Wonder Woman 1984 (2020)

Are you fucking kidding me? To čo bolo?! 1☆ je za to, že som videl Gal. Všetko ostatné úplná hroza: gýč, klišé, pátos, silenie, ... ale nie v dobrom komixovom duchu. V tom najhoršom. 11 ročný divák si snáď príde na svoje.

David Brent: Na turné (2016)

Gervais vysperkoval trapnost do dokonalosti. Miestami som sa sam citil neprijemne :) Vynikajuca praca a bravurne vytvorene situacie, ktore spolu so soundtrackom ladia ako skvele songy Foregone Conclusion Mark II. I found myself again and I started to do what I do best: Entertain.

Logan: Wolverine (2017)

Poctivá a vyzretá filmová komixová dráma, nie pre teen diváka. Výborná, tvrdá a autentická rozlúčka s dvoma najikonickejšími postavami X-MEN. Akčná a krvavá, no napriek tomu dojímavá jazda, ktorá uspokojí každého pravého fanúšika Logana. Veľmi dôstojná bodka za skvelou dlhoročnou etudou jedného z najikonickejších komixových (anti)hrdinov vôbec. Nature made me a freak. Man made me a weapon. And God made it last too long.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Výborné fantasy! Dobre kaliborovná jazda kombinujúca skvelú hudbu, brtiský CAST a nezameniteľný rukopis Guya Ritchieho. Pomer akcia/humor/napätie je v dokonalej symbióze. Ja som si tento film kvalitne vychutnal. Extra spokojnosť. There's an army of you, there's only one of me! I'll talk, I'm happy to talk. But there is NO WAY that I am fighting.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Vynikajúce: Neošúchané. Originálne. Svieže Vyvážená kombinácia správne časovaného vtipu, dynamického deja a serióznych/dojímavých prvkov. Rovnako dobré, resp. lepšie ako jednotka. You shouldn't have killed my mom and squished my Walkman!>

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

[imdb: 8.9/10] | me: Bob Odenkirk opať dokazuje svoje kvality vo veľmi podarenom prequel spinoff seriály. Po prvej sérii sa teším na ďalšie pokračovanie. Zatiaľ veľká spokojnosť.

Narcos (2015) (seriál)

[imdb: 9.1/10] | me: WOW. Vynikajúca seriálová záležitosť.Vrelo odporúčam.

Kung Fury (2015)

[imdb: 8.4/10] | me: Geniálna záležitosť, ktorá ma všetko, čo od prelomovej pecky tohto typu očakávam. Pre mňa to je snáď pre tento rok najlepšia filmová záležitosť. Milujem tento druh filmu a ak to sa to podá správne (a v tomto prípade sa jedná o úplne ideálny mix), tak potom to proste má gule. Kvalita, ktorá sa dnes už len tak nerobí a nevidí. Your pecs are epic.

Ex Machina (2014)

[imdb: 7.8/10] | me: Výborné light sci-fi, ktoré sa na tému AI (umelej inteligencie) pozerá opäť inak a veľmi zaujímavo. Film ma vďaka svojej tajomnosti po celý čas výborný náboj, ktorý sa nevytratí (priam naopak) do samého konca. Tento film nestavia na podstate technologických možností samotnej realizácie výslednej myšlienky (a preto ho tak netreba vnímať), ALE venuje sa práve konceptu umelej inteligencie z ľudsko-umelého pohľadu a práve konfrontácia týchto dvoch svetov je to, čo ho robí veľmi pútavým a zaujímavým. It's funny. You know. No matter how rich you get, shit goes wrong. You can't insulate yourself from it. I used to think it was death and taxes you couldn't avoid, but it's actually death and shit.

300: Vzestup říše (2014)

[imdb: 6.3/10] | me: Vizuálna stránka je rovnaká ako v jednotke, no tentokrát bez výrazného hlavného hrdinu a deja. A samozrejme, (veď prečo aj nie?) ešte viac pritiahnuté za vlasy. Prvý film mal všetko, čo sme dovtedy nevideli. Silné heslá, silné telá, krásnu grafiku a hlavne zaujimavú myšlienku. Tento film už nenesie (okrem vizuálu) nič z vyššie menovaných kvalít a miestami stereotypom nudí. Povedal by som, že až na poodhalenú Evu Green to bola krvavá strata času.You fight much harder than you fuck.

Ovládací panel
17. nej uživatel Slovensko