Ďáblův uzel (2013)

Jeste ze me ani nevyprchaly vsechny emoce ze sledovani Paradise Lost kdyz jsem zacala koukat na Devils Knot. A prave proto nemuzu jit u filmu na vic nez prumer. I kdyz herci nejsou spatni a pribeh... pribeh bohuzel napsal sam zivot a je to pribeh dost drasticky. Cely film je v podstate prvni dil PL, nektere pasaze od soudu jsou z dokumentu prevzaty skoro Slovo od slova! Ale takovy dojem jako PL to na me nezanechalo....

Ztracený ráj 3: Očistec (2011)

...a ja si stejne pro sebe myslim ze to udelal ten nevlastni fotr jednoho z nich ... Kor kdyz si jeste na netu prectete o nem informace (mlatil manzelku, znasilnoval dcerku, napadl sousedku). Ale jak nekdo v komentarich pise, 100% si nemuze byt jisty nikdo. Ale asi jsem rada ze kluky propustili, protoze jak jsem psala ve dvojce, odsoudit nekoho k smrti bez jakychkoliv vecnych dukazu, jen diky vypovedi retarda, to je opravdu silne kafe. Dokument take pekne ukazal muj oblibeny fenomen; White trash. Z tech vidlaku se opravdu jednomu jezi chlupy na zadech! Ale i tak bych se rada podivala do nejakeho Trailer park kde tito bydli. Pred dvema tydny jsem se do jednoho malem dostala, ale Klenot mrcel ze prej "Jen si tam jdi, ale sama a nezapomen jim mavat pred ocima tema svyma predrazenyma kabelkama a smukem, to jiste oceni!". Tak jsem radeji nesla. Ale dokument byl vynikajici. Hledam dal neco White trash komunitach.

Leon (1994)

Gary Oldman najizdi na trip = je jen malo desivejsich scen v historii kinematografie. A jinak slzave udoli. Pokazde.

Ztracený ráj: Odhalení (2000) (TV film)

Ve dvojce se spis resi pokus o obnoveni procesu s Damienem (ten byl v prvnim dile odsouzeny k smrti jako hlavni pachatel). Ve dovjce hodne lidi ukazuje prstem na Byerse (otce jednoho ze zavrazdenych deti), katalogoveho vidlaka, nasilnika, nabozenskeho fanatika, pokrytce a vubec White trash. Stejne zajimave jako jednicka, objevuji se zde nove dukazy a jednomu se opet otevira kudla v kapse nad neschopnosti americke justice. Ja s Klenotem vzdy koukam na "Medical Detectives" a tam vzdy kazdych par dilu opakuji ze vzdy, ale opravdu VZDY existuji forenzni dukazy ktere spoji misto cinu/obeti s pachatelem. Tady mame hned tri obeti a tri pachatele, a ANI JEDEN JEDINY forenzni dukaz, zadna spojitost proste. Ani jeden jediny dukaz, uplne malinky, pidi dukazicek mikroskopicky neni. Jen vynucena vypoved retarda s IQ70. A na zaklade tehle vypovedi padnou tresty odneti svobody na dozivoti a trest smrti. To mi hlava fakt nebere. Trojka bude, myslim, velmi zajimava!

Ich gehöre ihm (2017) (TV film)

V Nemecku ted s pribyvajicim poctem "novych nemcu" pribyva i novych problemu. Jednim z nich jsou "loverboys". Loverboy je opaleny hoch, v drtive vetsine turecky Nemec, ktery se specializuje na bile nemky ktere maji nejaky mindrak nebo jsou vubec nejiste ci stydlive. Tento loverboy je takovy vystajlovany frajirek s nejnovejsim telefonem, ma Auto tak za 80 tisic euro, na hlave ma Kilo gelu a hipstersky uces. Loverboy zamindrakovanou nemku oslovi a obludi = tzn. zahrne ji laskou a drahymi dary (mobil, sperky, drahe hadry) a porad ji rika jak ji miluje a pak ji zacne citove ci jinak vydirat a chudak nemka skonci jako prostitutka vsechny prachy odevzdavajici svemu pasakovi. Pardon, svemu priteli. "Ich gehöre ihm" nam ukazuje pribeh 16ti lete Caro kterou si takhle narbnknul 19ti lety Cem. Caro se stane na Cemovi zavislou, ale kdyz zjisti ze neni Cemove jedina "princezna" rozhodne se vymanit se z kolotoce ponizovani, znasilnovani, biti, nucene prostituce a obcasnych chvilek "lasky". Jestli se ji to podari prozrazovat nebudu, na film se podivejte sami. S prilivem "novych nemcu" je toto tema stale aktualnejsi a film si rozhodne nebere servitky. Rekla bych ze film je i hodne autenticky, samozrejme se najdou okamziky kdy si jako dospelak rikate "jak ta Caro muze byt tak natvrdla", ale snad kazdy z nas mel v 16ti nejaky mindrak a kor holky tohle obdobi dost prozivaji... Rozhodne film doporucuji. Klenota to nejak vzalo, ani pak usnout nemohl, chudak. Furt mi opakoval ze tohle teda bylo "häftig".

Holky na tahu (2017) odpad!

Za me WTF roku. Opravdu nudna a trapna brecka. Takova trapnost az mi z toho bylo zle. Po necele hodince vypnuto. To by jeden nerekl, jak hluboko muze Scarlett klesnout. Pro milovniky trapnosti z ktere az boli oci povinnost. Jinak se tomuhle zvratku vyhybejte prevelikym obloukem!

Ztracený ráj: Dětské vraždy v Robin Hood Hills (1996) (TV film)

Hodne silny dokument, chvilemi jsem odvracela zrak (ukazuji se tam i mrtvolky tech deti = pri nalezu nebo na fotkach). Byla to sila sledovat zmanipulovany proces s "odborniky" (Doktorat z Univerzity po internetu) kteri svedcili v neprospech tri obvinenych. Urcite si dnes dam druhy dil! Na rozdil od dalsiho komentare si nemyslim ze dokument se bude libit tem, kteri vedi o co jde. I kdyz o pripadu nemate sajn (k dokumentu jsem se dostala nahodou), tak je tam dobre vysvetleno o co jde (dokument je dlouho, podrobny, ale presto velmi zajimavy). Rozhodne doporucuji.

Nesmysl (2014)

Asi nejaky progresivni Humor kteremu ja nerozumim a ani rozumet nechci. Uplny prusvih se nekonal, ale ze bych planovala repete tak to tedy OPRAVDU neplanuji.

Pozor na Slendermana (2016)

Ze zacatku zajimave, ale pak to jaksi rychle ztratilo stavu a dost jsem se nudila. Nic noveho ci prevratneho v dokumentu take nezaznelo. Trochu odbocim, ale zaujala me jedna vec: ty dve 12ti lete holky z dokumentu co ubodali kamosku jsou souzeny dle soudu pro normalni dospele. Coz, vzhledem k cinu ktery spachali a ktery chladnokrevne planovali, my prijde docela legit (to ze jsou to cvoci je zase jina vec). Takze dvanactilete holky a dospelacke tresty. Nyni se preneseme do Nemecka: vcera jsem cetla v novinach o procesu s tim Afghanskym uprchlikem co znasilnil a zabil tu holku na kole, dcerku te vitaci rodiny. Tak ten Afghanec prisel zu pred par lety do Recka, kde tvrdil ze je mu 19 let. Tam zkusil znasilnit a zabit jednu holku a zavreli ho. Do roka ho propustili a on utekl do Nemecka. Tam ted znasilnil a zabil tuhle nemku. I kdyz mezi obema ciny jsou 2 roky, Afghanec porad tvrdi ze je mu 19 let. Ve vazbe se pry chlubil spoluvezni ze je mu doopravdy 27 let a ze pred utekem do Evropy zil v Iranu kde znasilnil 12ti letou holku. Dle lekarskeho vysetreni v Nemecku neni Afghanci min nez 22 let. Ale presto bude souzen soudem pro mladistve, protoze porad sverepe trva na Tom, ze je mu 19 let. Nu coz, stejne je Evropa odsouzena k zaniku. Jen me to zaujalo protoze vcera to plnilo v Nemecku hlavni zpravy a ja se tomu divila (no, vlastne ani ne, bylo jasne ze priposrane nemecke soudy to jinak nevezmou, spis me to vzteklo) a pak jsem koukala na tenhle dokument a tam byli 12ti lete holky pred soudem vlastne jako dospele. Zijeme v divnem svete. Kdyz si civilizace zacne hyckat a pestovat sve katy tak si vlastne nic jineho nez zanik nezaslouzi.

Čelisti (1975)

Zasadni film Meho detstvi. A jako tresnicka na dortu jsme byli s Klenotem minuly tyden na Marthas Vineyard, kde se film natacel. A tak jsme se sli podivat na dum Chiefa Brodyho (ted vypada uplne jinak, ale stejne!), vyfotila jsem Klenota pred filmovou radnici (ted je to kram s hadrama pro turisty) a pak jsme se sli cournout na "First Attack Beach" a pak jsme chvili obsmrdali kolem mostu ktery podlpouval filmovy zralok do zatoky. Ten most jsme napred nemohli najit a pak jsme jeli busem a najednou ridic zvolal "next stop is the Jaws Bridge!". Fakt rekl "Jaws Bridge". Takove nadseni, takove stesti. Kdyz jsem byla dite tak jsem Celisti videla milionkrat. Kde by me tehdy napadlo ze nekdy budu prochazet i po mistech kde se film natacel. Jsem uplne hyper. A takovy krasny ostrov je to. Klenot musi hrat castejc to Lotto nebo Powerball ci co. Az pak chytnem ten Jackpot tak se na MV odstehuju a uz nikdy odtamtud neodjedu. No leda v zime na dovolenou na lyze. Ale jinak ne!