Na západní frontě klid (2022)

Při tom, jak se tu nešetří superlativy, mě přijde, že jsem koukal asi na jiný film, než ostatní. Je možné, že v hodnocení se spíše promítá aktuální dění v ne tak vzdáleném koutě světa a to ovlivňuje emoce diváků. Co se týká čistě filmu a bez emocí způsobených právě probíhajícím konfliktem na Ukrajině, musím dát za sebe hodnocení slabší než ostatní. Do tohoto hodnocení nezahrnuji herecké výkony (protože mě přišly uvěřitelné), ani to, že kromě názvu, místa události, jmen "hlavních" postav a příslušnosti k armádě, film nemá vůbec nic společného s knižní předlohou. Dle mého je film nudný a hloupý. Osmdesát procent stopáže se naprosto nic neděje a je prostě hloupost, aby se většina filmu odehrávala v posledních třech dnech války. Možná to mělo něco symbolizovat, ale v kontextu filmu to prostě nepůsobilo uvěřitelně. Dále je ve filmu neskutečně nezvládnutý zvuk. Ve chvíli, kdy se v jednom jediném okamžiku vzájemně masakrují tisíce lidí za pomoci všech dostupných prostředků, by větší hluk nadělala i parta ožralých myslivců na střelnici. Vůbec se celým filmem táhne podivné sterilní ticho a klid, které pár kilometrů od fronty působí zcela nepatřičně. Ani v podstatě jediná bojová scéna filmu neevokuje ani náznakem válečnou vřavu a neskutečnou brutalitu, které byli vystaveni vojáci, kteří se války účastnili. Akce vypadá spíš jako amatérská rekonstrukce slavné bitvy na poli za vesnicí. (Jen malá vsuvka, tuším, že na lidském těle, po zásahu plamenometem budou patrně vidět nějaké změny). No a celé to dorazil neuvěřitelně stupidní závěr s "15 minutami do konce..." Opět asi nějaká symbolika, ale film to prostě neskutečně sráží do všudypřítomného bahna západní fronty. Film je možná dobrý na Homoflix, ale jinak je to opravdu slabota.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Jaj boha to byl zase zásek pod vajca.... Za miliardu dolarů natočit něco, co nemá hodnotu suchého z nosu je taky umění. Pokud pominu nereálnosti povinované dnešní woke kultuře a nebudu hodnotit všechny ty negropaslice, negroelfy a negromenorejce, tak i tak, jde o velmi špatný počin. I když pomineme nehoráznou nudu a retardované dialogy tak takové "perly" jako jsou 3 Númenorejské pramičky, na které by se stěží vešlo 30 lidí a ješte by celou cestu trávili ve stoje, které přepravují 300 hlavou armádu včetně koní..., deset trhanů, kteří se připravují na boj s armádou skřetů a negroelf jim radí, že musí počkat až všichni skřeti přejdou přes most (vedoucí přes potůček se kterým by nemělo problém ani batole bez plavacích křidélek)..., krásná Galadriel jako arogantní fracek, zralej tak akorát na domácí násilí (tím ho samozřejmě nechci schvalovat, aby se toho nějaký aktivní aktivista nechytil) a zhrzený bývalý elf, který jako "taťka" velí armádě skřetů a srší charismatem asi jako filcky z rozkroku Angeliny Jolie, tak to už pominout nejde. Gandalf po lobotomii je taky pecka jak z avokáda. Ale asi jsem moc velká konzerva a tyto výdobytky moderní kinematografie nejsem schopen řádně ocenit....

Jan Žižka (2022)

Tak se Žižkou to kromě názvu, nemělo vůbec nic společného. Navíc ani jako válečný film to nebylo nic moc. Jediná slušná akce je v prvních 10 minutách a pak už nic... Takto bych si představoval Žižku, kterého točí čistě Amíci bez znalosti reálií, vzhledem k tomu, že jde (teoreticky) o Český film, na motivy České legendy, je to docela ostuda. Odpad si to ale nezaslouží.

Proryv (2006)

RuSSáčtí geroji vpjereď "Urá za ródinu, za Stalina...." V dnešní době, kdy se RuSSáčtí "gerojové" předvádí na Ukrajině, je tento film jen fraška, plná patosu a RuSSáckého "gerojismu". (Ne že by za normálních okolností byl film jiný). Doufám, že na Ukrajině tyhle barbarské fašistické hordy dopadnou stejně jako v tomto "filmu". Slava Ukrajini!

Rytíři nebes (2006)

Patos, patos, patos, ble, ble, ble.... negr, patos, patos.... Typická emerická sračka, která má navodit dojem, že válka je dobrodružství, které má prožít každý kluk. Tfuj tajxl

Batman (2022)

Tak to byl otřes.... Ten topor Patizon v roli Netopejra je charismatický asi jako vylouhovaný čajový pytlík, jeho uhrovitá tvář plná vrásek by již nepřitahovala ani Bellu (a to byl debil par excelance) natož náctileté nanyky, které vlhly při spatření jeho třpitivé upíří pokožky. Tučňák je tak plastovej, že lze poznat, kam šly všechny recyklované pet lahve. Hlavní záporák má hlas jako špatný youtuber s obří nakládačkou v prdeli. A korunu tomu nasazuje černá mužatka Irma v latexovém sado maso oblečku s maskou Amerického Ninji. Kdyby to byla parodie OK, ale tohle se tváří děsně kůl a vážně. Po shlédnutí tohoto škváru jsem měl tak vyvrácené oči v sloup, že se bojím, aby se mi někdy ještě vrátili zpět....

Vikingové (2013) (seriál)

Nuda nudocí...

Titanic (1997) odpad!

Romantický blábol s jedním z nejhorších "takyherců", dřevákem s velkou hlavou DiCappuccinem, podkreslený krákoráním Demižonové. Bléééé

Avatar (2009)

Tanec s vlky v bledě modrém.... Nuda.... Nuda.... Nuda.... Tanec s vlky v bledě modrém.... Nuda.... atakdál... Navíc herci stažení ze všech možných béčkových US seriálů tomu příliš atraktivity nepřidají.