Krotitelé duchů (2016) odpad!

Každý negativní komentář k tomuto filmu značí jediné - nenávistný projev bigotního fašouna, který nenávidí ženy! Nejde o to, že je to zoufale nudné, stupidní, trapně uječené, že ony "hérečky" fakt neumí hrát, že scénář dávala dohromady komička, která vůbec není vtipná, že je to laciná ideologická kupka hnoje, která má za cíl zesměšnit chlapy (kacířská myšlenka - kdyby tak místo Hemswortha přišla jalová pipinka a oslintávali by ji tam 4 bodrý chlapáci místo těch kravek, to by asi neprošlo, protože dvojí metr, že?), ne, jde o to, že film přeci "jde proti proudu a představuje nám silné ženské charaktery"! A tudíž, komu se to nelíbí, je misogyn a zaslouží pověsit za koule do průvanu. Ještě že je nemám.

Barbie (2023)

První film v historii kinematografie zcela vygenerovaný umělou inteligencí - plastikové dylinky by tedy ještě potřebovaly trochu přidat na věrohodnosti, pořád se to všechno hýbá dosti kostrbatě a bárbínám občas nějaký glitch v Matrixu přeskočí do horrorové grimasy, ale celkově klobouk dolů, působí to skoro opravdově. Scénář je také stále ještě jaksi v "beta" verzi (slušně řečeno) - je vidět, že s ChatGPT si hráli usilovně, ale pořád je to ve vývoji, takže je to velmi hloupoučké, snažící se natlačit tendenční woke libtardí politiku hlavně v oblasti genderu a diverzity. Ovšem šlo to poskládat lépe, si myslím. Takhle to působí jako zcela náhodně vygenerovaný výblitek na téma: "silný ženský charakter (árijská blondýna, boss-babe, co se ale kámoší s černoškama a tlustoprdkama) svrhne nastupující patriarchát, psychologický vývoj postavy netřeba, dylina je dokonalá, jak je, hlavně zdůraznit, že chlapi jsou špína, dobytek a zdroj veškerého zla". Takže ano, na to, že to je vlastně výplod umělého bezmozku, tak to docela dává hlavu i patu, poselství je sice debilní (ale od Barbie asi nikdo výzkum kmenových buněk nečekal), ale jako růžová letní oddychovka pro holčičky do 6 let dobrý. Jen mě v této souvislosti trochu mrazí, ten všeobecný nástup umělé inteligence nedopadne pro lidstvo dobře. Růžový terminátor coming soon...

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Tak tohle byl tedy pád na dršťku. Předchozí rozverné a zábavné taškařice vystřídaly typicky ploché emotlačky a přepjaté citečky, všichni tam buď fňukali a nebo se hystericky hádali - nebylo to ani dramatické, ani komediální, ani výpravné, ani narativní - k čemu tohle bylo?

Král Tulsy - Série 1 (2022) (série)

Sympatická oldschool gangsterka, která je stále cool - asi jako váš děda, co v 85 sice zobe GS Condro, přemílá si v seschlé puse zuby a stěžuje si na bolavá kolena, ale pořád umí stáhnout králíka, naštípat metrák dříví a vyžahnout 8 slivoviček a odejít po svých. Sly je už taky taková trochu seschlá švestka s přemírou botoxu a make-up na něj hází, zdá se, uhelnicí, ale přesto na to pořád má. Protože je to prostě Sly, a když bude chtít, tak sejme šípem i vrtulník.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Někde mezi třemi a čtyřmi... Přitěžující okolností budiž, že se nacházíme v zatuchlých vodách českého televizního hnojiště, v němž jsou za naše koncesionářské poplatky tvořeny všelijaké hnoje, přičemž tento hnůj je sice vtipný, ovšem vtipný ve stylu: "Hele, jaká pakáž je placená za svou nekompetentnost a neprofesionálnost - to je prča, jaký hovada si platíte, co?" Hííí, řehtejme všichni v stejném rytme! Asi jako když si Most! dělal ""srandu"" z cikánů a tranzistorů. Na první plochou dobrou vtipné, ale s ideologickým ublinknutím, které nechává nepěknou pachuť na patře. Trochu zavánějící melancholií a nostalgií (hlavně v postavě rejži), ale nahajpované pipinkami, kokešem a Pražáky, asi jakože strašně kůůůl. No, ani ne. ... Edit: S odstupem roku a druhým shlédnutím před 2. sérií hodnotím o jeden pupík nahoru, casting je naprosto perfektní a vůči ostatní český tvorbě i ty dialogy dávají smysl a plynou docela lidsky a uvěřitelně. S nadhledem je to mnohem vtipnější.

Babylon (2022)

"Pocta filmařině." "Film o lásce k filmu." Já teda asi viděla něco jiného. Já viděla film o narcistních degenerátech, jejichž morálka se v posledním tažení plazí někde u země vedle rozsypaného kokainu a souložících lidí v maskách. Pokud je tohle obraz filmařskýho průmyslu ve 20. a 30. letech 20. století, potom ani ty nejujetější konspirační teorie nepokrývají zrůdnou realitu dnešního Hollywoodu. Přesto tyhle pokřivené přeplacené komedianty stavíme na piedestal a obdivujeme je a napodobujeme. Filmařsky pěkné, kamera skvělá, hudba zvedá ze židle, komedianti hrají jako o život - prostě forma perfektní, plná palba, Oscaři a všechno... Ale ten obsah stojí za starou prdel. Aneb méně slovy to vystihl drahý manžel: "Nahořu huj, ale dole hodně, hooooodně fuj." Ale jako nastavení zrcadla to za mě docela funguje.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Velmi křečovitě nastavovaná kaše, první díl byl skvělý po všech myslitelných stranách, toto trapné a zbytečné po všech myslitelných stranách. Salma Hayek bohužel nemá na to film komediálně utáhnout, do perfektní dynamiky mezi Reynoldsem a Jacksonem hodila vidle a Bamberas s očníma linkama fakt není důstojným záporákem. Marnost nad marnost.

Dívka a astronaut - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Pšonkové ve vesmíru vol. 2. Námět takový zajímavě nezajímavý a tendenčně neotřelý, scénáristicky je to dost kostrbaté a herecky ještě horší.

Kosmo (2016) (seriál)

Až na tři bezděčná uchrochtnutí zoufale nevtipné. Nalákali mě Pšonkové ve vesmíru, ale ani to v závěru nebyla taková bžunda, materiál šlo podojit určitě víc.

David Letterman: Mého dalšího hosta nemusím představovat - Volodymyr Zelenskyj (2022) (epizoda)

Profesionální chazarský komediant podává už skoro rok svůj životní herecký výkon. Nejinak je tomu v show profesionálního amerického komedianta, kde spolu v pohodové atmosféře kyjevského metra tokají. Letterman leze Voloďovi tam, kam se nestydí podívat jen doktoři a celníci a rozjařený Voloďa s jiskrnýma očkama (to určitě to vlastenecké odhodlání, kokeš s tím nemá co dělat!) skromně stříhá ušima a je samý vtípek. Paradoxně je ale tento rozhovor v obecné rovině zajímavý - ukazuje totiž komediášství Zelenského velmi akurátně, počínaje jeho ostentativní umolousanou mikinou "Já jsem Ukrajinec" (asi kdyby si ho náhodou kvůli vzezření někdo spletl s prodavačem opiček na bazaaru v Istanbulu... nebo se Ctimírem z Kobry 11), přes jeho hloupatý buranský projev až po dosti podivné vtípky, které toho odhalují víc, než by asi měly (viz o tom, že jeho i ostatní uk děti jsou velmi dobře vojensky indoktrinovány, o válce ví víc než on sám apod.). Nakonec to zabil vtípkem o dvou židech, kteří si vypráví o válce mezi Ruskem a NATO, kolik už toho bylo rozbombardováno, kolik raket vystříleno, tanků zlikvidovaných a když se ten jeden druhého zeptá "a co NATO?" "To ještě ani nedorazilo" Jen se začít smíchy plácat do stehen... Kdyby tím Voloďa nenaznačoval to, o co jde v tomto konfliktu především - dostat NATO do válečného stavu s Ruskem, což pro nás znamená jediné - že ta zelená guma na hradě zavelí a všichni půjdeme do masomlýnku doplnit stavy. Sláva Ukrajině! Už se těšíte? Já ne. Na závěr bych pro všechny cemperizované udavače ráda dodala, že můj příspěvek žádným způsobem neschvaluje vpád Ruské federace na území Ukrajiny ani žádné činy a projevy naplňující skutkovou podstatu trestného činu uvedeného v zákoně č. 40/2009, zejména paragrafů 352, 355, 356, 403, 404 a 405.