kjama

kjama

Česko

0 bodů

Moje komentáře

  • 30.7.2017  01:34

  Ubrat posledních deset minut, obrat hlavní postavy o hloupé kecy a měli bychom tu film na pět hvězd. Škoda.

  • 26.1.2017  19:06
  Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)
  ***

  Life on Mars? No, nevadí, naši to umí remakeovat přece jen lépe, než amíci...

  • 10.9.2016  18:44

  Eastwood a Hanks dostali z tématu maximum. Film naštěstí nebyl nijak dlouhý, téma nenabízí více. Možná bych ocenila méně skákání v čase.

  • 8.8.2016  17:15

  Milá fantasy s dobrými efekty. Jen, proč proboha příběh zasadili do starověkého Egypta? Kdyby změnili jména a odehrávalo by se to jinde, tak by mi nezmrvili můj pohled na starověké dějiny....

  • 7.8.2016  01:53

  Komická vložka, aneb pošleme tam trpaslíky... Tak to je recept na to jak okamžitě zkazit film. Co na tom, že jednoho z nich hrál jindy výborný Nick Frost. Já nechápu, co je pro Američany na trpaslících tak vtipného? Nebo je to pro ně synonym pro užvaněné magory? Chris zase pro změnu nevypadá na toho pohádkového muže se zlomeným srdcem a chová se jen jako namyšlený frajírek a tedy nemůže fungovat jako ten pohádkový princ, do kterého se divačka zamiluje. Ubrala bych zbytečných komických prvků, nesmyslných výlevů šílené Charlize. Chybělo mi více zla napáchaného Emily, nebylo znázorněna akce dobývání, podmaňování dětí, uvítala bych i více Sama Claflina, který, přestože je uveden vysoko v titulkách, v čase na place se otravným trpajzlíkům rovnat nemůže. Bohužel, tyto rádoby vtipné kousky jsou nešvarem nedávných filmů na podobné téma a nikdy tedy nevím, komu je film určen. Pro dospělého určitě ne, protože mu humor leze na nervy. Teenager pro změnu nemá hrdinu, se kterým by se identifikoval... Škoda... :(

  • 5.8.2016  23:50

  Dloooouuuhéééé.... to bylo. A vše stojí na tom, že se spolu nedokážou domluvit jako normální lidé.

  • 4.8.2016  16:08
  Jako ty (2015)
  ***

  Tak, nebyloto špatné, ale pamatovat si pravděpodobně budu jen havlovské kalhoty a boty bez ponožek...

  • 18.7.2016  23:18

  Naprosto úžasné obsazení, parádní příběh a skvělá knižní předloha. Jak se jen něco takového mohlo pokazit? Ale ono se to pokazilo. Tři hvězdy za prvního Tarzana, který se konečně aspoň trochu podobal tomu v knize a za nostalgii, se kterou jsem opět přečetla celou sérii (některé knihy už po dvacáte). Jinak na tom filmu bohužel nebylo nic...

  • 6.2.2016  21:37
  Everest (2015)
  ***

  Osobně jsem nikdy nepochopila motivaci lidí, kteří si nechají vystavět chodník z lan a žebříků až na vrchol, nechají se zapřáhnout za šerpu a odtáhnout na vrchol za mohutného zvracení a následné amputaci všeho přečuhujícího. To vše za mohutného pokřiku "Já to zvládnu!" aby se později, místo aby přiznali chybu, odpoutali a skočili do hlubin. Samozřejmě poté, co ostatní vyčerpají veškeré své síly na jejich záchranu. To jim to opravdu stojí za to? Že je pak pár opilých chlapíků v hodspodě poplácá po ramenou? Ale k filmu... První reakce po shlédnutí byla, že jsou to pořádní debilové. Například nechat chlapa sedět čtyři hodiny ve sněhu, když kolem něho jde pět lidí a nikdo ho nevezme dolů? Druhá věc je, že jsem film musela stopovat a dle imdb vyhledávat kdo je kdo. Taková záplava jmen a tváří, že mi nějak bylo jedno, že je Harrold a Doug mrtvý, protože jsem nevěděla o koho se jedná. Ještěže si aspoň pro rozhovory na hoře sundavali masky, nebo bych se totálně ztratila. Tímto tedy padá fáma, že se jedná o nervy deroucí drama. Nuda.

  • 25.11.2015  16:07
  Selena (1997)
  ***

  Snad jediný (a bohužel také poslední) film, který mě přesvědčil, že Lopez umí hrát. Možná proto, že dostala roli latinskoamerické zpěvačky, jíž sama je. Trochu mi to připomíná La Bambu - podobná muzika, podobná strastiplná cesta za úspěchem a konec na vrcholu. Bohužel mi chybí lépe udělaný závěr a také z filmového řemesla by se dalo lecos vytknout. Proto to není na pět hvězdiček jako u La Bamby. Co se týče výkonu Phillipse, má ještě Lopez co dohánět.

  • 4.10.2015  17:34

  Nechápu, že film z 2005 má více procent, než tento. Film má slibný začátek, máme šanci poznat hlavní hrdiny. Chybí tu vlezlé rádobyvtipné hlášky a film se zdá takový vážnější, dospělejší. Jen nějak nemohu pochopit ten závěrečný souboj. Vše se odehraje během deseti minut, Viktorův zámětr je poněkud nevysvětlen a čtveráci si s ním poradí až podezřele rychle. Neslušelo by tomu filmu třeba ještě patnáct minut navíc pro vytvoření důstojného finále?

  • 13.9.2014  15:37
  Dárce (2014)
  ***

  Plusové body za nádherně a nápaditě vytvořený svět a krásnou hru barev. Oceňuji také skvělého Bridgese, Holmes i Rush, záběry Thwaitese zblízka spíše polekaly. Mínus dávám za občasnou nelogičnost. Film mi (ne)nápadně připomíná Equilibrium v té základní myšlence, ovšem snahou o to být filmem pro teenagery se blíží Divergenci a Hostiteli.

  • 6.8.2014  00:00

  Tedy, na to, že je to Marvel je to pěkná konina...

  • 15.7.2014  02:24
  Camp Daze (2005)
  ***

  Skvělá retro záležitost. Člověk přesně ví, kdy se lekne a přesně tuší, co se ve filmu stane. Kamera hrozná, dialogy hrozné, herci hrozní.... přesto má ale film svoje kouzlo, možná i proto, že už se podobné dávno netočí.

  • 2.6.2014  22:16

  Po tragické smrti své ženy se Troy (Gillies) vydává splnit její poslední přání - postavit verandu své tetě Hildě (Hershey). Zde se potkává s drsňákem Bobbym (Perlman), Hildiným sousedem, a poznává, že jeho pravým úkolem není postavit verandu... Je to krásný příběh o lásce a ztrátě. Hershey a Perlman září, jsou ve svých rolích naprosto uvěřitelní. Bohužel Gillies, jakožto hlavní herec, je dost nevýrazný. Film pobaví (např. scéna v letadle, nebo na pohřbu), pohladí i rozpláče, rozhodně ovšem nedoporučuji mladším ročníkům.

  • 22.4.2014  00:14
  Divergence (2014)
  ***

  Srovnáváte s Hunger Games, ovšem přirovnat se spíš hodí k Enderově hře. Už kvůli těm vnitřním dialogům hlavního hrdiny, výcviku válečníka, volbám, které musí učinit a jehož motivy chápeme v knize, ale ne ve filmu. Film se zdá být pouze sestřihem těch nejlepších scén z knihy a proběhnou jak z rychlíku. Kdo knihu nečetl, nemá vůbec šanci si zapamatovat vedlejší postavy důležité pro další pokračování, natož je vůbec pochopit. Castingem mě také nepotěšili. Shailene měla od začátku vypadat jako outsider, o hlavu menší, než všichni ostatní. Dalo se na ni zvyknout, ale není pak zřejmé, proč jí Čtyřka vůbec pomáhal. Dojemné scény nejsou dojemné a vše se zdá být nedotažené. Za mě tedy lepší průměr.

  • 26.1.2014  01:43
  Enderova hra (2013)
  ***

  Při čtení knihy mě napadlo přirovnání k Pánovi much, kdy jsou děti okolnostmi nuceny chovat se jako dospělí. Ve filmu takový dojem nedostanete. Kniha je psychologickým pohledem do mysli šesti (až více)-letého zranitelného a nejistého dítěte, film je zase čistokrevným sci-fi o záchraně země sebevědomým mladým mužem. Z knihy mnoho nezůstalo, kupodivu to ale vůbec nevadilo, protože film má spád.

  • 26.1.2014  00:03

  Konečně se divák dozví, jak to chodí s devadesáti procenty úspěšných středoškolských fotbalových hvězdičkek několik let poté. Hrdinou je kluk, který nic než fotbal neumí avšak fotbalová kariéra mu protekla mezi prsty. Je to také film o tom, jak moc je sport možností úniku odněkud ze zapadákova.

  • 20.12.2013  12:47

  Průměrný sportovní film. Těšila jsem se na víc rugby, místo toho jsem dostala film plný klišé s některými scénami převzatými z Prciček. Taky jsem na začátku filmu přemýšlela, jak se chlapec dostal ze Salt Lake City do Dunedinu na Novém Zélandě - proč proboha tancují Haka, malují si na tělo a modlí se v Maorštině? Takže Kapa o Pango Aotearoa!

  • 3.11.2013  20:51
  Gravitace (2013)
  ***

  Nádherné a uvěřitelné záběry z vesmíru. Skoro se mi zdá, že formát 3D byl stvořen právě pro tento film. Tři hvězdičky dávám za ten neuvěřitelný konec. Prostě nevěřím, že pouze po šesti měsících výcviku a rozpočítáváním by byla schopna přistát. Vlastně vůbec nevěřím, že by se Sandra do vesmíru mohla dostat, neboť tam jsou posíláni jen ti nejlepší z nejlepších po několika letech tvrdého tréninku. Souhlasím s názory astronautů, že film skončil bezvědomím Sandry a zbytek je už jenom sen.

  • 22.10.2018  21:02

  Tento film by potřeboval něco mnohem důležitějšího, než lepší muziku...tangle teezer.

  • 7.9.2018  19:04
  High Rise (2015)
  **

  Rozhodně úžasný vizuál, to bezpochyby. Na stranu druhou, podstata díla mi zůstala skryta. Hiddleston svým výrazem připomínal Patricka Batemana a celé se mi to zdálo jako nepovedená kombinace Mechanického pomeranče a Věčného svitu. Pokud o toto dílo stojíte, doporučuji spíše audioknihu čtenou úžasným Tomem Hiddlestonem. V knize totiž ze scén cítíte i tu depresi, anonymitu a osamělost, místo prvoplánového násilí a sexu ve filmu.

  • 11.2.2018  18:43
  Silnější (2017)
  **

  Měla jsem veliký soucit s hlavním hrdinou, ale bylo to kvůli té jeho příšerné rodině. Jediná normální je tam Erin.

  • 12.10.2017  17:19

  Ponurá atmosféra, převzatá ze severských filmů, k tomu opravdickej cikán s křišťálovou koulí a polární noc se blíží... Tento seriál není nic pro mě.

  • 31.7.2017  13:45

  Dvě hvězdy za skvělé obsazení. Avšak, já tyhle špionážní filmy prostě nechápu... Tento jsem zkoušela nadvakrát, podruhé s dabingem, který ovšem k rozpletení celé věci vůbec nepomohl. Pochopili jste někdo, kdo byl tek krtek? Proč tam na konci byla ta střelba? Ne, nechápu, asi jsem ducha mdlého...

  • 30.7.2017  16:24

  Bohužel Avengers v názvu filmu zneužili popularity Captaina a tedy místo filmu o Rogersovi tak dostáváme další Avengery, kteří se mydlí navzájem povykujíc rádobyvtipné hlášky... Bohužel.

  • 5.10.2016  21:28

  První dojem... můj oblíbený Danila vypadá jako ten pošuk Jack Black. Dojem druhý... vlastně žádný druhý dojem není. Bohužel.

  • 23.6.2016  21:18
  Kingdom (TV seriál) (2014)
  **

  Tak jo, po dvou dílech konstatuji fakt, že hlavními hrdiny je banda feťáků... Buď si něco šlehnou, dají prášek, píchnou steroidy, nebo vyhulí trávu... To nemám zapotřebí.

  • 12.9.2015  21:00
  Star Runners (TV film) (2009)
  **

  Taková lepší Hvězdná pěchota. Connor pokračuje ve svých scifi rolích, ovšem tentokrát je takový nevýrazný. Ostatní herecké výkony taky nic moc. Zápletka je průměrná a konec typický pro podobné filmy nemůže chybět. Film jsem bohužel viděla polsky a polsky nerozumím. Myslím ale, že ani angličtina by to na tři hvězdy nevyzvedla.

  • 13.7.2015  19:06

  Po prvním shlédnutí byl film na jednu hvězdu. Po přečtení knih a opětovném shlédnutí už na hvězdy dvě... ovšem pouze proto, že se ze mě stal fanoušek knih. Filmu by se dalo lecos odpustit v odchylkách děje, pokud tvůrci nepočítali s natáčením dalších dílů. Pokud ano - no tak potěš koště. Místo nadřazené rasy Nephilim s kodexem cti a andělskou krví máme potetované ghoty. Valentinovi služebníci byli taktéž Nephilim, často chytří a vážení lidé (na rozdíl od těch dvou potetovaných blbů, kteří unesou Clarynu matku. A co proboha ten Valentýn? Ten konec bych nejradši úplně vyškrtla. Valentýn je tu nějaký zdivočelý orangutan s copánky, který chce Jace zabít a konec je jen jedna velká bitka. Proč to neudělat jako v knize? Co je špatného na blonďatém sofistikovaném muži v obleku, který se vám umí zalíbit a našeptávat tak, že sami nevíte, co je dobré a co špatné? Máte takový neodbytný pocit že zabít pár lidí nevadí, je to pro vyší dobro. Ale to by asi holčičky měly noční můry. Doufejme, že druhý díl bude povedenější a že Jace si přestane malovat oči a nosit ty příšerné kožené nasravačky.