Děti moje (2011)

Tá šľapka mala skapať hneď a ušetrila by ma 2-ch hodín trúchlenia... Dobre trocha som to prehnal, ale k podstate. Deti moje je zbytočný snímok, zasadený do pekných lokácií, motajúcich sa okolo rodiny, ktorá zasahuje iné rodiny, v ktorej sú všetci smutný, nasraný a pripomínajúc si stále, že si treba vážiť maličkosti a rodinu. Clooney výborný, vlastne bez neho by to bola turbo nuda, ktorá by nestála za pozretie.

Inspektor Regan (2012)

No zas taká pecka to nieje, to určite nie. Britské až na kosť, to ja rád. Pózerské až moc, to ja nerád.. Charizmatický hlavný hrdina, nesympatický jeho hlavný kámoš. Chytľavý a dynamický soundtrack, požičiavajúc si od Zimmera, Daft Punk a im podobným. Príbeh trochu naťahovaní, ale s výbornými scenáristickými vsuvkami a jedným do oka bijúcim oslím mostíkom (obeť v klenotníctve). Auto - naháňačky slušné, ale ničím výnimočné. Britská detektívna JEDNOHUBKA roka .

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Pôvodný seriál som nevidel, takže ak tu boli nejaké odkazy, poprípade nostalgia, išlo to mimo mňa. Ale ako dedinská komédia, ktorú nerežíruje Troška, je to veľmi príjemné sledovanie. Pár vtipných momentov, výborný herci a jednoduchý a pohodový príbeh o starom tvrdohlavom trénerovi a závislosti na dedinskom futbale. Bolo to veľmi dobré, ale dať tomu viac ako 3*, mi príde ako pánovi Hnátkovi dať srdce Slávisty, to nikdy!

Bulšit (2001)

Chcete sa dobre pobaviť? Tak si nepúšťajte Bulšit. Trápna humusárna, ktorá ma vyložene len pár bláznivých vtipov, ktoré teen publikum veľmi potešia a odrostenejších jemne naserú. Ale úplná katastrofa na úrovni odpadu to nieje, v rámci žánru, je to ťažko strávitelný priemer.

International (2009)

A mohlo to byť oveľa lepšie, nebyť prázdnych kecov o ničom a pridať kecy o niečom. Málo strhujúce, s peknou prestrelkou a námetom z ktorého sa dalo vytlačiť omnoho viac .A iba mne sa zdalo akoby to malo 150 minút? Na International som sa tešil kvôli tematike, preto mňa veľké sklamanie.

Sedm psychopatů (2012)

Keď som dal v Brugách 4*, tu musím ostať pri 3* . Veľmi kvalitne herecky obsadené, niektoré hlášky bavia doteraz... ale, je to veľmi rozhádzané aby to mohlo fungovať ako celok. Akcia pekná, len jej je málo. Príjemná konina, ktorá ale nemá všetkých sedem pohromade, čo je na škodu.

Lord of the Dance in 3D (2011) (divadelní záznam)

Oproti nohám v plameňoch výrazne slabšie, čo ale neznamená že to nie je stále oku lahodiaca show. Prostredie super, len ten Michael nemá tak rýchle nohy ako kedysi.

Rande na jednu noc (2008)

Klasická romantická komédia, zo všetkým čo k nej patrí, teda aj klišé a predvidaťeľnosť. Cera tu nie je až taký looser, ako v iných svojich typických filmoch, ale inak je to stále ten typicky nenápadný chlapec od vedľa. Fajin vedľajšie GAY postavy a jedna nechutná kamarátka. Chcel som dať 3*, ale silná šablóna rutinného scenáru mi to nedovoľuje.

Královská aféra (2012)

Neveril by som, že švédsko / dánska historická hatlanina, by ma mohla tak znamenite baviť. S úžasom som hltal herecké dialógy a prejavy, samozrejme by som si ich viacej užil, keby boli miestami dosť zoškrtané, ale beriem to ako vadu na kráse. Výprava solídna, české kulisy a prostredie som nespoznal, respektíve som sa naň nezameriaval a historický príbeh kvalitný a pútavý.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Až na to vykrádanie hudobného motívu Temného rytiera, nepoužitie steadicamery na začiatku pri prestrihoch, kde sa kamera zbytočne chvela, je to veľmi efektné a krvavé.