Rychlejší (2010)

[imdb: 6.7/10] | me: Permanentne nasraný Rock behá po "štátoch" a škrtá si mená v zozname. To je presne typ filmu postavený pre neho. Nejedná sa o žiadnu logický prepracovanú záležitosť, ale to ani nikto nečakal. Chcelo to viac akcie, tvrdšieho hitmana a bol by to bezpochyby akčný film podľa správnej šablóny. Vo filme sú jednoznačne miesta, ktoré potešia každého správneho chlapa, ale určite by sme takých privítali viacero. Len tak ďalej a dočkáme sa aj poriadnej akčnej nakládačky, ... len už žiadne Tooth-fairies ;) "God can't save you from me!"

Nezastavitelný (2010)

[imdb: 6.9/10] | me: Viete aký je rozdiel medzi Macgyverom, Petrom Novotným a Tonym Scottom? Macgyver spraví z hovna bombu, Petr Novotný výbornú pomazánku a Tony Scott akčný film. Neviem do akej miery bol film postavený na skutočnosti, ale viem už, že vlak idúci rýchlosťou 20km/h môže vyzerať ako rozbesnený byvol a že dobrí poctiví americkí železničiari ešte nevymreli. Bol to film podľa starej akčnej školy s novými technológiami a Denzelom a to evidentne stačí na to, aby sa človek nenudil. [3 a pol*]

Fighter (2010)

[imdb: 8.2/10] | me: Kvalitne členený film so známou líniou deja obohatený však o neuveriteľne skvelý výkon Bale-a ale aj ostatných kolegov stojacích v rade hneď za ním. Pravdepodobne to bolo postavou, ktorú stvárnil keďže bola určite výraznejšia ako samotný fighter. Tak, či onak - spôsob akým nám to prezentoval bol dokonale presvedčivý. Vždy som mal rád Balea, no a tento krát opať potvrdil svoje kvality pričom zdvihol látku opäť o čosi vyššie. Vynikajúce. Ostatné herecké výkony mu autenticky sekundujú a tak sa celý film nesie v svižnom tempe. Fakt dobrý film.

Králova řeč (2010)

[imdb: 8.5/10] | me: Výborné spracovanie pohľadu do súkromia britskej monarchie v časoch začínajúceho nemeckého vojenského ťaženia. Film vynikajúcim spôsobom zdôrazňuje istoty, dôležitosť kráľa a jeho postavenia pre existenciu Britského impéria. Je to skvelá filmarina v dokonalej symbióze s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Aj zdanlivo nudná téma pôsobí ako pútavý príbeh, ktorý má v každej minúte čo ponúknuť.

Zelený sršeň (2011)

[imdb: 6.6/10] | me: Akási snaha o cool heroickú kombináciu Ružového pantera a Jacka Blacka. Ale Jack Black to nie je a Inspector Clouseau tiež nie. Britt Reid ako hlavná postava je veľmi nesympatická (a to buď scenáristicky, alebo herecky). Proste niekde sa stala chyba a človek sa ťažko stotožňuje s tým drzým imbecilom. Pričom samotné spracovanie celého motívu je miestami veľmi inovatívne a dostatočne dynamické, ... ale v zápätí nudné a trápne (či už kvôli zbytočným situáciám, alebo už spomínanému Brittovy Reidovi). Je to dosť nevybalansovaný film kde celkový dojem nie je nič extra. Film má svoje svetlé stránky, ktoré stoja za to (za ktoré je zodpovedný hlavne Christoph Waltz a efekty v dobrom strihu), ale celkovo obsahuje množstvo nevyváženého (nadbytočného) "junku", ktorý to celé akosi kazí.

Kokosy na sněhu (1993)

[imdb: 6.6/10] | me: Klasika, ktorá nestráca svoje čaro. Vtipné a milé zároveň. Komédia pre celú rodinu ;))

Góóól! (2005)

[imdb: 6.9/10] | me: Až na logické chyby (ktoré krásne zhrnul vo svojom komente don corleone) to bol film, ktorý vzdáva pekným spôsobom hold futbalu, talentu a odhodlaniu ísť za svojím snom. Dejová línia je viacmenej jasná od začiatku až po záverečné titulky, ale spôsob akým sa film dostane z mexického začiatku až po anglický koniec je nenásilný a skromný. Film netlačí zbytočne na pílu citov, čím v celkovom dôsledku pôsobí sympaticky. A keď k tomu pripočítam Beckhama, Hanryho a Raula :) (ktorých prítomnosť pobaví), tak môžem povedať, že to bol príjemný film s vhodnou voľbou hlavného hrdinu.

Cizinec (2010)

[imdb: 6.0/10] | me: Škoda, škoda, škoda,... Bol som pozitívne naladený a pripravený sa zabaviť, ale (a hoci ma to neteší) musím povedať, že som sa kvalitne nudil. Pekný Paríž, pekné Benátky a pekná Angelina. To je ale všetko. Johnny ani nedostal priestor k nejakému herectvu keďže samotný film nemá čo ponúknuť. Je to len drahá prehliadka krásnych miest, šiat a účesov s Jolie a Deepom na čele, pričom ani jeden, ani druhý nemajú dôvod a priestor využiť svoj herecký potenciál. Angelina je postavená do pozície bohyne, kde každé jej vystúpenie je zvodné a každý ťah elegantný a jemný. Jej krivky sú zvýraznené snáď každým centimetrom navôkol nej, ale to je tak všetko. Nič viac, nič menej. Žiadny vtip, žiadna zábava sa nekoná, všetko je už opotrebované a nebyť Angeliny, Johnnyho a stomiliónovej ($) prehliadky Benátok ako nosnej časti tak by tento film nestál za nič.

Opravdová kuráž (2010)

[imdb: 8.4/10] | me: Westernov je už málo ako Šafránu, ale ak už ma nejaký prísť, tak radšej nech stojí za to - no a tento film (aj keď jedná o remake) je dobrým príkladom. Obsahuje správnu kombináciu toho, čo dobrý western má mať a hoci to nie je western kde sa kolty tasia ako na bežiacom páse, je to film, ktorý ma čo ponúknuť - cez dobrú výpravu, tvrdých chlapov, ostrých dialógov a whiskey až po špinavých banditov. Spestrením a svojským korením filmu je hlavná predstaviteľka, ktorá dáva celému nádychu špecifický ráz. ...Dobrý film. "Ground's too hard. Them men wanted a decent burial, they should have got themselves killed in summer."

Skleněný dům 2 (2006)

[imdb: 5.5/10] | me: Nezmysel podaný ako "mrazivý thriller" pre celú rodinu. Stále však o stupienok (a polhviezdičku) vyššie než štandardný TV film. Vďaka prekvapivo slušnému výkonu Angie Harmon prihadzujem ešte jednu * a tak celkovo: [1 a pol *]