Mokřina (2014)

Klenot opet pohrdl! Opet ho, stejne jako u De Behandeling, odradilo originalni zneni s titulky. On prece nebude cist titulky! No prosim, kdyz nechce, tak nechce, JA jsem tudiz videla detektivku naprosto luxusni! Super pribeh, vyborne zahrane postavy a atmosfera ze by se dala pomensim zabikuchem s monogramem krajet! Behem filmu jsem porad cekala nebot.... NECO mi tam proste chybelo, NECO to jeste chtelo, NECO extra, NECO so ty solidni ctyri hvezdy pretavi v patou. A prislo poslednich deset minut a ja se zaradovala prevelice, neb olala, zde je ta pata, ja ji radostne pridavam a nemuzu se dockat az zase udelam Klenotovi prednasku na teme "tyjsilamazenechceskoukatnasupersnobskoudetektivkuamistotothocucispostopadesatena300"

Nesmysl (2014)

Asi nejaky progresivni Humor kteremu ja nerozumim a ani rozumet nechci. Uplny prusvih se nekonal, ale ze bych planovala repete tak to tedy OPRAVDU neplanuji.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

Mno, jak bych to jako.. vite, ja se to trochu stydim rict! Takova trapna a kycovita hlaska.. jenomze kdyz ona to vystihuje na 110%!. Takze, let´s get it over with! "Kdyz ho milujes, neni co resit...."

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Ten prvni dil nebyl spatny, ale ten druhy me teda spolehlive uspal. Doufam ze trojka se neplanuje, neb to vypada ze tohle ma krute sestupnou tendenci. Jedna za Stevouska. Nebyt nej tak mate odpad, holomci!

Paddington (2014)

MiniMe Paddingtona miluje, ja jako ani ne, nema to na me proste ten patricny efekt. Ale uz jsem ten film prezila minimalne 5x a oci mi to nevypalilo...

Pečovatel (2014)

Tak takhle ano! Tenhle film se mi opravdu velmi libil! Paradni belgicka detektivka s ponekud eklhaftni zapletkou, vybornymi herci a atmosferou hustou ze by se dala krajet... ähm... vlastne kousat. Koukam v komentarich srovnani s nudnym a pomalym "Prisoners"? No to teda "traum weiter" jak rikame my bavoraci. Ne, priznam se se dobrovolne a ani me nemusite na par dni pripoutat k radiatoru = nevztekala bych se kdyby stejny tym natocil i dalsi pripady Cafmeyera (Cafferyho).

Pompeje (2014)

Ja jsem si Pompeje pritahla domu s tim, ze si trochu splhnu u tchyne (Die Hard ji moc nenadchlo). Nakonec jsem ji predhodila ABBA - The movie (grejt sakces!) a na Pompeje jsem koukala vcera vecer jen s Klenotem. A me se to libilo! Jednak co se tyce tehdejsiho Rima a Pompeji mam docela nacteno a dalo by se rict ze jsem fanousek, druhak = proste jsem vcera mela naladu na film kde kladny hrdina zachranuje milovanou bytost ze sparu zhyraleho zloducha! Akurat ta skeble z Matrixu mi tam moc nesedla, ja za to nemuzu, ale proste neni muj typ. Jinak bych doporucila dale, prijemny filmik.

Sabotáž (2014)

Jako prudce sofistikovana lejdy neco takoveho normalne nerikam, ale zde udelam vyjimku, neb to mozna do jiste miry vysvetli proc a jak hodnotim tento film. Ac mam skvely geneticky zaklad a fantastickou plet, tak jsem o par let starsi nez si bodry lid mysli. Jsem dite osmdesatek. Arnold a Sylvester byli hrdinove meho detstvi a vsechny jejich filmy jsem milovala. Z ucty k tradici si je i postupne porizuji na DVD/BluRay ve vselijakych tech moznych uncut a directors cut verzi.. No, timto se slozite snazim rict ze jsem proste velky fanousek osmdesatkovych akcnaku a "vzkrisence" posledni doby (Expendables, Last Stand, Escape Plan) kvituji s velkym povdekem a optikou nostalgie tyto filmy proste miluju! Ovsem Sabotaz se tak nejak nepovedla.. Ne, neni to uplne trapny film, ale pro me uz na te hranici trapnosti tak trochu balancuje a atrofovaneho Arnieho mi bylo az lito. Uplne me srdce rozbolelo, kdyz jsem sledovala tuto slataninu. No tak Arnie, vzdyt to neni tvuj prvni film po znovuvzkriseni. Neztracim nadeji a verim ze priste bude lip!

Slídil (2014)

Tohle se mi ale fakt hodne libilo! Koukala jsem na to z nouze (dlouhyma drapama jsem na touch screen v letadle nedovedla kliknout na nic jineho) a nakonec jaka paradni vec! Priznam se J.G. muj typ nikdy nebyl (Den pote = film u ktereho jsem si chtela vypichnout vidlickou obe oci), ale tady me fakt presvedcil. Ufff, je to par dni, ale jeste porad mi beha mraz po zadech! Fakt spica. Frau Joelly se desne raduje!

Streif: One Hell of a Ride (2014)

Kde zacit... A co vubec rict? Streif! Legenda legend. Streif: One Hell of a Ride nam vypravi pribeh sjezdovky, na ktere se kazdy posledni vikend v lednu odehraje ten nejtezsi, nejnebezpecnejsi, nejznamejsi a nejpresitznejsi zavod sveta. Dokument nam nepredstavuje jen sjezdovku, ale sezonou 2013 nas doprovazi k zavodu v roce 2014 (tento byl bohuzel dost ovlivnen pocasim = kralovska disciplina - sjezd - byl zkracen). Sledujeme letni pripravu pripravu nekolika vybranych atletu (mezi jinymi treba Aksel Lund Svindal, Eric Guay, Hannes Reichelt, Max Franz nebo Marcel Hirscher), je nam predstaven belorusky lyzar ktery odjizdi na zavod jen se svou matkou jako trenerkou/servismanem. Ti vsichni chteji byt nejlepsi, ti vsichni chteji vstoupit mezi legendy. Kdyz zvitezite na Streifu, jste nadosmrti hrdina, v cili se pak citite jako Buh. A kdo by nechtel byt Bohem, alespon na malou chvili? Ale Streif nejen dava, Streif take bere. Streif je kruta sjezdovka, na okruhu "ski circus" je spolu s Wengen (5km trasa!!!) opravdu ta nejtezsi. Volny pad, skoky, nebezpecne zatacky... To vsechno je Streif. A tresta kazdou nepozornost, kazdou malou chybicku. Polevit na setinu sekundy muze znamenat konec kariery, zmrzaceni, v nekterych pripadech i smrt . Film Streif: One Hell of a Ride je poctou nejen sjezdovce a atletum, ale i lidem, kteri se na priprave zavodu podileji. Organizatorum, dobrovolnikum, divakum... Citlive a zajimave natoceny dokument, tvurci si opravdu dali zalezet. Zabery ze zavodu dechberouci, navic na velkem platne je to prece jen neco jineho nez v televizi (live zkusenosti se to samozrejme nevyrovna). Streif urcite doporucuju ke shlednuti (i sjeti ;) ), kazdemu fandovi sportu. Naivc Streif je opravdu impozantni a udela dojem, takze si myslim ze i pokud zrovna lyzovani nejak extra neholdujete tak se vam dokument bude libit. Ja osobne jsem jen odvracela oci od padu (konkretne se tam venovali Hans Grugger & Daniel Albrecht), ale chapu ze v ramci objektivity se to ve filmu objevit muselo. Listky jsme museli zamluvit tyden predem & kino bylo plne do posledniho mistecka, coz zase udelalo dojem na me. Ale je dobre videt ze se tolik lidi zajima o lyzovani. Mozna je to taky tim, ze tenhle vikend se jede zavod 2015, tak to mozna taky nekoho nalakalo :) Coz mi pripomina: At jste fans nebo ne, tak pokud chcete videt paradni akci, tak nezapomente tenhle tyden koukat! Tento patek (23.1.2015) dopoledne se jede super G, v sobotu sjezd, KRALOVSKA DISCIPLINA & ABSOLUTNI HIGHLIGHT sezony (proslycha se ze po rekonvalescenci letos pojede i Bode Miller, a to je showman ze vsech nejvetsi!), v nedeli dopoledne / poledne slalom (posledni rok a pul opravdu miluju souboje mezi Neureutherem & Hirscherem). A ted jsem si vzpomnela ze jsem zapomnela zminit legendu Streifu, petinasobneho sampiona = Didier Cuche! To byl machr, a jak vzdycky nakonec vyhodil do vzduchu tu lyzi a pak ji chytil! Krasne, krasne vzpominky na lyzovani, na zavody v Kitzbühelu. Film mi vsechno pripomnel a ja jsem nadsena. Jedine co bych vytkla je ze to natocili ve 3D, to by pak byla uplna bombice, ale co uz. Hned jak vyjde na modrem rejovi tak upaluju koupit!