Halloween II (2009)

Hmm neviděl jsem žádný jinný H. film, ale tohle bylo dost traumatizující na to abych tomu dal plnej počet. Zajmavé, že jediné světlé momenty ve filmu byli ty přízračné postavy s jejich "cestou domů"

Avatar (2009)

Strhující ale poněkud přeceněné. 3D v iMAXu už zažilo lepší časy (Beowulf jednoznačně obsahuje pro mne více rozměrů). Vizuální nádhera spočívá především v kvalitě zpracování cízího světa (ty peníze jsou vidět). Příběh je standartní (což se dalo čekat), ale přijde mi, že je tu pár hluchých míst a zbytečných scén. Je to dost porůznu poskládané z podivných surreálných představ, které zdáse prostupují lidstvem napříč. Celé mě to nejvíc evokovalo rpg hru Albion, prales potom trochu ten viděný v anime Nausicaa z větrného údolí.

Lupin III: Babylon no ógon densecu (1985)

Na můj vkus snad až příliš bujaré a naprosto oproštěné od veškeré spojitosti s čímkoliv reálně existujícím. Lupinovské extrémy (běhání po střechách, uhýbání kulkám..) jsou zde dovedeny ad absurdum a to někdy působí trochu prvoplánově zábavně. Mám trochu výhrady k plynulosti animace (mohlo být více okýnek:-), ale kresba jako taková je originální a dobře zvládnutá, jakoby se více přibližovala k reálu (obličeje), působí docela drsným dojmem. Možné tu je všechno a všechny Lupinovské stereotypy dojdou několikekerého naplnění.

Kouzla králů (2008) (TV film)

takhle špatně zahranou pohádku jsem snad ještě neviděl. Ty herce snad vybírali podle vzhledu spíš než dle schopností.

Deathstalker I (1983)

Tohle je svym zpusobem klasika. Je to dostatečně epické a zároveň i natolik humorné, že si mě to pocelou dobu udrželo u sebe.

Antikrist (2009)

Nechoďte na to se svými dětmi. Dobré jako lék proti sexu. V podstatě klasická tragédie obalená křesťanskou symbolikou. Celé se to odehrává jen a jen v trýrově hlavě. Nějaká forma zápasu. Antichrist je ta co umírá za své hříchy. Funguje to i jako thiller se zajmavou zápletkou, vděčně se pomalu skládající dohromady. Děkuji trýrovi za to že tam vsunul i tu intelektem uchopitelnou linku. Díky tomu se ani rozum nenudí. možná to hodnocení ještě časem zvednu.