Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (58)

Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Vedoucí pumpy Vávra (Josef Vinklář) nechce půjčit holkám auto s tím, že tam nemá namontovanou přední SPZ. Když však holky odjíždějí, mají vzadu jinou SPZ než tu, kterou Vávra drží v ruce a zjevně ji chtěl dopředu přidělat.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Na začátku filmu hlas na magnetofonové pásce u fotky mlynáře s rodinou hlásí, že byla pořízena v květnu 1914. Ke konci filmu vidíme záběr z pořizování fotky: krajánek při něm mluví o atentátu na následníka trůnu. K tomu ale došlo v Sarajevu 28. června 1914.

30 případů majora Zemana - Kvadratura ženy (1976) (epizoda)

V epizodě je jméno postavy vraha, hraného Vladimírem Salačem, Miroslav Šíp. V titulcích je však označen jako Šmíd. Miroslav Šmíd je jméno skutečného pachatele. Do titulků se zřejmě dostalo omylem. V epizodě je také uvedena matka vrahovy milenky, i když v epizodě se jedná o sestry. Ve skutečnosti si vrah opravdu vydržoval milenku i s matkou. Za své milenky Šíp utratil 3 miliony Kčs, které zpronevěřil jako účetní. Balík s trupem byl nalezen 23. 4. 1951. Odsouzen byl k trestu smrti.

Skok (1985) (TV film)

Když se Viktor Preiss pokouší vyrazit dveře, otřásá se nepřirozeně celá zeď, takže je poznat, že je to jen kulisa.

30 případů majora Zemana (1974) (TV seriál)

V epizodě "Modrá světla", která se odehrává v roce 1963, běží v televizi film Osud člověka z roku 1959, avšak je opatřen dabingem z roku 1971.

Smrt v sedle (1958)

Dle vyjádření Jana Přeučila byla jeho postava Franty předabována proto, že prý tehdy dle mínění režiséra Jindřicha Poláka jeho hlas neodpovídal roli. Rozhodnutí o předabování Jana Přeučila velmi nemile překvapilo.

Přátelé Bermudského trojúhelníku (1987)

Když tramvaj na cestě do Poděbrad projíždí Bermudským trojúhelníkem a potká sama sebe, v té druhé schází Martin Dejdar, ačkoli jsou tam jinak všichni, co s ní cestují, tj řidič, děda, zpěvák, černoch se psem i spící muž.

Přátelé Bermudského trojúhelníku (1987)

Herec Milan Neděla byl ve skutečnosti skalní fanoušek Slavie Praha. Proto, když s odporem provolával slávu Spartě a naopak se zastával fandů Slávie a skandoval s nimi, nedalo mu to tolik práce.

Labyrint (2015) (TV seriál)

Název obce Malá Čistá, ve které je umístěn kostel, je smyšlený. Ve skutečnosti se jedná o obec Doubravník. Obec Malá Dobrá je ve skutečnosti Doubravník, ležící v okrese Brno-venkov, dříve Žďár nad Sázavou.

Atentát (1964)

Ve filmu tvoří první výsadek parašutistů skupina Silver A složená ze tří mužů (Alfréd Bartoš, Josef Valčík, Jiří Potůček) a Anthropoid ze dvou mužů (Jozef Gabčík a Jan Kubiš) – celkem tedy pět vojáků. Ve skutečnosti však letělo v prosinci 1941 z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava sedm mužů. Opomenuta byla skupina Silver B, kterou tvořili dva muži (Jan Zemek a Vladimíř Škacha).

Smrt krásných srnců (1986)

V ateliéru akademického malíře Nejezchleba (Lubor Tokoš) visí obraz muže. Leo Popper (Karel Heřmánek) prohlásí, že by jej musel přesvědčit ke koupi vysavače a ledničky tím, aby to udělal pro vlast. Stejný obraz se objevil v seriálu Kriminálka Anděl (od r. 2008) v epizodě "Slečna smrt" při spiritistické seanci.

Dny zrady I. (1973)

Na verzi vydané na VHS od společnosti Centrum českého videa není závěrečná scéna s bitvou o celnici.

Reklama

Reklama

Reklama