WikiLeaks (2013)

Informačne obsiahle, len maličko neprehladne podané, ale poväčšinu času zaujímavé, niekedy vac a niekedy menej. Obsahovo sýte, režisérsky a scenáristicky nezvládnuté.

Prokletý klub (2009)

Tieto druhy malých, úprimných britských filmov mám radšej, ako nablýskané americké rutinnosti, persiaknuté otrepaným tisíckrát prežúvaným klišé. Veľká spokojnosť jak so scenárom, tak s hercami a spôsobom vyprávania obyčajného príbehu o neobyčajných osobostiach anglického futbalu.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Je veľa filmov ktoré mám rád, ale len málo ktoré milujem. A Posledná krížová výprava z padá do tej druhej kategórie. A vôbec. Je možné nemilovať film, v ktorom je Sean Connery otcom Harrisona Forda? Ukážkový dobrodrúžny film, so scenárom, ktorý je plný vtipných a napínavých scén, bez jedinnej vade na kráse. K tomu Spielberg na vrchle svojích filmárskych síl a dokonalá hudba pána Williamsa. Nesmrteľná klasika, ktorú budem naveky zbožňovať.

Sabotáž (2014)

Kde začať, no. Hlavným problémom SABOTAGE je scenár. Prvú polhodinu sa tam nesympaticky predstaví DEA jednotka, ktorá sa chová ako 16 - roční závisláci na ukrajinskom porne. Perličkou na torte sú pri tom dialógy, ktoré sú doslová hnusné. Po nejakej hodinke to nabere správny smer a viac - menej všetko dynamicky funguje. Pár postáv je veľmi zle napísaných a zahraných a za tú kameru, vďaka ktorej to vyzerá ako direct to DVD ala Steven Seagal, by si David Ayer zaslúžil päsť na oko. Finále ma bavilo, Arnold tiež a akcia tak na pol plynu, ale je krvavá, to sa cení. Predpokladám, že tá mizerná časť scenáru, patrí Skipu Woodsovy... je pre mňa záhadou, že mu za tie zásahy do scenárov platia.

Zátah: Vykoupení (2011)

Premakaná akčná choreografia ala Tony Jaa štýl, s R - kovými krvavými scénami a železnými kosťami, hrdých thajských kaskadérov. Na moje prekvapenie, to neni úplne priamočiare a je tu aj vybudovaný aký - taký príbeh, ktorý je pre daný žáner maximálne vyhovujúci. Hudba Mikea Shinodu, je ideálna voľba a všetky dôležité akčné scény vygraduje. Je to neuveriteľne surové, doslova cítite praskanie kostí. Sánka dolu šéfe.

Neřízená střela (2010)

Prvá polka filmu je výborná, zábavná, svieža, dobre nastaveným tempom... no v druhej sa to v rodinnom dome zastaví a ponúka len občasne vtipné scény, kde sa to zas naštartuje 15 minút pred koncom. Škoda, potenciál filmu pribrzdil scenárista, ktorý si v druhej polke odstrelil gule a ostalo mu len pár dobrých frkov. Herci sú samozrejme výborní, bez výnimky. Slabšie 4* alebo silné 3* , vyberte si. Dvojka by bodla.

História Slovenského futbalu (2011) (seriál)

Súhrn nie len slovenského futbalu, ale aj spoločných úspechov Česko - Slovenska, ako futbalového štátu. Smutné konštatovanie, že aj napriek veľký úspechom ktoré boli dosiahnuté, sa futbal ako šport, rúti do hlbokých sračiek a že pokiaľ nenastane zmena vo vedeniach, nezačnú sa stavať mládežnícke centra a financie nebudú využité na správnych miestach, tak šport napredovať nebude. Výborná práca Marcela Merčiaka.

Něco jako komedie (2010)

Silné 3*. Príjemná dráma, s pár veselými vtipmi, momentmi a jednou krásnou myšlienkou. No to je všetko, nič viac. Aj účasť Zacha nevyužitá. Nevravím je to kvalitný herec a chce si občas zahrať serióznejšiu úlohu, ale možnosť keď ho máte zavretého v psychiatrickej liečebni a on tam pobehuje ako smutný vlk, tak to nie... on mal byť v tomto filme uber - dement , ktorý by všetkých rozosmial.... a to nemienim Niečo ako komédií odpustiť.

Dobrý Will Hunting (1997)

Pôsobivé, výborné... ale určite nie dokonalé. Má to veľa výborných momentov (scény v bare, poníženie dlhovlasého blonďáka, hádka s Minie na intráku, Robinov monológ na lavičke a pod.) ale aj príliš okaté a tlačené scény (Willov plač u psychoša) nepridávajú na kvalite. Ale napriek týmto kalkulom je prekvapujúce, aký je ten film inšpirujúci, hneď máte chuť vstať a urobiť niečo so svojim životom a to sa len tak nevidí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Po prvej sérií, by som povedal, že to je na nejakých 80 %. Veľmi originálny, zaujímavý a nápaditý seriál. Od druhej sérií očakávam veľké veci, hádam sa dostavia... Nemá zmysel ďalej rozoberať jednotlivé série. Perníkový taťko je bezpochyby kus špičkovéj, scenáristickej a režijnej práce. Geniálne napísané postavy, zápletky, každý scenáristický zvrat alebo vývin deja, má logické opodstatnenie. Najlepší dramatický seriál, aký som kedy videl. Oprava. Je to najlepší seriál aký som kedy videl.