Pěst legendy (1994)

Jedno z nej kungfu, překrásná choreografie realistických bojů. Příběh je jednoduchý, ale mistrně zvládnutý, odehrává se na více rovinách, rozhodně to není vata. Dialogy jsou na úrovni. Problém je s DVD které obsahuje pouze AJ dabing, v kterém si dost často vymýšlí. Část rozhovorů tak nedává smysl a příběh dostává na frak. Jediné co se mi na téhle verzi líbí je hlas generála, který zní docela déminicky oproti standartní až dětské japonštině. Změna je i v hudbě kde pro nás zápaďany dodali dramatický filmový podkres oproti více tradičně znějícím melodiím originálního zvuku. Samozdřejmě že hlavním tahákem jsou bitky. Věřte, že to stojí za to!

Tuxedo (2002)

začátek mě nadchl, ale pak se to zvrhlo do klasického holywoodského braku, Nemá cenu koukat.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Absolutní klasika. jak knížka tak film. Terry Gilliam v nejskvělejší formě, Johnny Depp tak, že ho nepoznáte ))) Imho ale tenhle film není o hippies či jejich konci jak tu kdosi neustále píše. Hledá se americkej sen! To je něco co nese celou ameriku vpřed. Sen o svobodě dosažené vlastními činy, která chce stejnou startovní linii pro všechny lidi. Film nabízí panoptikum výsledků uskutečňování tohoto cíle. Všechny však čeká vystřízlivění, hippies nevyjímaje, nostalgické vzpomínky na staré časy. Co bude dál? Dvojice protagonistů žije naplno a daří se... možná i v tom je jakýsi nástin "jak žít sen." Proto taky ty drogy a excesy. To není návod jak nebo proč fetovat, je to jen vyrovnání se se životem který chce poznávat sám sebe...Hunter nehodnotí, pouze bylancuje a píše svoji reportáž...

Dangerous Encounters: 1st Kind (1980)

Tenhle film má šťávu a ladnost. Je podivuhodný ve své zaujatosti třemi mušketýry a jednou d´artaňankou co si hrají s ohněm. Tedy spíše s výbušninou. Do cesty se jim připlete drsná Amerika. V sountracku je např Jean Jarre. Celé je to takové skotačivé až mrazivě. Jo a existují 2 dosti odlišné verze - jedna co šla do kin a druhá režisérská, ta má vtipně dolepovanou stopáž z nějaké šumné VHSky s čínsko-eng titulema. kupodivu to působí jako skoro záměr

Šílený detektiv (2007)

Zase jednou pořádně zpracovaná schizofrenie. Není to Šestý smysl ale kvalita je minimálně srovnatelná. Film uhání v dost zběsilém tempu a je tedy chytlavoučkej až až..

Steamboy (2004)

mě to nebavilo

Armáda temnot (1992)

Oh Yes!!! Doporučuju dát trilogii na jeden zátah:-)

Bakuretsu toshi (1982)

Naprůměrně dobré, nicméněj to neobsahuje více nežli syrovouo punkovitost, celé se to veze na jedné vlně od začátku až do konce. částečně videoklip trochu i narace a film. Obsahuje nezapomenutelné i zdlouhavě nudné scény. Ve své době to bomba.