The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda) odpad!

Aha, postapo zombie horror, kde čekáte postapo depku, vyňuňané houbo-zombíky a lekačky a nějakou adrenalinovou akci... a dostanete Zkrocenou horu. Nebo spíš Zkrocený bunkr s obstarožníma degenerátama, který nám podsouvají myšlenku, že stejné pohlaví může mít plnohodnotný romantický vztah - nemůže, protože biologie a endokrinní systém, milí levicoví bobánci. Nápodoba vztahových struktur zůstane jen nápodobou. A propos, koho to zajímá, ať se na to kouká, serošů a filmů s touhle tématikou je víc než dost, ale ofenzivně to protlačovat do naprosto zcestných kontextů působí amatérsky a uboze. A klidně se vy pokrytecký sluníčkáři, co to tu freneticky pětkujete, poserte.

Divnosvět (2022) odpad!

Je mi líto dnešních dětí. Ve škole je agresivně indoktrinují šosáckým socialismem, solidárně všechny přibržďují k tomu nejslabšímu ve třídě (inkluze), vysvětlují jim, jak si vyrobit poruchu osobnosti (LGBT, gender) a už je ani neučí pořádně psát. Doma si místo trávení času s rodiči nechají vymývat mozečky telefonama/tabletama/laptopama/libovolným rakovinotvorným zářičem. Už jen ten fakt, že většina dětí si umí na telefonu zapnout hru dřív než umí číst, je podle mě dost alarmující. A do týhle mizérie jim pustíte tuhle naprostou a odpornou kokotinu, která jim zlikviduje i ty poslední dva neurony, který jim z odvařených mozečků ještě zbývají. Tady jim zábavnou a vybarvičkovanou formou vysvětlí, že mezirasové křížení je povinné, že homosexualita je stejně běžná jako heterosexualita - ba co víc, je lepší!, že kluci jsou zženštilý sračky (kromě gayů pochopitelně) a holky jsou ty nesilnější a nejschopnější. Ukáží jim, že jediná skutečně chlapská postava je zpátečnický xenofob a inherentní zlo soudobého patriarchátu, které je třeba zničit (nebo převychovat) a že ty hordy, který na nás útočí, jsou vlastně jen nepochopená jiná kultura (tady jakože imunitní systém), a tudíž jim musíme odpustit, nastavit druhou tvář a pomoct jim zničit to, co nám celou tu dobu tady pomáhalo prosperovat (protože to je metaforicky, ve filmu doslovně, rakovina). Divnosvět zde nabývá více významů. Hnus a bída, která by měla být trestná.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál) odpad!

Objektivně by to bylo tak za 40-50%. Ploché, nudné až ubíjející, příběhově plytké, nedomrlé, postavy fádní, bez života a tak bych mohla pokračovat až do vyčerpání slovní zásoby. Prostě vopruz na entou, recyklovat Tolkiena byl od počátku absolutní nesmysl. Nicméně dávám odpad. Jedna věc je recyklovat Tolkiena, druhá věc je recyklovat ho špatně a třetí věc je použít ho jako omáčku pro přežvýkanou flákotu neomarxistické agendy, přičemž jádrem celého tohohle miliardového hnojiště je diverzita, protože black lives přece matter.

Menu (2022)

Film, který nastavuje zrcadlo době, ale přitom se v něm sám odráží. Velmi zajímavý námět, skvěle zahraný a i s údernou pointou. Samozřejmě, je to naprosto bizarní, ujeté a dekadentní, na druhou stranu ale i zvláštně civilní a umírněné (vzhledem k tomu, co se tam odehrává). Postavy nejsou realistické, spíše představují trochu přepjatou stylizaci, která ale k filmu celkově dobře sedí. Jediná realisticky vykreslená postava je hlavní hrdinka, což umocňuje fakt, že "tam nepatří" (nechci spoilerovat, tak nebudu rozvádět). Lze to brát jako sociologickou případovou studii - charaktery postav nejdou do roviny karikatur, celkem trefně shromažďují určité stereotypy. Nebo to můžete rozdrobit i velmi filosoficky - nihilisté a existencialisté si budou rochnit, film trousí podnětů víc než dost. A nebo to můžete brát i jako psychologickou črtu úspěšného, efektivního a flexibilního typu, který umí pracovat pod tlakem a rád spolupracuje v týmu... a kterého hledá každý náborový inzerát a k němuž každá po funkci bažící kancelářská krysa přirozeně konverguje. A co se s takovou úspěšnou krysou stane, když dosáhne katarze. Vtipný hnus a zábavná špína světa... jen ve mně zůstává dojem, že tou pozérskou dekadencí, které film tak nekompromisně nastavuje zrcadlo, sám do syta oplývá.

To nic, drahá (2022) odpad!

Vymaštěná levičácká sociopatka, která neumí pořádně hrát, usoudila, že je dostatečně woke na to, aby od nějakých žiďáckých hollywoodských studií vysomrovala balík na natočení trapné feministické samohany. Dotáhla tam soudobého miláčka dospívajících dívek, chlapců, přestárlých milfek a kníratých gayů středního věku (divím se, že tam neoblékl róbu s kanýrem, jehly a diamantové náušnice, jak je jeho zvykem) a jinak vcelku sympatickou herečku, která snad jako jediná vůbec něco předvedla. To, že to bude špatný film, se dalo tušit už z proma, kde mocná tvůrkyně buď programově trousila hnoje ve stylu "fuj, Jordan Peterson", aby se té levičácké svoloči zavděčila, nebo (což je ještě zoufalejší) regulérně lhala (viz Shia LaBeouf). Nicméně to, že film bude až taková kupa hnoje, jsem ani nedoufala. Mno, snad jste si ten uvědomělý rektální blemc užili, já tedy ne, a jde to i se všema komplicema na blacklist.

What Is a Woman? (2022)

Co je to žena? Spoiler alert! Žena je dospělá lidská samice. Tím pro mě jakákoli diskuze na toto téma končí. Kdokoli tvrdí cokoli jiného, má buď zásadní psychický problém, se kterým by se měl léčit, nebo je to neomarxistická zmanipulovaná hnida bez páteře a morálky, se kterou a priori nelze rozvíjet jakoukoli diskuzi, ježto na to nemá nutnou duševní kapacitu.

Jan Žižka (2022)

K Žižkovi už toho bylo řečeno i nacintáno mnoho, za mě největší problém filmu není ani laciná výprava, ani nesmyslný scénář, ani špatná režie. Největší úskalí celého vyprávění je berlička v podobě násilí, která má odvést pozornost od výše zmíněných problémů. Násilí ve středověkém příběhu o lapkovi dává naprostý smysl, to ano, nicméně násilí lze zobrazit ve třech úrovních - decentně v náznacích, což pak působí bezkrevně (příběhově i doslovně). Nebo naturalisticky až explicitně, což často dodá filmu švih a šťávu (opět na podporu vyprávění i doslovně). A nebo taky zcela obscénně ve stylu horrorové exploatace, což má za cíl jedinou věc, a to šokovat a odvést pozornost od slabosti nedostatečné filmařiny. A u Žižky najdete celou paletu od užitečného po naprosto samoúčelné násilí. Nepochybuji o tom, že ohledně zobrazení určitých scén je Jákl historicky akurátní a že v reálném středověku se děla větší zvěrstva a větší hnusy - na druhou stranu, film je hlavně o vyprávění příběhu a v tom Jákl za mě selhal (i když jsem mu ten úspěch fakt přála, protože takovej cirkus ukočírovat u nás zatím nikdo jinej nezvládl).

DC Liga supermazlíčků (2022)

Oholené morče pobavilo, ale nic víc nad rámec standardního animáku tam nebylo.

Top Gun: Maverick (2022)

Stupídos inkantáte! Naprosto jalové, předvídatelné a s mírným politicky korektním ublinknutím. Přesto je to na plátně velmi koukatelné, svižně ubíhající a, čert to vem, i napínavé!

Kdyby radši hořelo (2022) odpad!

Ano, samozřejmě, přesně takto vypadá život na soudobé vesnici. Všichni jsme tu naprostý primitivové a burani, co se bojí čmoudů a chemtrails. Všade povlávají prostěradla napuštěná octem, všechno je omšelé a celková panoramata bezútěšná. Rázovitost místních občanů osciluje mezi tupou paralýzou u oslintaného pivsona a bodrým rasismem a tendenční xenofobií. Tak tak, jediná výspa inteligence a morálních ctností je v blahé Prahé, kde za peníze z našich daní natočila ČT tento hnůj, s kterým by vyběhli i v místním kravíně.