2 zbraně (2013)

Svieže spracovaná oddychovka, ktorú keby doplnili lepšie hlášky tak to mohol byť kvalitný snímok. 2 zbrane zobrazujúce dvoch mužov, ktorý na jednej stane sú spolu na druhej zasa nie, ale každý z nich má svoj plán ako skončí túto akciu. Dobre pozerateľné hlavne vďaka skvelému Wahlbergovi.

Šišanje (2010)

Ďalší futbalový snímok o hooligans a skinheads, ktorý ma hlavu a pätu. Krásne zachytená situácia, ako môže jedna udalosť a jedno rozhodnutie prevrátiť tvoj život úplne naruby. Jeden deň nadaný študent matematiky, ktorý ma pred sebou dobrú budúcnosť a na druhý deň futbalový chuligán a skinhead, ktorý sa pomaly dostáva do popredia celej skupiny. Dobre a drsne zachytená situácia skinhedov na balkáne, konkrétne v Srbsku.

Riddick (2013)

Priemerný akčňák s dobrým Vinom Dieselom. Veľmi dobre spracované vizualizácie a to je asi tak k pozitívam všetko. Ohraný príbeh, ktorý neprišiel s ničím novým. Páčilo sa mi ako v úvode režisér nešetril akciou do ktorej nás dostal zápas s predátormi (tí boli spracovaný úžasne), ale potom už to išlo len dolu vodou a späť nás do podobného napätia nedostal.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento snímok môžme bez akýchkoľvek výčitiek svedomia nazvať ako Kult kinematografie. Jednoducho geniálny film, so skvelými hercami a dokonalým scenárom. Tieto filmové hlášky mi zostanú dlho v pamäti. Ďakujem pán Tarantino.

Duel (2006) (pořad)

Klasická vedomostná súťaž, ktorá ničím neprekvapí ani nezaujme. Hlavne ma odrádza moderátor Gregor Mareš, ktorý sa tvári, že zjedol múdrosť sveta pri tom všetko číta z toho svojho monitoru. Je tupší jak tí súťažiaci, z ktorých si robí srandu, robí sa že nad neho neni a každú vetu keď zopakuje 2 krát tak doma už pením.

Život Briana (1979)

Stále nechápem prečo som po tomto filme siahol až teraz. Britský humor v podaní Monty Python mi vôbec nieje cudzí a vytvorili niečo geniálne, príbeh o Brianovi, ktorý bol omylom považovaný za Ježiša. Jedinečná komédia s inteligentným humorom, výbornými hláškami a dialógmi, vlastne celý dej bol super. Pri tomto sa dokážu zabaviť snáď všetci okrem Vatikánu.

Jonesovi (2009)

Veľmi dobrý a originálny príbeh so skvelými hercami, miestami to má od komédie ďaleko ale nájdu sa tam aj dobré veci. Hlavne na Demi Moore sa stále dobre pozerá a k nej skvele zapasoval charizmatický David Duchovny. Nápad naozaj super, scenár trošku ľahko predvídateľný, ale nečudoval by som sa keby je to podľa skutočnej udalosti, pretože v Amerike je možné všetko.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Pri tomto filme som sa viac bavil ako pri jednotke. Kvalitná akcia, kvalitné herecké obsadenie, ale inak dobrý film na nedeľné popoludnie.

King Kong 360 3-D (2010)

Vidieť to naživo tak sa tam asi poseriem strachom, ale bol by to nezabudnuteľný zážitok. Škoda, že niečo také u nás v živote nezažijeme, musí to byť paráda.

jOBS (2013)

Taký génius akým bol Steve Jobs by si zaslúžil určite viac pozornosti, pretože film sa zbytočne naťahoval a poskytol málo informácii, veľa dôležitých faktov tam určite chýbalo skôr by som povedal, že režisér sa zameral viacej na vývoj Apple Computers ako na Jobsa, čo bola podľa mňa škoda. Po technickej stránke to bolo zvládnuté dobre, Ashton Kutcher si svoje s prehľadom uhral.