Zabou (1987)

Můj první díl Schimanskiho, který sem viděl celý a jsem velmi, velmi příjemně překvapen! Götz už sice není Fredem Englem, ale věkem nabral tvrďáctví i charizma. Snad jen, kdyby si ten knír oholil..... Malé zpestření je suprový dabing z 80. let!!!

Záhada hlavolamu (1993)

Ponurá atmosféra, zvládnuto až na pár chybiček! Myslím, že pokud Jaroslav Foglar film viděl, mohl být spokojen!

Zahrada (1974) (seriál)

Geniální!!! Jen škoda, že toho bylo tak málo dílů. Kocour s hlasem Františka Filipovského, to byla jedna z nejúžasnějších pohádkových postaviček. To, jak vždycky skočil do okýnka nad bránkou a začal nadávat....., jak vytáhl zub z tlamy, zamával s ním klukům před očima a nandal ho zpátky......, jak se nechal tahat na pekáči a ocasem střílel.........

Za humny je drak (1982)

Dráček Mráček je úžasný, i když v některých scénách to dost výrazně pokulhává! Snad životní role Jiřího Císlera! Sympatičtí jsou i oba princové, což hlavně u Šťastného překvapuje, Kramár zpívá jednu z nejkrásnějších pohádkových písniček, bohužel, hodně opomíienou!

Záchranári (2003) (seriál)

Není to zlé, ale ten český dabing tam přece jen působí rušivě!

Záchranáři (1989) (seriál)

Tohle sem jako kluk taky pravidelně sledoval!!! A tajně miloval Georgii (Soniu Todd)!!!!!