• Krátkometrážní

Fantomas (1964)

Hlášky: Fantomas: "Jsem povahy veselé; když náhodou zabíjím, tak vždycky s milým úsměvem. Prý chci vyvraždit lidstvo. Celé lidstvo! Vždyť jsou to loutky, které hrají divadlo! Lidstvo je úžasně zábavné." / Fantomas: "Dva mozky se budou hodit." Komisař Juve: "Co to říkal o těch mozcích?" Fandor: "On vám to vysvětlí." / Komisař Juve: "Zavřeli mě! Prosím, zavřeli mě! Ještě štěstí, že se o tom nedozvěděli novináři." Bertrand: "To bylo tím, že jste nechal doma legitimaci." Komisař Juve: "Znamenitý postřeh, máte zřejmě talent... vy troubo jeden! Měl jsem jiný sako! To jste mi měl říct!" Bertrand: "Doufám, že vám nedali výprask." - Legendární Louis de Funès, skvělej Jean Marais a bradavky Mylène Demongeot. - 80%.

Goldfinger (1964)

"Očekáváte, že promluvím, pane Goldfingere?" - "Ne. Očekám, že zemřete." Charismatický Sean Connery jako agent 007 potřetí. Příběh je zlatý stejně jako Shirley Eaton, Goldfingera ztvárňuje Gert Fröbe a tomu zlo čiší z očí. Drží to svižné tempo - mastí se tam karty, hraje se golf a popíjí s Pussy. Mimochodem i ta je fešná... Pussy v podání Honor Blackman. Nesmím zapomenout na dovádění s kloboučníkem, i to bylo bezva. "Kde máš toho lokaje?" - "Vyhodil pojistky." Hodnotím pozitivně moc mne to bavilo. - 99,9%.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

"Dejte mi deset takových jako je Clouseau a zničím vám celý svět." Na začátku je skoro 5 minut hudba, která je mi protivná + pobíhají okolo zmatené postavy. Pak to nějak začne a je to hodně pomalé, utahané až dlouhé. Sellers hraje inspektor popletu a na co sáhne, to zničí. Někdy to funguje, někdy to nudí. Já u toho skoro usnul, ale je to přes 50 let starý film, který byl ve své době fenomén! Ale dnes? - 40%.

Marnie (1964)

Sean Connery krotí nezkrotnou Tippi Hedren, vše pod dohledem Alfreda Hitchcocka. Romantika od mistr napětí, koukatelné a moc pěkné. - 80%.

Ptáci (1963)

Horor? tak mne to jako Horor nepřišlo. Děj se vlekl, efekty nestály za nic. 1 hvězda za Tippi Hedren.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

"Strašná ženská." - "Jo chtěla mne kopnout ." Charismatický Sean Connery jako agent 007 podruhé. Dobrý špiónský trochu komplikovaný příběh. "První výstřel tě nezabije. Ani druhý. Ani ten třetí. Počkám si, až se budeš plazit a líbat mi nohy." Soundtrack tipický bondovský s oblíbenou melodíí, kterou všichni známe. Perfektní akční záběry a zahlédneme i kočku hlavy organizace Spectre - Přízrak Blofelda. Líbila se mi i Bond girl Daniela Bianchi. "Vím o tobě z tvého spisu úplně všechno." - "Doufám, že jsem tě nezklamal." - "To ti řeknu... až ráno." Nicméně Dr. No byl lepší. - 80%.

Dr. No (1962)

"Bond James Bond" První Bondovka ve které se ukáže charismatický Sean Connery a sexymbol tehdejší doby Ursula Andress. Celé to vzniklo před 60 lety avšak filmy, o agentu 007 se točí dodnes. Nutno podotknout, že tento film vůbec nestárne. "Doufám, že vaří lépe, než se pere." - "Nikdo z mého jídla neměl smrt - zatím." Líbilo se mi to tehdy, líbí se mi to dnes. - 99,9%.

Psycho (1960)

Mistr napětí Alfred Hitchcock a jeho nejslavnější film Psycho. Scéna ve sprše je naprosto geniální. Hudba ve filmu je mrazivá, vyvolává hororovou atmosféru. Smrt hlavní hrdinky v polovině filmu - šokující, nečekaně. Psychopat Norman Bates v podání Anthonyho Perkinse, velice přesvědčivý. Psycho je fakt psycho. Horor, který je zcela originálně natočen a skvěle napsán. - 100%.