Creed (2015)

Koniec roka zavŕšený v rámci nostalgie, prišiel Star Wars VII a potom Rocky, teda vlastne Creed, čo mňa ako veľkého fanúšika boxu potešilo. Pokračujúci príbeh zasadený do známeho prostredia Philadelphie, ktorá je po rokoch takmer nezmenená a vynárajú sa vám pri nej spomienky na predchádzajúce časti. Výborne spracovaný príbeh, ktorému som veril snáď všetko a s napätím sledoval do záverečných titulok.

Osm hrozných (2015)

Úprimne som sa veľmi tešil, keď Tarantino opätovne oznámil, že film nakoniec natočí. Tarantinovky proste hltám a bol som zvedavý s čím sa predvedie tentokrát. Jediná chybička, ktorú by som vytkol je asi dlhšia stopáž, ktorú mohol skrátiť, začiatok trochu nezáživný, ale zhruba po hodine sa rozbieha ten pravý masaker. Stavil na osvedčený spaghetti western doplnený skvelou kamerou, scenárom, skvelými hereckými výkonmi, vlastne všetkým, s čím je Tarantino spájaní a v čom nikdy nesklamal. Na záver sa už len pokloniť pánovi Morriconemu za zloženie hudby, ktorá film sprevádzala. Čo sa týka scén, tak by som určite vyzdvihol tú s kávou a dychberúcou historkou o "black dick".

Kapitán Phillips (2013)

Skvelý filmový zážitok, u ktorého som sa po celú dobu filmu nenudil, kde bola navodená výborná atmosféra, ktorú doplňoval pocit "podľa skutočnej udalosti". Hrané vo skvelom tempo, ohromnom napätí pri ktorom som dokázal vydýchnuť až po skončení záverečných titulkov. Greengrass opäť potvrdil ako vie napínať divákov, pri niektorých scénach až dvíha zo sedadiel a myslím že to bude jeden z najlepších filmov roku. Tom Hanks za tento úžasný herecký výkon na hrad!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Omnoho lepšie ako jednotka. Jackson opäť ukázal svoje schopnosti a ponúkol nám jednu akčnú scénku za druhou. Aj toto bol dôvod prečo ma to tak vtiahlo a bol som pripútaný do sedačky po celý film (ani by som nenamietal keby to je dlhšie). Jackson to dokázal a vystihol, presne takto si predstavujem pokračovanie hobita a už sa s úsmevom nemôžem dočkať ďalšej časti.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Je vidieť že si na druhej časti dali skutočne záležať, pretože je to kvalitný skok dopredu oproti jednotke hlavne je to záživnejšie, akčnejšie, lepšie herecké výkony i scenár. Keď to pôjde týmto štýlom a bude sa to len zlepšovať tak nie je dôvod sa obávať o kvalitu. Len škoda zbytočného naťahovania a ničím ohromujúci záver, po ktorom zajatí v kresle rozmýšľaš čo (sa stane) a kedy bude ďalší diel.

Velký Gatsby (2013)

Zobrazená krásna doba starého New Yorku, geniálnych večierkov, vizuálne zvládnuté skvele. Nečakal som, že takýto príbeh a môže dostať a stalo sa. Necelé tri hodiny som to dokázal sledovať a užíval som si efektné spracovanie, natočené s chuťou, plného farieb a hlavne skvelých soundtrackov.

Podfukáři (2013)

Filmy so prvkami ilúzie, trikov a mágie mám rád aj vďaka tomu som sa nato veľmi tešil. Štýlovo a moderne zobrazená sympatická skupina kúzelníkov, ktorý si hrajú jednu veľkú hru so všetkými naokolo. Rýchla a dynamická jazda, ktorá pretrvávala až do konca, kde mám pocit že režisér tak zamotával celý dej až na konci zamotal sám seba, čo uškodilo tomuto inteligentne spracovanému snímku.

Starsky & Hutch (2004)

Tento film presne vystihol 70. roky a zobrazuje ich tak ako si ich sám predstavujem. Komédia s dobre zvolenou a sympatickou dvojicou s dostatkom humoru. Už z hereckého obsadenia som videl, že pri tejto komédií sa určite nudiť nebudem a tak sa aj stalo. Hlavne rola do ktorej bo obsadený Snoop Dogg bola výborná, taktiež aj Vince Vaughn v roli zločinca.

Okolo futbola (2013)

Konečne prišiel film s touto tématikou z ruskej dielne. Som rád, že sa do toho pustili práve Rusi, ktorým je tento štýl života blízky a patria v tomto obore medzi najlepších na svete, čo aj potvrdili a zobrazili tu situáciu okolo futbalu fakt detailne. Oproti americkému hooligans tu práve vyzdvihujem zaujímavý dej s dostatkom akcií. Nezainteresovaná verejnosť sa môže aspoň takto pozrieť na mentalitu ruských fans.

Po zániku Země (2013)

Opäť raz film, kde všetko zachráni na vlastnú päsť teeneger s amereickým happy-endom proste na mňa nie je. Proste kravina za veľké peniaze s nulovým scenárom (ten bol prepadák), kde je nasilu tlačený syn Jaden Smith, ktorý sa nedokáže vyrovnať svojmu otcovi a vôbec na to nemá. Charizmatický Will to tiež nedokáže zachrániť.