Beznaděj (2006) (TV film)

Na TV horor to ujde.

Ip Man (2008)

Je to tak na 3 a půl... Akční scény na 5 hvězd. Kouká se na to samo, ano. Ovšem jak ospravedlněnit stoprocentně patetickou dějovou linii? je snad zobrazením toho jak lidé myslí? Stádní morálka a válka, adorace Velkého hrdiny co všechny zdrtí..morálně i fyzicky (ano! obdivuju ho, ale jímá mne trochu podezření na záměrnou mytizaci tématu..nevadí, berme to s nadhledem) Nenávist ke všemu japonskému je opravdu hodně znát.. S tím budou mít číňani asi pořád problém. To co mne skutečně vadí je trochu přehnaná adorace jemného wingtsunu prti brutálnímu karate... Nevim,nevim... tohle téma je mnohem lépe vybalancováno ve Fist of legend, kde to není tolik jednoznačné a navíc se dočkáme i skutečně dobře napsaných dialogů (pozor na dab. verzi!). IP man dle mne není ani takovou bombou jako Fearless, prostě je to až příliš čb film.. Souboje jsou však moc pěkné, rychloboxing sem ještě neviděl:-) Čím dáleji to spěje ku konci tím je to horší s vyprávěním, příbývá kýč a emocionální strojenost, která často působí dost uměle. V tomhle ohledu bych za to vinil rovným dílém scénáristu i rejžu. Jakoby dokonale zpracovali téma, ale trochu se jim z toho vytratil život.

Jmenuji se Bruce (2007)

Jedna hvězda za film, druhá za Bruce. Hraje si na namyšlenýho floutka, který mu to občas vychází, občas ne. Vtípky mne zas tak dobré nepřišly což je vzhledem k tomu, že naplňují cca 70procent stopáže katastrofa. nenašel jsem důvod proč se na to dívat, odkapávající nuda ve všech směrech. It´s not Ash, it´s trash... Neměli ani na číňana do role číňana. Celé to působí lacině a nefilmově. Trochu spíš jako sitcom. Jaktože musí platit alimenty, když nemá žádné děti?

Quantum of Solace (2008)

Koukat se na to dá. Vizuální stránka dokonce převyšuje to ostatní. Bohužel to trochu zastiňuje poněkud chudý scénář (v porovnání s kasinem je to jenom doslov, tedy spíše vlastně intermezzo). Akce průměrná, občas výborná (minule to byly orgie) Psychologie postav je až směšná. Boj mezi poviností a pomstou? Cha, hlavně že bondgirl v tom má jasno! Konec je zklamání..vlastně zcela chybí. Trochu mi to připadá jako pilot k novému kasovnímu seriálu. Navíc mě to opravdu až moc připomínalo Bourneho (ty zběsilé střihy např.) Chudák Craig nedostane moc příležitostí k tomu aby zahrál Bonda se vším všudy...chybí romantika, oslava života. Jsou tu jen rvačky a honičky...

Repo Man (1984)

Ulítlost co mě ze začátku bavila a pochvíli nudila.

Repo: Genetická opera! (2008)

Pět hvězd za odvahu experimentovat a mít dobré výsledky. Jako opera (co jiného je vlastně muzikál?) dobré, jako film na zábavný večer příliš nedoporučuju. V kině to bylo výborné, myslim, že tyhle "jevištní" kousky si zasloužej kino... Doporučuju i příznivcům kyberpunku/rybofunku))

Cooganův trik (1968)

Scénář občas trochu hapruje. Natočeno profíky, Clint hraje na jedničku. Celkově dost nadprůměrem. Závěr je dost ucvaklej ale stačí to.

Zhong Nan Hai bao biao (1994)

Nadprůměrný hongkong s Jetem. Mám ho radši v čistých kungfu, tohle ale není zlé. Z osobního strážce je tu jen ten motiv ochrany krásné děvy.. Ale co ten rudý konec? to nějak nechápu..