• Fantasy

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

SPOILERY. Série dobrá, ale rozhodně z ní nejsem tak unešený jako většina ostatních komentujících. Jedna z mála sérií, kde nebyl jediný člověk, kterému bych fandil od začátku do konce, vždycky mě pak začali štvát (Todd), nebo mě naopak nebavili ze začátku (Amanda, Peih Gee). Vítěz určitě zasloužený, měl celou hru výborně pod palcem a navíc předvedl jeden z vůbec nejlepších výkonů na finálové kmenovce, kde si vše dokázal hrdě obhájit. Mezi mé oblíbence se nakonec dostali Jaime, Erik a Amanda, zábavná byla i Courtney, naopak nesympatický byl přiblbý Jean Robert se stupidní "strategií" a také duo Aaron a Dave - tyhle dva jsem od sebe nedokázal rozeznat ani po čtyřech dílech, úplně stejné typy jak vizuálně, tak i svým otravným chováním.

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

SPOILERY Do sloučení jsem Fijiskou nudu a nesympatický cast vyloženě protrpěl, po sloučení nastal velký obrat a najednou se z toho stala silná řada se spoustou zvratů, taktiky a emocí. Samozřejmě nejvíc atraktivity přinesl Yau Men, jeden z největších sympaťáků Survivora, který dokázal hrát bez jakýchkoli sviňáren čestnou a chytrou hru. Dalšími mými oblíbenci byli MIchelle (ten její pád z plošiny byl prostě úžasný), které podrazil nohy blbý twist, a Edgardo, který se mi jevil jako normální pohodový chlapík. Neoblíbenců se tentokrát bohužel našlo požehnaně, od Rockyho s Mookiem přes ohromnou krávu Lisi až po hloupého Dreamze, který předvedl sviňárnu enormních rozměrů (jak si pak mohl myslet, že mu někdo dá hlas?). Vítěz byl zasloužený. Hlavní twist v podobě luxusu proti bídě se opravdu nepovedl a snad už ho nikdy nebudou opakovat. P.S. Alex a Lisi byli na závěrečné kmenovce jedněmi z nejvíc toxických zatrpklých hráčů v historii, čímž u mě Alex hodně klesl (Lisi už snad níž klesnout nemohla).

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

SPOILERY Hodně silná sezóna (což jsem si ještě víc uvědomil při koukání na následující řadu na Fiji) hlavně díky výbornému castu, z nějž se několik lidí párkrát vrátí a vzešlo odtud několik legend včetně té pro mě úplně největší (Parvati). Hodně záživné je ale taky sledovat boj kmenů, který napřed vypadá naprosto jednoznačně, zvlášť po tom výborném twistu (díky odvážné Candice), ale s postupujícím časem se člověk nestačí divit, co se to děje. Finálová dvojka (omluva třetímu finalistovi, který byl opravdu jen do počtu) snad nejsilnější v historii Survivora (do této sezony) a pořád vlastně nevím, komu bych dal hlas, až tak moc byli vyrovnaní. Vítěz si to každopádně zasloužil za skvělou hru. Mými oblíbenci bylo trio Candice, Parvati a věčně se usmívající Adam. K osobnosti Ozzyho jsem měl takový neutrální vztah, ale sledovat ho při výzvách byl úžasný zážitek, jeho výkony, kdy skoro v každé výzvě ostatní rozdrtil, byly neskutečné. Nakonec jeden neoblíbenec, Jonathan byl strašný slizký podrazák, který měl navíc podobný problém jako Terry v Panamě, kdy měl neustálou potřebu si dokazovat, že on je větší dospělý, než ty "děti" se kterými hraje. Edit: V Mikronésii mi ho bylo hrozně líto když musel kvůli zdraví odejít a uvědomil jsem si, že je mi sice nesympatický, ale mám k němu velký respekt jako k výbornému hráči.

Kdo přežije - Panama (2006) (série)

Přestože má tahle série prakticky stejné hodnocení jako Palau a Guatemala, tyhle dvě předchozí řady jsou pro mě o level výš. Je to hlavně kvůli castu, který se v Panamě zase tolik nepovedl. Kmen Casaya byl ze začátku jedním z nejvíc protivných kmenů vůbec, v čele s labilními věčně ublíženými idioty Shanem a Courtney. Hodně zajímavá byla rivalita Terryho s Arasem, ve kterém jsem čím dál více fandil Arasovi, který se sice v prvních dílech zdál jako namyšlený mladý frajírek, ale nakonec se z něj vyklubal ten nejnormálnější a nejrozumnější člen Casayi. Terrymu jsem sice po sloučení přál aby to dotáhl daleko, ke konci už ale začal být až moc arogantní a přehnaně seběvedomý, navíc se ukázalo, že moc neumí prohrávat. Taky mě štvalo to jeho věčné "vychovávání" Arase, přestože se i on sám občas choval jako puberťák. S vítězem jsem spokojený, nicméně i poražená finalistka mi nijak nevadila (moc nevím, proč ji tu tolik lidí označuje za svini). Hodně se tu probírá i Cirie, která mi nijak nevadila, ale ani jsem jí nefandil. Oblíbenci Sally, Aras, Nick, Dan, velký potenciál podle mě měla i Misty, škoda že nezůstala déle. Edit: při sledování Panamy jsem opravdu nečekal, že se zrovna ze Cirie stane jedna z legend Survivora, nicméně její výkon v Mikronésii byl famózní.

Kdo přežije - Návrat hvězd (2004) (série)

SPOILERY. Sledovat tuhle sérii bylo krásné, návrat hvězd prostě zafungoval, zvlášť když mi většina navrátilců byla více či méně sympatická. Podmínky byly opravdu hodně drsné a nechápu, jak to mohli vydržet. Velkým plusem bylo rozdělení do tří kmenů a dobré rozdělení do kmenů tak, aby když už museli být v týmu lidé ze stejné série, aby to byli ti, kteří se zrovna dvakrát nemuseli (viz Tina s Jerri). Mírně zarážející ale bylo dění po sloučení kmenů. Na to, že hráli All Stars hráči, se z toho ke konci stala neskutečná one man show v podání Roba M. (bohužel ten méně symaptický z Robů), kdy všichni pořád mluvili o tom, že je potřeba rozdělit Roba a Amber, ale nikdo nebyl schopný přejít od slov k činům. Tam se ukázalo, že Robova sociální hra je dokonalá, když dokázal vlastně všechny přesvědčit, že právě je vezme do finále. Vítězka vcelku zasloužená, šikovně tahala za nitky, ale ne zas moc nápadně. Oblíbenci stejní jako ve svých původních řadách, Kathy, Tina, Amber, Colby a Rob Cesternino z Amazonie. Nesympatičtí mi byli vlastně všichni z Bornea kromě Rudyho, v čele s neskutečně otravnou Jennou L. (která byla upřímně jediná, u které jsem si nemohl hned vybavit, kdo to vlastně je) a s nimi ještě Shi Ann, která naštěstí byla z tragického Thajska jediná. Jinak jsem si ale tuhle sezonu moc užil a těšim se někdy v budoucnu na další All Stars. Edit: po shlédnutí Mikronésie a Heroes v Villains musím říct, že tohle All Stars je o několik levelů níž než ty následující, vůbec se to s nimi nedá srovnávat.

Kdo přežije - Guatemala (2005) (série)

SPOILERY. Velmi dobrá série v dechberoucím a zároveň evidentně velmi nehostinném prostředí. Jsem moc rád, že se navrátilkyně z Palau dostala až tak daleko, moc jsem jí to přál, líbilo se mi, jak spolu s Rafem hru dost ovládali. Vítězka pro mě zasloužená, to jak šikovně dokázala po sloučení manévrovat bylo výborné. Mými oblíbenci byli Stephanie, Danni a Brian (který mi přišel jako mladší kopie Roba Cesternina z Amazonie). Naopak mě neskutečně štval buran Judd, který lhal jako když tiskne, ale když jednou někdo zalhal jemu, předvedl se jako největší uplakánek. Nejdřív jsem měl celkem rád i Jamieho, ale s tou svou paranoiou pak začal být nesnesitelný. Celkově skvělá série, asi na úrovni Palau či Amazonie.

Kdo přežije - Palau (2005) (série)

SPOILERY. Za mě vynikající série z několika důvodů. Tím hlavním je samozřejmě Stephenie, která v podstatě dvě třetiny série táhne skoro sama neskutečnou vůlí a bojovností a opravdu mi přirostla k srdci. Bylo ale taky zábavné sledovat totální demolici jednoho kmene, která opravdu nemá obdoby. Nicméně po vyloučení rozhodně nejvýraznější osobnosti se hra pěkně zamotává, až se sami někteří hráči dokonale do svých plánů zamotají (Ian). Několik posledních kmenových rad pak bylo neskutečně zajímavých tím, co všechno se při nich vytáhlo na světlo a jak otevření při nich hráči byli. Vítěz rozhodně zasloužený a navíc i sympaťák, který si šel tvrdě za svým. Je to navíc vlastně poprvé, co vyhrál tenhle typ hráče. Oblíbenci Stephanie (!), Tom, Jenn.

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

SPOILERY. Určitě jedna z nejlepších sérií, pirátský styl byl výborný nápad, stejně tak se mi líbilo i překvapení v podobě návratu již vyřazených. Vůbec poprvé se v pořadu objevil hráč, kterého jsem bytostně z celého srdce nesnášel, John je opravdu ten nejvíc arogantní, namyšlený a odpudivý člověk s debilními gesty, který se v Survivoru zatím objevil. Mými favority bylo trio Sandra, Christa a Rupert, který je zase jedním z nejdominantnějších lidí co kdy hráli, díky němu se všichni ostatní měli skoro jako v Hiltonu, alespoň co se jídla týče. Oblíbený kmen Drake, škoda že vypustili tu jednu výzvu, mohli Morgany rozdrtit ještě víc. Neoblíbení hráči (mimo nenáviděného Johna) pro mě byli ufňukaná skautka Lil, která si všechno brala hrozně osobně, a Osten, který se bojí pelikána :) Celkově opravdu vydařená série s mnoha zvraty a taky skvělou a zaslouženou vítězkou.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Austrálie je určitě jedna z nejlepších sérií Survivora. Když se porovná s řadami 10+, je to sice něco hodně jiného, ale přesto je Austrálie zábavná. Sloučený kmen byl jedním z nejsympatičtějších, nebyl v něm ani jeden člověk, kterému bych výhru vyloženě nepřál. Krásná byla poslední kmenová rada, kde se porotci nechovali jako uražení a agresivní ubrečenci, jak tomu v některých sériích bývá, ale bylo na nich vidět, že mezi sebou téměř všichni mají kladné vztahy a šlo o moc dobrý kolektiv. Tahle série taky patří mezi jednu z několika, kde přírodní "pohromy" hrají velkou roli a soutěžících vám je v druhé části pořadu líto. Mou největší favoritkou byla Elizabeth, další oblíbenci jsou Tina, Rodger, Colby a od sloučení i Amber. Nicméně sympatická byla i většina ostatních hráčů, finálová dvojka pak byla jednou z nejlepších (a vítěz zasloužený). Austrálie se prostě hodně povedla a moc se těším na všechny navrátilce v dalších řadách.