Felicity (1998) (seriál)

Konkrétne diely a situácie sa mi z pamäte vymazali, ale pocit, že som to počas školských čias celkom rád sledoval, tak ten mi ostal.

Chata v horách (2012)

Nech akokoľvek si myslíte, že sa bude Chata v horách vyvíjať, tak zaručene budete pri každom novom odhalení, alebo náznaku odkrývania deja prekvapení a pri pribudajúcej minutáži, si budete čoraz častejšie hovoriť... WTF? Veľmi originálne, krvavé, prekvapivo málo desivé (na Horor) a veľmi vtipné (na Horor). Film z ktorého sa stane zaručene kult, teda ak už ním nieje

Malcolm X (1992)

Najrasistickejší film proti bielym, aký som kedy videl. Stopáž mi ani tak neprekážala, ako Malcolmové dookola sa opakujúce prejavy o utláčaní čiernych a pod. Pochybujem, že z Malcolma sa stal skoro svätec a obeť ako sa snažia vo filme prezentovať, ale budiš. Film je pútavo natočený, s dobrým a zaujímavým príbehom a s neuveriteľne krvavým koncom.

Bathory (2008)

Životopisná sračka, od najznámejšieho rozprávkára v Česko-Slovensku alebo, ako utopiť 400 000 000 korún za nudnú zlátaninu s televíznym lookom a smiešnym komparzom.

Gándhí (1982)

Po formálnej a technickej stránke je film bezchybný, herci, MEGA -výprava (toľko komparzistov nemá ani Ridle Scott vo svojich historických rozmachoch), hudba, kamera, všetko dokonale sedí. Ano film je nudný, iba pokiaľ vám príde aj Gandhiho život nudný a pokiaľ ste jeho veľkými obdivovateľmi, alebo niečo na ten štýl (milovníci životopisov), bez hanby tomu vypálite plných 5*. A ešte čo by sa dalo snímku vytknúť je, že nerozlišuje časové obdobia rokmi, čo niekedy splýva v celok a nerobí to dobrotu.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Naháňačky a bitky slušné, zvyšok tradičný, v tejto dobe už ničím neprekvapujúci, scenár,opakujúci stále dookola to isté. Áno, vládne organizácie sú svinstvo, ktoré ťahajú za nitky a všade majú zradcov...... a? Po pól hodine dobré akčné scény z hlavy vyšumeli a ostal len pocit, že som dve hodiny sledoval tuctový akčný thriller, ktorý vôbec nemusel vzniknúť.

Řidič slečny Daisy (1989)

Rýchlo a zbesilo pre dôchodcov? Možno.... ale príjemne sledovateľné aj pre mladých. Pozvoľna plynúci príbeh, ktorý nenudí, nemá žiadnu silnú scénu a stojací na troch silných pilieroch (Freeman, Tandy, Aykroyd). Pekne sa na to pozerá, ale nič viac.

Madagaskar 3 (2012)

Pokiaľ sa hlavné zvery nepridajú k Cirkusu, je to 5* zábava, plná vtipov a výbornej akcie. No potom je to staro známi, viac krát omletý pľuvanec, plný klišé a predvídaťelného deja a s veľmi málo funkčnými vtipmi. Ako inak, deti budú uber -spokojné, nenároční rodičia tiež a my slobodný bezdetní, si to jeden - krát užijeme a v kútiku duše budeme dúfať, že Pixar prinesie peckový Animák pre dospelých a nenechá si od DreamWorks dýchať na chrbát.

Sexy 40 (2009)

Romantické komédie niesu môj šálok kávy, ale Sexy 40 je milšia nevtieravejšia a celkom dobre sa na ňu pozerá. A áno, obsahuje to tradičné trápne klišé, ktoré mi vadili a vadia pri týchto filmoch, ale bez toho sa tieto typy komédií, už asi nezaobídu.

Flákači (1995)

Buď nemám zmysel pre humor, alebo nemám dosť rokov nato, aby som chápal a bol mi blízky humor Kevina Smitha. Druhu šancu mu dám, ale až za pár rokov.