Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení (2013)

Mám z toho zmiešané pocity. Už pri dvojke som si kládol otázky čo si od toho režiséri sľubujú? Už tam boli náznaky, že už to nie ten starý hooligans a skĺzlo to úplne niekde inde. Pri trojke ani nehovorím to už s futbalovými fanúšikmi nemalo skoro nič spoločné. Už to nieje to staré Anglicko a klasický futbalový chuligáni ako som si predstavoval. Prišli z niečím novým a to boj v podzemí, kedže sa zmenili pravidlá (či už kvôli vysokým trestom, veľkým policajným hliadkam, neviem..). Ale na druhú stranu si svoje skvele odohral Scott Adkins, len škoda že nedali vyniknúť všetkým jeho schopnostiam. Niektoré bitky určite stáli za to, kde tuhla krv v žilách a stúpal adrenalín.

Interstate 60 (2002)

Bob Gale sa s tým dokázal pohrať naozaj skvele. Či už s námetom alebo scenárom. Herecké obsadenie je podarené a k tomu ešte niekoľko hviezd vo vedľajších roliach. Príbeh o ceste mladého Neila Olivera, ktorý stretáva plno zaujímavých ľudí a každý z nich mu dá niečo do života. Krásny oddychový večer, s príjemným príbehom a životným ponaučením.

Pokojný bojovník (2006)

Jeden z najlepších filmov, ktorý ma dokáže motivovať do života. Veľmi inšpirujúci snímok hodný k zamysleniu. I tie 2 hodiny sa mi zdali málo, pretože by som sa na to dokázal pozerať stále. Veľmi zaujímavé rozhovory medzi Danym a Socratom mi priniesli nový pohľad na svet. Film plný duchaplných a uvedomelých myšlienok tzv. škola života v podaní Nicka Nolteho. Hlavne ma zaujala myšlienka "to cesta, cesta nám prináša šťastie nie cieľ" nad ktorou sa dennodenne pozastavujem.

Svět podle Prota (2001)

Netradičný snímok, ktorý nás zavedie do života "mimozemšťana" Prota. Môžem len ďakovať tvorcom za veľmi príjemne strávený večer pri tomto filme. Príbeh bol chytrý, geniálny ale ku koncu sa začal uberať úplne iným smerom čo je škoda. Samozrejme to nahradzujú výborné herecké výkony Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgesa. Ale i tak je to film hodný k zamysleniu a necháva vo mne príjemný pocity a nezodpovedané otázky po skončení.

Storočie hokeja (2008)

Ďakujem tvorcom za tento skvelý dokument. Len škoda, že to bolo rýchlo prebehnuté, kde niektoré fakty by si zaslúžili určite väčšiu pozornosť. Obdivujem ľudí, ktorý sa v tom vŕtali a zháňali dokumenty. Priblížili ste mi vývoj hokeja a ako sa hral hokej pred 100 rokmi. Hlavne spomienky na hokejové legendy, ktoré som kvôli veku nemohol zažiť boli super. Som vďačný za tento dokument.

U Konce světa (2013)

Prvá polovica filmu bola výborná, skvele som sa bavil ale potom to nejako strácalo dych. Síce stúpla akcia, výborné scénky a výborné dialógy ale dej akým sa film zaberal ma moc nechytil. Neviem ale mimozemšťania s "modrou krvou" to veru nie je na mňa. I tak zaujímavý nápad režiséra o skupine kamarátov, ktorý sa po rokoch dajú dokopy aby zdolali zlatú míľu. Film, kde vás kamaráti prevedú hospodami v Newton Haven, ktorý na nich nečaká v najlepšom svetle. Vitajte na konci sveta!

Zmizení (2013)

Konečne sa aj ku mne dostalo Prisoners, na ktoré som sa veľmi tešil a sklamaný som určite nebol. Kvalitné psychologické drama s výbornou atmosférou, ktorú dopĺňa pocit napätia počas celého sledovanie tohto snímku. Jake Gyllenhaal sa veľmi dobre popasoval s rolou "záhadného" detektíva. Zaujímavá zmena bola ako sa postava Hugha Jackmana premenila zo slušného človeka na čoraz väčšieho násilníka, ktorú stvárnil viac než dobre. Ani sa mu nečudujem keď išlo o život jeho dcéry. Všetko to zakončuje skvelá kamera a strih. Po skončení filmu som mal aj naďalej husaciu kožu z tzv. "boja proti bohu".

Insomnie (2002)

Režisér Nolan opäť potvrdil svoje umienie v tejto netypickej kriminálke, ktorá presahuje až do psychologického thrilleru. Výborná atmosféra, ktorú Nolan navodil a dopomohli tomu aj skvelé herecké výkony v podaní trojice Al Pacino, Robin Williams a Hilary Swank. Skvele zahraný a zrežírovaný snímok s originálnym scenárom. Pre mňa sú to lepšie štyri hviezdičky a k dokonalosti tomu schádza veľmi málo.

Elysium (2013)

Ako veľký fanúšik sci-fi, je to tento rok jeden z TOP 5 filmov, na ktoré som sa tešil ale mám z toho zmiešané pocity. Určite tomu dopomohol nedotiahnutý námet a ten tuctový (klišé) scenár. Na druhú stranu to zase vyváža skvelý Sharlto Copley - Kruger, kamera a efekty. Nechal som si to uležať v hlave a nakoniec to hodnotím pozitívne hlavne kvôli nápadu s rebelmi na čele s Maxom, ktorý chcú zvrhnúť nastolený systém. Boj o Elysium začína..!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál s ktorým žijem od malička až doteraz a myslíš, že aj celý život. Na veci ako Simpsonovci sa môžete pozerať stále a nikdy vás to neomrzí. Legendárne postavičky, ktoré pozná snáď každý, s dokonalými hláškami. Zábava ako sa patrí, je to proste TOP.