Dragon (2006) odpad!

Cože kurva? Tohle že stálo půl mega? :)) Tak to je výsměch....každý, kdo by si na sebe navlékl cheesy fantasy oblečky a šel s handycamem natáčet do lesíku za chalupou by udělal o 150% lepší film. Pak už by stačil nějaký typos, který by v nějakém freeware prográmku udělal (velice špatný) model draka a bylo by hotovo...ale co se divim, vždyť je to film od nejskvostnějšího studia ASYLUM..

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Tentokrát až do úplného absurdna...a to mám rád :) Akce, krev, děvky, dudy, řezání bradavek a prostřelené silikony (při téhle scéně opustil párek důchodců kino). Statham je namakanější a ostřejší, než v jedničce...a vlastně je ještě odolnější, ale koho by to překvapilo, no že jo? Jo a co za zvrhlého zmrda může u sebe pořád nosit TAKOVOU VĚC?!

Superjail! (2007) (seriál)

Geniální! Prostě věznice pro ty nejhorší zmrdy na této planetě, vedená více než úchylným Willy Wonkou, který má po ruce naprosto nekompromisně vysmajlovaného Jailbota, mužatku Alice a malého přizdisráčského účetního Jareda. Každý díl končí brutálním masakrem a to vše je provedeno v přesně padnoucí a úchylné kresbě!

Mlha (1980)

První jsem viděl remake, takže originál byl pro mě obrovským překvapením. Carpenter prostě umí...hlavní prim tu hraje jeho hudba a to jak skvěle umí navodit tu správnou horrorovou atmosféru. Dokonce tu ani člověk nenajde žádné gore a vůbec to nevadí...jak sám Carpenter říká v komentáři, tak většina scén s duchy (třeba masakr na rybářské lodi) byly dotočeny až posléze, čili původní záměr byl udělat něco více odlišného od Halloweenu. Já jsem si z tohoto filmu odnesl parádní horrorový zážitek a milovníkům horrorů můžu tuhle klasiku jen a jen doporučit.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Není pravidlem, že kdo je nadaný a talentovaný (až geniální)... tak je za každou cenu šťastný.

Inuyasha - Kagami no naka no mugenjō (2002)

Tak po prvním filmu tu mu máme signifikantní zlepšení...animace je opravdu na úrovni (řekl bych, že vyšší rozpočet je jasně znát), k tomu si připočtěte nářezovou akci (hned úvodní sekvence je opravdu parádní) a známé postavy ze seriálu (řeč je hlavně o záporácích) a máte tu v pořadí druhý film k seriálu Inuyasha. Děj se opět neodehrává po seriálu, ale někde v druhé polovině, takže se moc překvapení člověku nedostane, ale to všechno nahrazuje akční a komediální prvky, které k této sérii neodvratně patří.

Inuyasha - Toki o koeru omoi (2001)

Film se očividně odehrává někdy v období první poloviny seriálu (podle toho, že Inuyasha umí používat jenom jednu z prvních technik a taky dle motivace jednotlivých postav), a tak mi ani nevadí, že se příběh vlastně neposunul o žádný kousek dále (Naraku se tu vůbec neukáže). Určitě souhlasím s Mariusem ohledně epizodického charakteru. K animaci a kresbě snad není co dodat, on už původní seriál v těchto ohledech naprosto exceluje a tady je to jen trochu více vyleštěnější a svižnější. Pokud není odpoledne (například při opici) co dělat a jste fanoušky Inuyashi, tak tenhle film vás rozhodně neurazí.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ono jak se to vezme, pokud to člověk srovná s jedničkou, tak je to o něco slabší a mražení v zádech se už holt tak často nedostaví...ale zase ono není divu, je to holt dvojka (v tom smyslu, že teď už vás nedostane scéna, kdy roboti přilétají na naši planetu). Ono to celé je tak trochu o něčem jiném, Revenge of the Fallen se dějově dost přibližuje seriálu (narozdíl od jedničky). Co se mě týče, tak jsem šel do kina natěšenej a užíval si film do poslední minuty (a že jich bylo:), na druhou stranu ale i chápu lidi, kteří tady pýčujou jak o život. Ale pokud jste fanoušci původního seriálu a máte rádi Bayovy filmy, tak si myslím, že nebudete zklamáni. Nechci se opakovat a vyjmenovávat čeho všeho je v tomto pokračování více, ale co můžu jen dodat je, že všechno to tu funguje a Bay zase dokázal, že nedokáže natočit špatný akční film. Way to go, Mike...už se těšim na trojku a doufám, že se to nevysere tak jako Matrix Revolutions.

Inujaša - Season 1 (2000) (série)

Po dlouhé době konečně něco co se řadí mezi "klasiky žánru", a opravdu si toto zařazení zaslouží. Je opravdu těžké udržet si nějakou stálou úroveň při 167 dílech a neklesnout pod ní. Inuyashovi se to povedlo i přes občasné fillery (které ovšem většinou skvěle zapadnou do originálního universa bez nejmenšího problému..a mnohdy si jich ani nevšimnete, viz. Wolf princess) stále bavit bez zaškobrtnutí. Co se animace a kresby týče, tak tady nemůžu jinak, než vztyčit palec vysoko vzhůru. Ono při tolika dílech občas nenakreslit nějaký odfláknutý díl....to opravdu klobrc důle, bo animátoři se museli nemálo zapotit. K postavám, které by měli vejít do historie se jednoznačně řadí Sesshomaru (tak výborně napsaný charakter, který bilancuje na hraně dobra a zla a přitom se pořád tváří jako ta největší bezcitná svině, jsem už opravdu dlouho neviděl) a jeho věrný sluha Jaken. Tahle dvojka je jednoznačně highlight celého seriálu a minimálně já si každé jejich účinkování naprosto užil (teď nevim jestli je dobře, že měli tak málo prostoru, nebo ne...ale tak, já byl spokojen i stím málem, tak asi to dobře je). Času, stráveného s touto sérií, rozhodně nelituju a mám za to, že nebudu sám, kdo má podobný názor.

Pařba ve Vegas (2009)

Po delší době pořádně sprostá a nahláškovaná komedie, která mě dostala do křečí. Hangover je prostě něco neuvěřitelného a naprosto nečekaného...takovou nálož nemůže očekávat prostě nikdo. Ale on se ten děj odehrává ve Vegas a po brutálním ožeru se špetkou těch drog...takže se to vlastně tak nějak očekávat dá. Přidejte si k tomu bandu kámošů k pohledání (nebo taky k posrání...dement Alan a pan učitel Phil jsou fakt výborní), tygra, slepici, nafukovací prase.... a takhle bych mohl pokračovat dál a dál.... a dostanete největší humorný náser léta. Ještě bych se chtěl poklonit panu překladateli, bo takovou zásobu vulgarit nemám ani já (a to je co říct, kurva) a jeho obraty skvěle dokreslovaly už tak výborný film. A pokud by se rozdávaly ceny za nejlepší závěrečné titulky...Hangover by byl jasný favorit (BJ)!!!