Papíry (2012)

Bez slov, len staré dobré čiste rozprávanie príbehu.

100 let íránských válek (2009) (TV film)

Veľmi obsiahle, ale za to vskutku informatívne. Našťastie to nejde len po povrchu, ale podstatne silno do hľbky a zameriava sa na najdôležitejšie udalosti ropného boja, medzi najsilnejšími štátmi sveta.

Letec (2004)

Majstrovské dielo, ktoré je veľkolepé, výborne herecky obsadené, zahraté a samozrejme s láskou s režírované. A sťažnosti, že je Letec moc dlhý a naťahovaní, sú nezmyselné. Keby má aj o hodinku viac, vôbec by mi to nevadilo.

Narozen 4. července (1989)

Stone využíva vlastných skúseností a nepríjemných zážitkov z Vietnamu, ktoré pretavuje do scenára, ktorý je až moc zahľadený do seba a veci podáva čiernobielo. Buď sú charaktery za Vietnam, alebo proti, nič medzi tým, žiadne objektívne názory, nič. Je už len na divákovi čo si z toho zoberie a ako to bude vnímať. Osobne mám kontroverzného Stonea rád, aj stopáže jeho filmov mi nijak nevadia, ale tu sa mohlo v strižni skracovať o dobrých 20. minút.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jediná vec čo ma vo filme potešila, bola smrť hlavnej postavy. Inak všetko ostatné (príbeh, dialógy, hudba, herci, záporáci) je hrozné, priam nestráviteľné, dokonca aj akcia bola čudná a nezáživná. Dal by som pól královstva a princeznú za to, aby ďalšie pokračovania točil Raimi. PS: Hlavný hudobný song je odporný.

Syriana (2005)

Veľmi obdivuhodný film, ťažko stráviteľľný pre bežného diváka, o to viac ho docení prejedený divák, ktorého vo filme hocičo neprekvapí. Veľmi dobrý príbeh, ktorý nie každý pochopí, ale kto áno, tak si ho náramne užije, i keď priznávam, že zo začiatku som bol trochu mimo, postupne sa tie všetky príbehy spájali do jedného rozumného a zmysľu dávajúceho celku. Neprávom nedocenení film s vynikajúcou hudbou a hercami.

47 róninů (2013)

Vôbec to nieje také hrozné, prvá hodina je dokonca veľmi zaujímavá, potom sa to ale prevrtne do hrdinských kecov a pôvodná myšlienka trochu zaostáva. Každopádne je 47 Roninov pekná rozprávka, ukecaná, ale pekná. Po pôrodných bolestiach ktoré film mal, (producenti vyhodili režiséra zo strižni, ktorý následne stratil dohľad na konečným zostrihom filmu, problémy s rozpočtom, odsunutie premiéry atď) je to priemerný ne/blockbuster, s nádhernou výpravou, ktorý sa berie miestami až moc vážne.

Robocop (2014)

Nový Robocop nieje tupý výplachový letný blockbuster, ale psychologická dráma o rozdvojenej osobnosti a vnútornom boji človek vs stroj. Vynikajúce napísané postavy, (a to káždá jedna!) ktoré dokonale plnia svoj účel vo filme, bez toho aby niečo nedávalo zmysel, alebo správne nefungovalo.

Lincoln (2012)

O Lincolnovi ako o človeku som vedel že, bol americkým prezidentom, ktorý bol zastrelený v divadle a že podporoval a inicioval zrušenie otroctva. Viac nič. A každému ktorý má podobné znalosti, poprípade ešte menšie, doporučujem si letmo naštudovať tému dodatku o otroctve, mená ministrov, demokratov a republikánov, Lincolnových odporcov a prívržencov. Pretože prvá hodina je, studňa informácií plná mien, udalostí, názorov a diskusií, v ktorých sa nezasvätený a neznalý historických dejín, budú strácať a nebudú schopný veškeré informácie vstrebať. V druhej hodine sa začína divák lepšie orientovať, samotné schvaľovanie dodatku je napínavé a samotný koniec Lincolna, letmým sklamaním a narýchlo s fušovaným finišom. Film Lincoln sa bude určite páčiť, znalcom Lincolna a historických dejín v danom období. Nepoteší fanušíkov Spielberga, pretože to nieje ľahko stráviteľná báchorka pre masy, ale seriózny životopisný film o jednej najväčšej historickej udalosti v dejinách a jej hlavnom zástancovi . Wiliamsa je málo a je nevýrazný, kostýmy a výprava sú veľkolepé a 2,5-hodinová stopáž nezasvätených potrápi. A to že Daniel Day-Lewis predvádza na plátne kus hereckej školy, je snáď každému jasné.

Matrix Reloaded (2003)

Veľmi uspokojivé pokračovanie, ktoré podobne ako jednotka, predbehlo dobu svojho vzniku a nastolilo nové latky čo to technickej stránky sa týka. Choreografia súbojov výborná, premakanejšia, nový look a dizajn prešpikovanejší, dialógy, hlavne Smithové, budú replikované ešte 2 - desaťročia. Vadu na kráse ničí digitálny Neo, useknutie príbehu a obsahovo prázdnejšia (nudnejšia ) časť zo Zionu.