Muži v offsidu (2010) (divadelní záznam)

Měl jsem možnost vidět toto představení živě v Brně, roku 2009, a vůbec jsem nelitoval! Sice trošičku pomalejší rozjezd a divák si musí zvyknout, že celou hru hraje jen nějakých + - 8 herců, ale konečný výsledek za to stojí! Výborné scény jako jedoucí šalina nebo fotbalový zápas!

Případ mrtvého muže (1974)

Málokdo ví, že tento film byl natočen na motivy skutečné události, která se však nakonec vyvinula úplně jinak, než je znázorněno ve filmu a navíc do dnešních dnů nebyla uspokojivě vysvětlena! Směle se dá zahrnout do největších novodobých záhad naší historie! Pokud však při natáčení skutečně zahynul kaskadér, je to smutné, avšak možná trochu podivné, až zarážející....... Film patří k tomu nejlepšímu, co vytvořil režisér Klein, čehož zase tolik nebylo. Vyšla mu sázka na nepříliš známého Julia Vaška, jehož čeština sice občas trochu trhala uši, a na neobvyklý námět! Hodně silná je scéna, kdy se Julius Vašek přizná, že mluví. Diváka navíc potěšila krásná Libuše Švormová a pobavili začínající Töpfer a Vladyka.

I ve smrti sami (2004) (TV film)

Nevím, ale tohle se moc nepovedlo! Role Jiřího Dvořáka byla přímo k zbli.í!

Gumáci (1994) (seriál)

Nezapomenutelný pořad! Hlavně pan doktor Sládek "Jóóó nááááš doktor, to je myslitel............ :-) Jen sem tady nesnášel Klausa, zatímco Havel, kupodivu, mi byl i docela sympatický! Nyní je to přesně naopak. Ne, že bych Klausa nějak miloval, ale.........

Vzdušné torpédo 48 (1936)

Hrozně naivní film, ale musím uznat, že Otomar Korbelář v roli plk. Švarce byl hodně přesvědčivý. Dokázal bych si představit, že by byl skutečným důstojníkem! Jinak jedna z mála možností, vidět ve filmu Karla Hašlera.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Tohle je, myslím, nejlepší film Vlasty Buriana!!! Tohle, U pokladny stál a Přednosta stanice jsou klenoty české, resp. československé kinematografie! Na Vlastu Buriana, jako herce, nikdo neměl, nemá a asi ani nikdy mít nebude.

Planeta opic (1968)

Nádherná klasika, bohužel rovněž zcela pokažená nesmyslným "novým" dabingem! V originálním mluvil Taylora Josef Langmiller!

Plaváček (1986) (TV film)

Nezvyklá pohádka, protože se místo mluvení zpívá, ale kvalitativně na velice dobré úrovni, protože tu jsou ještě zpěváci, kteří něco umí a něco dokázali. Dnes by se něco takového nenatočilo. Nacpaly by se tam celebrity ze Superstar a dalších pochybných "soutěží" a výsledek by stál za dvě věci! Jediné, co mě tu skutečně vytáčelo, byly ty nabírané rukávy na kostýmech!!! :-)

Adela show (2010) (pořad) odpad!

Kdy tahle pozitura konečně zaleze někam zpátky na salaš a nebude po ní ani vidu ani slechu? Jediný, co mohla udělat prospěšný, že si s sebou vezme Šinkorovou!

Partička (2011) (pořad) odpad!

Suchánek s Genzerem prostě manuálně pracovat nepůjdou!!!!! Navíc ještě vytvoří šolich pro další flákače!!!!