodnotím.

• 6.4.2016  16:58
    Hlas smrti (2005)

Solídne prepracovaný príbeh viacerými dobre mienenými lakačkami. Hlavný mínus vidím v trikoch, lebo zrnitý obraz v televízore a v ňom pár tieňov či postav, to sa mi zdá dosť malo. Ale je tu silné mysteriózno, film dobre narába s atmosférou i napätím. Herci boli slušný a keby tu boli lepšie triky, hádam by som prihodil aj tu poslednú hviezdu.

• 5.4.2016  16:21
    Repo Men (2010)

Tak takéto filmy môžem, na nič sa nečaká, hneď film začne svoju akčnú šou,k tomu parádna muzika, zaujímavý dej, s inteligentnými dialógmi, slušným námetom a dobre hrajúcimi hercami, čo si viac priať. Radšej splácať auto ako obličku. Spracovanie je neskutočne premakané, žiadne pripomienky nemam k nemu, žiadna scéna nebola zbytočná. Ale ten soundtrack,ten soundtrack, waw. V príbehu sú mierne trhlinky, ale v tomto prípade to nevadilo. Príbeh o vymáhačovi, ktorý sa z hodov náhôd dostane na tu stranu, kde boli jeho klienti ,tak sa to celé obrátilo. Z lovca je lovná zver, jak ja zbožňujem takéto príbehy.

• 5.4.2016  16:15

Silno mrazivý snímok. Film ma nepustil,stále ma držal v napätí, ako to s postavami dopadne. Mal niekoľko nudnejších scén, ale ktoré vždy vykompenzoval krutosťou alebo šialenosťou. Kamera bola úžasná ako aj herecké obsadenie. Scenár mal tiež moje sympatie, ale keď by som sa v tom viac vŕtal, našiel by som viacero nelogickostí, ale nemení to nič na tom, že ma film bavil. Je tu krásne znázornená psychika muža idealistu, ktorý rýchlo musí prehodnotiť svoje ideály, alebo je to úplne inak. Výprava do sveta šialenosti, čim vyšinutejšia myseľ tým lepšie. Za pointu, ktorú som netušil a ta ma naozaj odzbrojila,dávam 5*, lebo ta bola čisto nepredvídateľná.

• 6.3.2016  05:39
    Hooligans (2004)

Tak tomu sa povie "mazec". Dialógy boli fakt sprosté a tak Srandovné, viackrát som sa s chutí zasmial nad dianím vo filme. Bol veľakrát úsmevný a to hlavne kvôli spracovaniu, ktoré neraz bolo fantazmagorické, hlavne vedelo pozitívne naladiť, to si robím srandu, ale vážne, spracovanie bolo ukážkovo dráždivé. Film sa zameriava na viacero generácii, bitky, drogy, bujará zábava a niekedy aj boj o svoj život, tak toto všetko prežívajú postavy v tomto filme, užívajú si , pokiaľ sa dá, lebo všetko raz skončí a to oni vedia. Herecky sa mi to tiež páčilo a viackrát mi tento film pripomenul Trainspotting , či sa mi to len zazdalo, alebo tvorcovia sa naozaj nechali trocha inšpirovať, týmto kultom, ale ja už neviem. Soundtrack bol skvelý a k filmu sa hodil. U mňa silné 4*, len mám par výhrad, preto nedám najvyššie hodnotenie.

• 6.3.2016  05:15

Prostredie bolo ponuré, temné a stvorené na legendu. Holmesovi to neuveriteľne pálilo a rozhovor s jeho priateľom Watsonom bolo vtipné i sympatické ako aj herecké prejavy, neboli dokonalé, ale slušné boli určite. Film je silno ladený do gotického hororu, všade samá hmla, cintorín, ponuré sídlo a tak u mňa prevláda spokojnosť.

• 5.3.2016  22:48

Tento film skladá poctu ľudom, ktorý riskovali životy a životy svojich blízkych na záchranu ľudí a neboli to lekári a ani hasiči, ale obyčajní ľudia, ktorým záležalo aby druhí netrpeli, boli tu aj kurvy, ktorí mysleli len na svoj prospech, ale aj to patrí k takým situáciám. Je to aj o špionáži, ktorá vo vojne nemôže chýbať a k tomu patria aj krásne ženy. Film je posiaty ťažkými a krutými scénami a film ich vedel veľmi pôsobivo vyzdvihnúť. Od začiatku až do konca si film udržuje silnú úroveň, nenudí a nemá ani žiadnu hluchú scénu. Aj keď film je o nacistoch, niesu tu žiadne ideológie, od toho som bol ušetrený, chvála Bohu. Film nieje silný len príbehom, ale aj castingom a to hlavne Carice van Houten bola vynikajúco vybraná, hodila sa do tejto role aj ju zahrala s veľkým rešpektom. Fantastické, fenomenálne, už som dlho nežral takto ladený príbeh. Do dvoch hodín režisér vsunul krutosť, sentiment, akčnosť, lásku, oddanosť, ale aj ľudskú prefíkanosť a ľahostajnosť. K životu patri aj nespravodlivosť a tá tu má silné zastúpenie, ale na každého raz dôjde.

• 5.3.2016  22:28
    Simon Birch (1998)

Nelákal ma tento film a ani obsah ma nezaujal, ale nebola to taká tragédia, ako som si predstavoval. Príbeh bol veselý i smutný a takto sa to striedalo ako na hojdačke aj keď tých smutných scén tu nieje až tak veľa. Vela vecí tu bolo brané na srandu, keď nad tým uvažujem celé to na vtipu bolo postavené a tak je tu máličko dramatu, bola tu snaha ako tá, keď Baseballová lopta zabila matku, to mohlo byť chápané ako irónia života, lebo to bola jediná lopta, ktorú Simon odpálil v živote a hneď aj niekoho zabil. Film má vtip, pár dialogov bolo dosť zábavných a inteligentných, len je tu veľa nudných pasáži. Ako komédia to beriem, ale ako drámu nie. Lebo jediná silná scéna bola tá, kde autobus plný detí spadol do jazera a dospelí boli v koncoch a tak deti museli prevziať iniciatívu.

• 5.3.2016  22:13

Vykradačky, vlámačky, pouličné bitky, za všetkým bol Rocky, všetci to už s ním vzdali, lebo všetci vedeli, že je to len malý hajzlík, ktorý nič iné nevie. Ale jediný človek, ktorý je ešte na jeho strane je je ho matka, aj keď je zločinec v očiach matky je stále jej syn, ale aj ona má len jedny nervy. Rocky má v sebe veľa zloby a potreboval ju niekde vydať a box mú veľmi zapasoval. Ale je stále arogantný, drzý, tvrdohlavý a má v sebe neukojiteľnú nenávisť. Newman ako vždy hral skvelo, ale pre mňa najväčšou hviezdou bola Pier Angeli, bola krásna, mala príjemný hlas a dobre sa na ňu pozeralo a hrať tiež vedela, ale hlavne do toho drsného sveta vniesla niečo príťažlivé a milé. Sú tu emócie, je tu aj nejaké to posolstvo, len tých boxerských zápasov tu nebolo veľa a keď aj boli, nevenovali sa ani tak zápasom ako iným, v tej dobe nepodstatným veciam. Pochopil som, že film nechcel byť len o boxe, ale chcel ukázať ako sa z mladíka stáva muž, alebo aké starosti prežívajú bežný ľudia, no mne to troška vadilo. Box bol zachytený len tak vlažne a preto dávam 4* a už viem, kde Stallone čerpal inšpiráciu pre svojho Rockyho.

• 4.3.2016  17:23
    Revenant (2009)

Tak ideme nato: Je to komédia, nie originálna, ale pekne šľape. Najprv vykradnuté nemocnice a potom hold zabíjačka zloduchov práve začala. Keby tento film bol natočený do roku 2003 dám hádam aj plný počet, ale v roku 2009 bolo veľmi veľa podobných filmov a práve tento ich riadne kopíruje. Ked hral valčík a pritom sa odohrávala akčná scéna, vykríkol som len jupííí. Hlášky boli vydarené, nie všetky, ale väčšinou sa vydarili. Srandovný film, ináč sa brať ani nedá.

• 4.3.2016  16:56
    Vše o Evě (1950)

Už začiatok napovedá, že film sa bude niesť v duchu irónie a nadneseného humoru. Film má neskutočne prepracované dialógy, sú inteligentné a to aj v tedy, keď sú brané s riadnym humorom. Eva vstúpila do sveta povýšenectva, pokrytectva a sebaklamu, ale hneď od začiatku mi neprišla ako šedá myška, ale ako dievča, ktoré niečo chce a to, že sa náhodou zoznámila s hviezdami, ktoré obdivuje, nebola až tak velká náhoda, presne taký pocit som mal a aj sa mi potvrdil. Evka ide tvrdo a odhodlane za svojim snom a tým je, že úplne nahradí hviezdu Margo či na doskách, ktoré znamenajú svet alebo aj v osobnom živote. Neveril som jej to dobráctvo, rolu chudinky hrala dokonale, ale za tým všetkým bola faloš a pokrytectvo. Film má krásny a príjemný vizuál, prenádherné exteriéry a dokonalo bravúrnych hercov aj ta mala falošná hača, ktorú som hneď od začiatku nemal rád, ale preto môžem povedať, že Anne Baxter ju zahrala presvedčivo. Nečakal som takú dokonalosť, ale dostal som ju, v podobe hercov, dialogov, príbehu, každý detail mal film premyslený a ten koniec, proste paráda.

• 4.3.2016  15:44

Ten príbeh okolo počatia Garpa som vo filme počul viackrát a vždy to bolo úsmevné a zmyselné. Príbeh bol parádne rozvinutý a pútavý. Matka Garpa bola silná žena, plná silných argumentov, len neviem či chránila svojho syna alebo svoje ego. Do doby pokým sa film do značnej časti sústredil na matku, film ma veľmi bavil, ale ako sa Garp osamostatnil, už to stratilo srandovnosť i dôvtip, a začala jazda dramatickou džungľou a to už hraničilo zo silnou klišéovitosťou. Na pozadí vidíme tragédiu, ktorej predchádzalo žiarlivostné vypätie a ľudská malichernosť. Aj tak prvá polovica bola vyspelejšia, lepšie sa na ňu pozeralo. Život nám vie nadeliť šťastie, ale nám ho vie aj vziať no, ale vo viacerých prípadoch si za to môžeme mi sami.

• 11.2.2016  05:41

Film je o alchýmii, láske, o túžbe aj smrti. Čakal som, že príbeh bude temný a strašidelný, ale čakal som márne, lebo nedisponoval ani jednou z týchto zložiek. Dejová linka je trocha komplikovaná, lebo v niektorých scénkach som sa trocha strácal. Hudba ma tiež neoslovila. Čakal som od tohoto filmu oveľa väčšiu záživnosť, ale vobec to nesplnil.

• 11.2.2016  05:34
    Mláďata (1979)

Tak tu sa Cronenberg neskutočne pohral zo psychikou postav, rozložil ju do najmenšých detailov. Film je mierne komplikovaný, ale zato dôkladne prepracovaný a zaujímavý. Herci hrali excelentne, ale asi najviac S. Eggar v jej poňatí tá rola bola parádne realistická. Scena, kde hybridné deti masakrujú učiteľku pred zrakom iných detí, tak tá scéna patrí medzi naj mrazivejšie scény, aké som kedy videl a tá scéna ma bude ešte dlho matať, lebo pohlaď na vystrašené deti, ktoré nevedeli čo sa deje, bolo to ako keby to bola skutočnosť, ako keby som pozeral dokument zo skutočnosti. Pán režisér sa zahral, ale riadne aj s mojou psychikou a vie ho tvorbe je u mňa najvyššie postavená mucha, no už to nieje pravda, lebo práve tento film ju predbehol, malo hororov ma môže prekvapiť v dobrom, ale tento to dokázal. Naposledy som bol takto nadšený z člna od Hitchcocka a teraz to dokázal aj Cronenberg. Aleluja, sú tu bizarnosti, má to citovú hlbku, pomenej vražd, ale sú silno efektné, príbeh dával zmysel a vyznať sa v ňom tak nebol problém. Film má aspoň dve pamätné scény, ktoré sú nadpriemerné u takýchto filmov.

• 3.2.2016  22:39
    King Kong (1933)

Neskutočná paráda!! Hneď prvá scéna o hľadaní herečky do utajovaného filmu bola vtipná a vkusná. Cítil som v tomto filme neustále tajomno, či kvôli hudbe alebo kvôli prostrediu, kde sa film odohrával. Aj prvé stretnutie s domorodcami malo takú vražednú pôsobivosť. Nestretneme sa tu len s King Kongom, ale aj s inými tvormi, ktoré obývajú Kongov park. Sú tu inteligentné a dobre mierené dialógy. Dosť mi film pripomínal cestu do stredu zeme. Tak toto som nečakal, triky na tú dobu sú neskutočne užasne ako aj kamera. Bitka King Konga s iným vyhynutým tvorom bola neskonale pôsobivá. Jasné, že tu je aj naivita i viacero očividných náhôd, ale vonkoncom mi to nevadilo. Tú herečku obdivujem, lebo asi polku filmu len jačala alebo sa tvárila ako pred kolapsom, to bol obdivuhodný výkon. Koncová scéna ako zomiera Kong, normálne mi ho bolo ľúto, asi sa dám liečiť, ináč famózne.

• 3.2.2016  22:23
    Blueberry (2004)

Western o indiánoch, o pomste, ale i zákernostiach či túžbe. Výprava nič moc, interiéry boli veľmi jednoduché. Zábery na drsnú prírodu boli a to hlavne z hora boli prekrásne a celkovo kamera mal vysokú úroveň. Niektoré sceny mi pripomínali legendu Winetoua. Bolo tu viacero prestreliek, ale asi len dve boli efektné a naozaj stáli za to. Len tu bolo veľa hluchých miest, neviem načo tá dvojhodinová stopáž. Halucinácie tiež k mojej pohode nepridali, nielenže neboli dobre spracované, ale hlavne po trikovej stránke boli slabučké. Celá pointa v príbehu ma nejako obišla, dosť zmätočný film.

• 3.2.2016  22:08

Štýl natočenia bol divno blbý a príbeh tiež nestál za veľa. Začiatok bol super krvavý, ale potom film spadol do šedého nudného priemeru. Podla možností ma to aj tak bavilo, lebo má v sebe surovosť, krutosť i takú naivnú sprostosť a pri takýchto tipov filmov, to nieje ojedinelé. Z hlavného zaporáka išiel taký prirodzený pach smrti, mal oči šialenca a v niektorých momentoch naozaj išiel z neho strach. Len neviem či bolo najlepšie z neho urobiť Boha, lebo v niektorých prípadoch by to, čo dokazoval on nedokázal nik, v tomto sa mohli troška tvorcovia držať pri zemi. A je tu veľmi veľa klišé a film je bez happy endu, no dobré...

• 3.2.2016  05:36
    Satan (2006)

Najprv velká zábava a potom boj o vlastný život. Tak čo postava to troll aj Cassel tu vypadal ako 1000% vidlák, a ako ho zamaskovali, skoro som ho nespoznal, no jemu by som do auta nesadol, mal som z neho nepríjemný pocit. Nemôžem si pomôcť, ale postavy sa chovali ako čistý primitívi, naozaj ich nezmyselné chovanie som často nechápal. Na začiatku som si uvedomil, že som už dávnejšie film videl a pamätal som si aj to, že film ma ani vtedy vobec nebavil a spomenul som si dobre, lebo aj teraz to je o tom istom. Neskutočná nuda, príbeh nemá vobec logický sled a horor to nieje určite. Krv žiadna, iba troška na konci a dve vylúpnuté oči sú na horor veľmi málo a ešte nemal ani štipku napätia.

• 3.2.2016  05:21
    Grinch (2000)

Začalo to nezáživne, nudne a i dialógy neboli zábavné, ale ako film postupoval, začal byť zaujímavý, zábavný a bodoval aj u vtipných dialógoch. Dobré spracovanie, svieži scenár, vynikajúce herectvo J.Carreyho , pekné vianočné posolstvo a parádne vyrozprávanie, ten hlas čo povedal, to aj dávalo zmysel.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37