Bohemian Rhapsody (2018)

Hudobný veľkofilm o jednej z najlepších kapiel a o jednom z najväčších svetových umelcov nezostal ďaleko za mojimi očakávania. Som rád, že napriek úvodným problémom s natáčaním sa to nakoniec podarilo. V prvom rade musím pochváliť skvelý výber hercov, najmä Gwilyma Leeho, tá podoba s Brianom Mayom bola neuveriteľná. Taktiež Ramiho Maleka, ktorý sa role Freddieho Mercuryho zhostil na výbornú, uveril som mu snáď všetko. Naopak negatívne hodnotím to, že film sa veľmi spolieha na znalosť daného príbehu a neodkrýva nám toľko zo súkromia, čo by sme viacerí očakávali, resp. privítali. Tí, ktorí sa tešia na plnohodnotný životopis pravdepodobne zostanú sklamaní. Záverečná scéna ma posadila tak hlboko do sedadla, ako už dávno žiadna. Bola strhujúca, energická a plná emócií, pri vystúpení na Live Aid som mal pocit, akoby som bol priamym účastníkom koncertu vo Wembley. Vystúpenie Queenu na tomto podujatí je dlhodobo považované za najlepšiu "performance ever".Tomuto snímku určite prepáčim nedostatky, ktoré mal. Užil som si ho na plnej čiare, výborne zrežírované, natočené a zasadenú hudbu nemusíme ani komentovať = MASTERPIECE.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Som veľký fanúšik sci-fi filmov, ale toto bolo pre mňa utrpenie. 1* dávam za skvelé vizuálne spracovanie na tú dobu, ale to je tak všetko. Dejová línia pre mňa bez nejakej výpovednej hodnoty, dlhá stopáž strašne nudila a miestami som mal problém dopozerať snímok dokonca.

Solo: Star Wars Story (2018)

Myslím, že Han Solo nie je tá pravá postava, ktorá by si mala zaslúžiť vlastný diel. Do pôvodnej trilógie skvele zapadla, ale to bolo tak všetko. Postava bez minulosti, ktorá by nám povedala niečo viac o SW universe. To všetko sa potvrdilo aj v tomto diele, kde sme sa v podstate nič nové nedozvedeli a akoby len rozpracovala poznané. Podľa môjho názoru je oveľa viac postáv, ktoré si ten diel zaslúžia z toho titulu, že majú veľký význam pre SW universe. Bohužiaľ toto nie je ten prípad..

Experiment (2010)

Veľmi nepodarený remake! Na míle vzdialený od nemeckého predchodcu.

Vinnetou (2016) (seriál) odpad!

Zo začiatku som tento projekt privítal, chcel som zaspomínať na pôvodne dielo. Bohužial tento pocit ma rýchlo prešiel a mal som problémy to dopozerať. Klasika je klasika a na tú sa nič nechytá!

Zúčtování (2016)

Po zhliadnutí traileru som vedel, že v tomto filme máme istotu štyroch hviezdičiek, po zhliadnutí filmu sa nebojím dať aj celých päť, takže veľmi milé prekvapenie. Zaujímavo vyvíjajúca sa dejová línia ani na chvíľu nenudila a ponúkla nám skvelé akčné scény. Rola hlavného hrdinu s aspergerovým syndrómom bola ako na mieru ušitá pre Bena Afflecka, skvelý výber. Myslím, že autori by sa nemuseli báť ísť do pokračovania príbehu, určite by bolo o čom.

OKTAGON MMA ZÁPASENIE (2016) (pořad)

Perfektný projekt, ktorý vznikol v našich končinách a na to, že je prvý svojho druhu dopadol na výbornú. Dúfam, že Neruda s Novotným v tom budú pokračovať a môžeme sa tešiť na ďalšie a ďalšie časti. Konečne sa MMA viac a viac dostáva do povedomia ľudí a určite k tomu tento skvelý projekt pomôže.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Trošku iné Star Wars na aké sme zvyknutý. Bez svetelných mečov a Jediov som sa zaobišiel, bolo to výborné doplnené postavami, ktoré to vyplnili a ukázali, že Star Wars nie sú iba Jediovia, ale dôležitú úlohu zohrávajú aj povstalcovia (rebeli). Pokrívkavalo to pri niektorých zbytočných scénach, ktoré nám nič nepovedali a takisto absencia hudby Johna Williamsa, Michael Giacchino na neho bohužiaľ nenadviazal, ale pri dôležitých scénach dokázal podčiarknuť ich vážnosť. Ľudia, ktorí milujú Star Wars, tak im tieto detaily nebudú prekážať a užijú si ho. Treba pripomenúť, že záver bol tak epický, že ma prikoval do sedadla a "žral" som ho s otvorenými ústami a mal som chuť začať hádzať popcorn po celom kine (škoda, že už bol zjedený). Z posledných 3 minút, keď sa z hmly rozsvietil Vaderov červený svetelný meč striekalo hádam celé kino, krásna nostalgia :)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Pre mňa veľmi zbytočný film, bez ktorého by sme sa určite zaobišli. Nazval by som to len akýmsi "trailerom" na budúce sólovky hrdinov a Justice League. V podobe Batmana sme boli zvyknutý na iný štandard v podobe Balea a Nolana, spolupráca Snydera s Affleckom mi tu nesedela. Čo sa týka Supermana, tak tam v podstate nemám čo vytknúť, podobne ako v Man of Steel. Ďalším zádrhelom mi tu prišla dlhá stopáž, ktorá väčšinu času nudila a rozhodne sa to dalo skrátiť a film by na ničom nestratil.

Sebevražedný oddíl (2016)

Film, na ktorý som sa obzvlášť tešil ma popravde dosť sklamal. Čakal som od toho viac na to, s akým obrovským priestorom a potenciálom prišiel. Jared Leto robil čo mohol, ale bohužiaľ mu nedali veľký priestor na ukázanie. Celý film držali v humornej a napínavej nálade jedine skvelá dvojica Will Smith a Margot Robbie (ktorá bola úžasná), spolu so skvelým soundtrackom, čo je na takýto film pre mňa málo.