Gamer (2009)

Nenechte se zmást zdejšími hysterickými komentáři.. Gamer není až tak špatný film, jenom prostě nedostojí obrovskému očekávání, bo Cranky a trailer nastavil laťku příliš vysoko. Akce je ve filmu opravdu celkem dost... jediný háček je v tom, že je natočena více než nepřehledně, takže se vám z toho bude maximálně tak točit hlava, ale ti všímavější budou křičet "Ty vole, tam vystříkla krev!", ale to je tak jediné, čeho si všimnou.... ale je tu jedna celkem přehledně natočená ustřelená kebule... wow. No, jak tady někteří bečí, že se to více než Slayers věnuje Society, tak tyhle komentáře neberte na vědomí, bo je psali blbci, kteří koukali v kině borkám do výstřihu místo na plátno. Mimochodem, tahle hra by byla splněnym snem každého úchyla a puberťáka... naprostá zvrácenost (až porno life). Ke scénáři snad ani nebudu nic povídat... ono, kdo na tenhle film jde kvůli ději, že jo. Sečteno a podtrženo... neurazí ani nenadchne, ale nudit by se u toho fanoušek žánru určitě neměl. Jo a mimochodem.. herec, jenž hrál Simona, hrál taky hlavní roli v čupr rodiňáku Hoot ... doporučuju zkouknout... chlapec ušel hodně dlouhou cestu a tentokrát je jeho postava dokonce dost sympatická.. BIGGUP!

Na cestě bez návratu (2009)

I když se jedná o levnou a stokrát ohranou záležitost, tak se na to dá koukat a málokdy to zanudí.

District 9 (2009)

Už po zhlédnutí pár záběrů na téma HALO mi bylo jasné, že Blomkamp umí natočit surové sci-fi, které má tu správnou atmošku. District mě jen přesvědčil, že jsem měl pravdu... a díky panu Jacksonovi, který se nebojí Rka a celý tenhle projekt financoval z vlastní kapsy, vznikl parádní "dokumentární" what-if kousek. Co se musí opravdu vyzdvihnout jsou jednoznačně digitální efekty - člověk by prostě neřekl, že celý film stál pouhých 30mega. Kéž by se Blomkampovi dostalo do rukou zase to HALO..

Zapomenutý ostrov (2008)

Film plný filmových chyb, naprostých nesmyslů a těch nejvíce nesympatických charakterů. Člověk by neřekl, že Jodie Foster a Gerard Butler budou kdy hrát tak příšerně.

Obvyklí podezřelí (1995)

Výborně natočený krimi thriller.. škoda jen, že pointa je jasná už po půl hodině filmu... ale skvělá atmosféra a chytře napsaný scénář pořád dělá z tohoto kousku něco výjimečného!

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Původní kousek jsem neviděl, ale tohle mě opravdu thrillovalo do poslední minuty. Tenhle film je nasáklý atmosférou a naprosto nekompromisníma hláškama. Pokud se líbilo Deja Vu, mělo by se líbit i toto... akorát tu není žáden scifi element a konec není až tak moc gay.

Austrálie (2008)

Vizuálně naprosto perfektně udělaný film... jediné, co kazí celkový dojem je až odporně přeslazený happy end a pár scénáristických nesmyslů.. ale jinak radost pohledět, wtz!

Kill Bean (2009)

Celkem dost velké zklamání, abych pravdu řekl. Film od tvůrce takové parády jako je Killer Bean 2: The party, což byl naprosto nekompromisní hardcore akční nářez... a dopadne jako naprosto nudné až trapné a ukecané hovno. Z celkové stopáže 85 minut je max. tak 15 minut akce, jinak jsme nuceni se koukat jak fazole někam jdou anebo jak minutu stojí a čumí (takových záběrů je tu asi 5). Co se scénáře týče, tak o tom se raději ani zmiňovat nebudu (ono tady od toho snad ani nikdo nic moc nečekal...šlo tu o akci, ale to si asi Jeffík nějak neuvědomil) a dialogy jsou naprosto příšerné a trapné... a teď se dostáváme k těm oněm 15minutám akce.... myslíte, že to je výrazný klad filmu? Ani omylem, akce je neinvenční, velmi nudně natočená a při závěrečném souboji se budete pořád koukat, kdy už to kurva skončí.... celkem šok, když vezmete jak vypadala akce v The Party. Tohle se vážně nepovedlo, ale konec vypadá na sequel.... pokud bude mít stopáž do 20minut, tak se na to budu těšit... jestli z toho udělá další celovečerní břečku... tak to bude asi odpad.

Inujaša: Guren no hóraidžima (2004)

Technicky a animačně nejvypiplanější film.. navíc pořádně adrenalinový! Navíc... Sesshoumaru, i když tady nemá zrovna moc prostoru, tak i na té kratičké časové škále předvede, že není radno s ním vysírat :) Čtvrtý film se prostě povedl a já se nemůžu dočkat na druhou řadu seriálu, která dokončí celý příběh podle mangy.

Inujaša: Tenka hadó no ken (2003)

Inuyasha a Sesshoumaru ve třetím filmu hrají dá se říct hlavní role skoro pořád, a to je dobře :) Jejich boj má koule a závěrečný fight mě přímo býčí varlata. Scénáristé se opravdu maximálně vyblbli (v dobrém slova smyslu) a navíc do tohoto příběhu zakomponovali i otce obou znesvářených bratrů. Tohle filmové zpracování je opravdu nabušené a když už vidět nějaký Inuyasha film (třeba pokud jste dokoukali seriál, nebo jste někde uprostřed), tak rozhodně doporučuji zrovna tento.